skalary ile szt

Tematy ogólne

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

melkora
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2014, 23:35
Imie i Nazwisko: Eliza Janowska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin

skalary ile szt

Post autor: melkora » 10 paź 2014, 23:44

Stałam się przypadkową posiadaczką dwóch skalarów ( podobno dobranej pary ). Ryby mają około 4-5 lat. Wzięłam je, bo miał trafić do 40l!!!! Moje pytanie jest taki : czy mogą żyć sobie we dwójkę? Nie chciałabym dokupować więcej, ale chce żeby bylo im dobrze. Akwarium 240l obsada 2 skalary, 1 zbrojnik niebieski.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: skalary ile szt

Post autor: nobleKoziol » 11 paź 2014, 01:11

Jeśli to para , to za jakiś czas będą Pewnie plwały z młodymi. Tylko trzeba o dietę i wodę zadbać .
Tak para trójkątów w takim zbiorniku to dobry pomysł.
Takie moje skromne zdanie.
Pisz dalej , postaramy się podpowiedzieć.

melkora
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2014, 23:35
Imie i Nazwisko: Eliza Janowska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin

Re: skalary ile szt

Post autor: melkora » 11 paź 2014, 11:37

Woda temperatura 25 stopni, ph 6,5. Z dietą to mam z nimi problem całe swoje życie jadły tylko i wyłącznie ichtio-vit Tropicala i to z tego co wiem jeszcze sypany w wielkich ilościach ( masakra ). Kupiłam im kilka rodzajów lepszych płatków i granulatów, ale nie chcą zbytnio tego jeść :( próbowałam mrożonki, ale też brak zainteresowania. Muszę jeszcze sprawdzić żywą ochotkę. Jak ktoś ma jakieś sugestie lub rady to będę bardzo wdzięczna.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: skalary ile szt

Post autor: nobleKoziol » 11 paź 2014, 12:42

Więc pojawia się pytanie czy te rybki w ogóle wyglądają jak skalar. Dodaj jakieś zdjęcie. (dodaj załącznik )
Widzisz, czasem ryba jest tak zaniedbana iż nie warto jej ratować.

Nie załamuj rąk :wink:

Zauważyłaś że ryby się ocierają o przedmioty , potrząsają płetwami i ciężko oddychają. Może kupa jest żelowata, biała.
Pytam bo może po prostu ryby są zarobaczone i źle się czują . Moje skalary tez przestały jeść i przyjmowały jedną karmę.
Okazało się że zarobaczone były. Z rybami jak z psem czy kotem , raz do roku odrobaczanie. :wink:
Na Twoim miejscu poobserwował bym ryby i je odrobaczył.

Ps. wszystko na spokojnie :wink:

melkora
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2014, 23:35
Imie i Nazwisko: Eliza Janowska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin

Re: skalary ile szt

Post autor: melkora » 13 paź 2014, 14:12

Wyglądają normalnie choć są nieco skarłowaciałe 18 wys 14 dł wymiary w przybliżeniu bo nie chciałam ich wyjmować do mierzenia, żeby się nie stresowały. Nie ma się w sumie co dziwić żyły w 120l obsada 8 gurami dwuplamych, 8 skalarów, 2 kiryski spiżowe, 1 opaczek. Ryby się szybko wybiły i ocalała tylko ta para skalarów i jeden kirysek. Co do kupy jest w miarę dobra choć nieco za luźna. O nic się nie ocierają, pływają pięknie. Zaczęły już trochę jeść, więc jestem spokojniejsza. Nie wiem jak wstawić zdjęcia :(, ja byś napisał jak to zrobić będę wdzięczna.

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: skalary ile szt

Post autor: nobleKoziol » 13 paź 2014, 17:02

Dodawanie jpg jest łatwe na tej stronie, wyjaśniłem obrazkowo :wink: . Mam nadzieje że pomogłem.
Będą się ze mnie śmiali . :lol:
Załączniki
mnn.jpg
mnn.jpg (134.55 KiB) Przejrzano 6305 razy
mn.jpg
mn.jpg (135.5 KiB) Przejrzano 6305 razy

Odpowiedz

Wróć do „ŻAGLOWCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości