[540l] Cinek SA

Fotografie naszych zbiorników z żaglowcami

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 29 sty 2013, 20:03

Dzięki za opinie te pozytywne jak i te "negatywne" :)

Wiadomo gusta są różne i się o nich nie dyskutuje ;) ale z czystej ciekawości chciałbym żebyś rozwinął czemu Ci się nie podoba?

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: slawekjul » 30 sty 2013, 08:40

cinek1916 pisze:Dzięki za opinie te pozytywne jak i te "negatywne" :)

Wiadomo gusta są różne i się o nich nie dyskutuje ;) ale z czystej ciekawości chciałbym żebyś rozwinął czemu Ci się nie podoba?
1. Przerost formy nad treścią - cała dekoracja nad akwa mająca być chyba tłem (otoczką) raczej wysuwa się na pierwszy plan, dominuje
2. Użycie pianki budowlanej jest wg mnie nienaturalne - bardziej pasowałyby korzenie, gałęzie itp (pewnie koszty byłyby niższe)
3. Gdyby zamiast dekoracji "wpompować" pieniądze w większe akwa, jego wystrój, ryby itp to efekt byłby lepszy
4. Nie przejmuj się moją opinią, jak to mówią "jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki", ważne żeby tobie się podobało; a mój głos na "nie" dodałem widząc pochlebne opinie
Mimo to jestem ciekaw końcowego efektu, może się jednak mylę ?
pozdro sławek

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: nobleKoziol » 30 sty 2013, 11:25

1. Przerost formy nad treścią - cała dekoracja nad akwa mająca być chyba tłem (otoczką) raczej wysuwa się na pierwszy plan, dominuje
2. Użycie pianki budowlanej jest wg mnie nienaturalne - bardziej pasowałyby korzenie, gałęzie itp (pewnie koszty byłyby niższe)
3. Gdyby zamiast dekoracji "wpompować" pieniądze w większe akwa, jego wystrój, ryby itp to efekt byłby lepszy
4. Nie przejmuj się moją opinią, jak to mówią "jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki", ważne żeby tobie się podobało; a mój głos na "nie" dodałem widząc pochlebne opinie
Mimo to jestem ciekaw końcowego efektu, może się jednak mylę ?
pozdro sławek[/quote]

Poproszu przysłowiowo żal Ci 4 litery ściska.
1. Tło wygląda profesjonalnie, w nie jednym oceanarium chcieli by nmieć tak zbudowane wystawy. Nie można powiedzieć że coś wchodzi na pierwszy plan, jesli jest nie skończone.
2. Zawsze znajdzie sie ktoś kto skrytykuje :mrgreen: pianka zła, pomysł zły, wszystko żle bo zadrogo (jeszcze Ci do kieszeni zagląda) Pochwal się swoim :twisted:
3. I znowu do kieszeni. Nie pomyślisz że może wiekszy zbiornik mu nie wejdzie. :lol:
4. Ja też postaram sie żalagodzić. U mnie to tylko taka reakcja obronna, bo nie wytrzymuje jak ktoś krytykuje osobe kturej nie zna. Chodz tacy ludzie popychają krytykowanych do starania sie bardziej, i wydajność wzrasta :wink:

ps. bedzie burza.

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: slawekjul » 30 sty 2013, 12:49

nobleKoziol pisze:
Poproszu przysłowiowo żal Ci 4 litery ściska.
1. Tło wygląda profesjonalnie, w nie jednym oceanarium chcieli by nmieć tak zbudowane wystawy. Nie można powiedzieć że coś wchodzi na pierwszy plan, jesli jest nie skończone.
2. Zawsze znajdzie sie ktoś kto skrytykuje :mrgreen: pianka zła, pomysł zły, wszystko żle bo zadrogo (jeszcze Ci do kieszeni zagląda) Pochwal się swoim :twisted:
3. I znowu do kieszeni. Nie pomyślisz że może wiekszy zbiornik mu nie wejdzie. :lol:
4. Ja też postaram sie żalagodzić. U mnie to tylko taka reakcja obronna, bo nie wytrzymuje jak ktoś krytykuje osobe kturej nie zna. Chodz tacy ludzie popychają krytykowanych do starania sie bardziej, i wydajność wzrasta :wink:

ps. bedzie burza.
Nie krytykuję "osoby której nie znam"; Cinek poprosił grzecznie o uzasadnienie co i dlaczego mi się nie podoba, więc mu odpowiedziałem.
Z twojego postu wnoszę, że tolerujesz tylko "słodzenie" i hołdujesz zasadzie "kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam"
Nie zaglądam nikomu do kieszeni, skąd takie insynuacje (czy to nie za trudne słowo dla ciebie ?)

Popracuj trochę nad językiem polskim, ortografia, gramatyka, składnia zdania i takie tam "rurzne żeczy" :D to może ci wydajność wzrośnie, albo zmień dilera.
sławek

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: nobleKoziol » 30 sty 2013, 15:31

Popracuj trochę nad językiem polskim, ortografia, gramatyka, składnia zdania i takie tam "rurzne żeczy" :D to może ci wydajność wzrośnie, albo zmień dilera.
sławek[/quote]

Wiedziałem że się przyczepisz do mojego Polskiego. Mam proźbę, zrub listę osób do kturych mam wysłać zaświadczenia o moich ( tu liczba mnoga) DYS.....
I znowu czepiasz się osoby kturej nie znasz, ugryź się w jezyk. Bo jak nie pianka budowlana to ort. Ci nie pasują.
Nie pomyślałeś, a może nie jestem polakiem? i problemy z pisownią gotowy.

Jak zgłaszasz się na ochotnika , aby uczyć mnie polskiego to zapraszam za skypa.



Ps.
Nikifor też ponoć matołem był.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: arturo » 30 sty 2013, 15:48

Zamknijcie paszcze i nie psujcie fajnego tematu.... każdy ma prawo ocenić pomysł pozytywnie lub negatywnie i nikomu nic do tego, po to m.in. powstało to forum, ten temat... Przyjmijcie Panowie to, że negatywy też mogą być twórcze jak i pozytywy rujnujące... nie wypominajcie sobie i innym tego, czego sami nie spróbowaliście, jeśli właścicielowi się to podoba to jego sprawa, jeśli podoba się innym to ich sprawa, jeśli komuś się nie podoba to też jego sprawa i nie powinno to wnosić żadnego innego personalnego komentarza... pozdrawiam
p.s. mam nadzieję, że Was nie uraziłem.... :twisted:

Awatar użytkownika
slawekjul
senior
senior
Posty: 152
Rejestracja: 17 wrz 2010, 08:15
Imie i Nazwisko: sławomir wernikowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: szczecin
Lokalizacja: szczecin

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: slawekjul » 30 sty 2013, 18:25

arturo pisze:Zamknijcie paszcze i nie psujcie fajnego tematu.... każdy ma prawo ocenić pomysł pozytywnie lub negatywnie i nikomu nic do tego, po to m.in. powstało to forum, ten temat... Przyjmijcie Panowie to, że negatywy też mogą być twórcze jak i pozytywy rujnujące... nie wypominajcie sobie i innym tego, czego sami nie spróbowaliście, jeśli właścicielowi się to podoba to jego sprawa, jeśli podoba się innym to ich sprawa, jeśli komuś się nie podoba to też jego sprawa i nie powinno to wnosić żadnego innego personalnego komentarza... pozdrawiam
p.s. mam nadzieję, że Was nie uraziłem.... :twisted:
Amen,wystarczy

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 30 sty 2013, 21:49

Panowie spokojnie ;)
Tak jak już zauważyliście każdy ma prawo do swojego zdania i ja je szanuję, byle by nie było "nie bo nie". Uważam, że czasami lepiej jest przeczytać jeden sensowny negatywny komentarz niż kilka pozytywnych. Oczywiście fajnie, że innym się podoba moja praca, bardzo mnie to cieszy bo naprawdę się nad tym namęczyłem.

A teraz konkretnie :)

1. Od początku chciałem odwzorować w miarę naturalnie kawałek brzegu lasu tropikalnego. Kilka lat temu gdzieś w internecie zobaczyłem paludarium i stwierdziłem, że też chcę. Tak więc miały być połączone ze sobą dwa światy i są. To nie tak, że chciałem postawić akwarium i dwie roślinki na nim a potem w ferworze pracy rozrosło się do takich rozmiarów i formy.
2. "Nienaturalość" pianki to chyba bardziej rzecz gustu. Same korzenie i gałęzie zakładałem na samym początku ale narodziło się pytanie jak i do czego je przyczepić żeby jak najlepiej odwzorować kawałek natury? Szukałem, myślałem, próbowałem na 112l aż w końcu wpadłem na takie rozwiązanie. Jestem z niego zadowolony.
3. Oczywiście, że tak ale patrz pkt. 1. Troszkę jednak żałuję, że nie wstrzymałem się jeszcze koło roku i nie postawiłem w tym miejscu akwarium długiego na 320cm bo akurat takie by weszło... ale nie mówię nie ;) Na ten projekt wydałem jak do tej pory niecałe 2000zł, szukając, kombinując i główkując. Myślę, że nie jest to dużo. No i chyba najważniejsze: wszystko (poza szkłem i stelażem) zrobiłem własnoręcznie co sprawiło mi ogromną frajdę.
4. Tak jak wcześniej napisałem cieszę się, że pojawiają się i "negatywne" opinie.

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: arturo » 30 sty 2013, 22:06

No i dziwne by było, gdyby takowych negatywów nie było, nie mniej nie jest w żaden sposób przyczynek do tego, by od razu uskuteczniać hulanki i swawole słowne, nikomu nic nie przynoszące. Zdanie negatywne jest tak samo dobre jak i pozytywne i już, nie ma nad czym dyskutować, pozdrawiam

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 03 mar 2013, 22:49

Czas na małą aktualizację. Niestety bez fotek.

W tej chwili w akwarium pływają:
4szt Pterophyllum scalare sp. Peru
10 otosków
1 gibiceps 5cm

Dojdą:
Nannostomus mortenthaleri początkowo najprawdopodobniej 20szt.
Corydoras panda 15-20 sztuk
Kilka "Peruwiańczyków"
Apisto, dalej nie wiem które, jest ich tak dużo a w dodatku wszystkie piękne...
eLki

Kupiłem 11 sztuk "Peruwiańczyków" ale przez nicienie 7 padło... Pozostałe 4 sztuki mają się świetnie. Pływają po całym akwarium w poszukiwaniu jedzenia. Czasem pogonią otoski. Powoli zaczynają ustalać hierarchię, jeden osobnik trzyma się troszkę na uboczu i próbuje przejąć kontrolę nad resztą.
Miałem też 10 lub 15 kirysów panda (nie pamiętam dokładnie) ale praktycznie od razu padły... Miały od 5mm do 1cm, myślę, że były za małe.

W części nadwodnej też zmiany. Roślinki ładnie się rozrastają. Obecnie rosnące gatunki (niestety nie wszystkie biotopowe):
diffenbachia
maranta
guzmania (nowa mała roślinka)
skrzydłokwiaty
kroton
fikus pumila
syngonium
epiprenum złociste
Scindapsus
paprotka- nefrolepis exaltata
anturium- dalej hydroponicznie ale nie jest z nim najlepiej...
zielistka- w hydroponice, od startu akwarium podwoiła ilość liści :)
jest jeszcze coś małęgo czerwonego ale nie wiem jak się nazywa...

Dojdzie na pewno trzykrotka do hydroponiki a co więcej czas pokaże :)

We wtorek postaram się ogarnąć jakieś fotki.

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 17 mar 2013, 14:39

Wreszcie trochę czasu więc czas na aktualizację :)

Skalary mają się świetnie, dużo i chętnie jedzą. Mają już około 15cm wysokości. Jeden próbuje rządzić resztą ale słabo mu to wychodzi :) Otoski też mają się dobrze a gibbiceps mierzy już 7cm :)

W części nadwodnej przerobiłem oświetlenie. Świecą te same dwie 36W świetlówki tylko zamontowane w obudowie z rynny wyklejonej taśmą. Do tej pory wyglądało to tak:

Obrazek

Obrazek


"Komponenty" to dwie rynajzy, zaślepka i rynna docięta na wymiar, oklejona taśmą lustrzaną

Obrazek

Uchwyty świetlówek t8 zamontowane za pomocą nitów:

Obrazek

Obrazek


Niestety fotki zamontowanej obudowy nie mam. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogłem ustawić światło tak żeby padało na tło a w mniejszej ilości do akwarium.

Kolejną sprawą techniczną która się zmieniła to wkłady korpusów mechanicznych. Z powodu opóźniającej się wypłaty musiałem wykombinować na szybko czym zastąpić wkłady sznurkowe, które mi się skończyły... Postanowiłem do korpusów wsadzić przycięte gąbki 20ppi. Jak na razie okazało się to strzałem w dziesiątkę. Nie zapychają się zbyt szybko i nie tłumią przepływu.

A teraz coś na co czekaliście ;) fotki...

Stan na 16.03.2013r.

Całość:

Obrazek


Część nadwodna:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A teraz kilka zbliżeń na roślinki :)

Kroton:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Paproć- nefrolepis exaltata:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Skrzydłokwiat:

Obrazek

Obrazek


Syngonium, fikus pumila oraz scindapsus:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wiecie co to za roślinka?

Obrazek

Obrazek


Maranta:

Obrazek

Obrazek


Diffenbachia:

Obrazek


Guzmania:

Obrazek

Obrazek


Epiprenum złociste:

Obrazek

Obrazek


Frizea (Vriesea) (jeszcze nie ma swojego miejsca):

Obrazek


I na koniec coś co nie wiem jak się nazywa, za to ładnie puściło korzonki do wody :)

Obrazek

Obrazek


Z zieleniny to tyle :)

Ze zdjęć podwodnych mam tylko takie:

Obrazek


A tu przyszli mieszkańcy akwarium ale zanim w nim zamieszkają muszę ich podtuczyć ;)

Obrazek


I na sam koniec menu moich podopiecznych:

Obrazek

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 04 kwie 2013, 17:58

Wreszcie nadszedł ten dzień! :evil:


Dzisiaj odebrałem kolejną część obsady:
30szt Nannostomus mortenthaleri- Drobnoustek czerwony
15szt Carnegiella matrhae
2szt L226
Wszystko z Peru od mpaw :cool: Jeszcze raz dziękuję i szczerze polecam.

Obecnie w zbiorniku pływają:
4szt Pterophyllum scalare sp. Peru
10szt otosków
30szt Nannostomus mortenthaleri
15szt Carnegiella matrhae
2szt L226- Panaqolus changae
1 L083- Gibiceps 8cm (od ostatniej aktualizacji tj. 17.03. urósł koło 1cm)

W drugim akwarium pływa 17sz Corydoras panda. Dalej je tuczę :)

Do obsady dojdą jeszcze Apisto i pewnie ze 2 eLki.

Po zaledwie 2 godzinach pobytu Drobnoustków w akwarium już widać ich piękno. Zauważyłem też, że skalary pływają znacznie śmielej. Do tej pory były bardzo ostrożne. Widać nowe towarzystwo je ośmieliło.

A teraz kilka fotek. Niestety moim pstrykadełkiem nie mogę uchwycić ryb...

Świerze wiadomości z Peru:

Obrazek


A w nich: Małe latające potwory!

Obrazek

Obrazek


I ich koledzy L226:

Obrazek


Fotka Nannostomusów, nic lepszego niestety nie mam:

Obrazek


A to "starzy" mieszkańcy akwarium, mały grubasek:

Obrazek


Jego brat:

Obrazek


I dostojni królowie:

Obrazek

Obrazek

(niestety nie w całej okazałości...)


Dla ciekawskich jeszcze parametry:
pH- 6,0
kH- 4*
GH- 5*
NO2 i NO3 niemierzalne

W części nadwodnej bez zmian.

Ps. chyba muszę zaprosić kogoś z dobrym aparatem żeby popstrykał trochę zdjęć... :roll:

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: stanpiter » 04 kwie 2013, 18:51

Super to wygląda, oby tak dalej

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 21 kwie 2013, 18:21

Czas na malutki update :)

Od kilku dni w akwarium pływa 15szt Corydoras panda.

Obsada na tą chwilę:
4szt Pterophyllum scalare sp. Peru
10szt otosków
30szt Nannostomus mortenthaleri
15szt Carnegiella matrhae
15szt Corydoras panda
2szt L226- Panaqolus changae
1 L083- Gibiceps 9,5cm

W sumie 77 ryb :) Tylko pstrążenice trzymają się w ławicy oraz skalary rzadko pływają oddzielnie, za to cały czas schowane w korzeniach. Cała reszta rozproszyła się po całym akwarium...
Myślę, żeby dodać jeszcze Apistogramma Bitaeniata, układ chyba 2+5, 4szt skalarów i ze 2 eLki.

Lista roślinek:
- kroton
- paproć- nefrolepis exaltata
- skrzydłokwiat
- syngonium
- fikus pumila
- scindapsus
- maranta
- diffenbachia
- guzmania
- epiprenum złociste
- frizea- Vriesea
- zielistka
- Hypoestes sanguinolenta
- reo meksykańskie?


Roślin na pewno przybędzie, myślę nad jakimś storczykiem i mchem :)

Co do technicznych spraw to odpaliłem drugi FBF w korpusie w którym do tej pory był torf. Powoli przymierzam się do odłączenie "rurobełka" a w jego miejsce wstawić armatę torfową.

Znajdę chwilę to postaram się wrzucić fotki, muszę je przerobić bo forum ich nie przyjmuje...

cinek1916
junior
junior
Posty: 30
Rejestracja: 15 mar 2012, 21:40
Imie i Nazwisko: Marcin
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: [540l] Cinek SA

Post autor: cinek1916 » 26 kwie 2013, 17:57

Dla małej zajawki wkleję takie zdjęcie ;)

Obrazek


A to po to żeby pobudzić Waszą ciekawość. Kolejna część projektu zaczęta ;)

Odpowiedz

Wróć do „GALERIA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości