Skalary - choroby

Tematy ogólne

Moderatorzy: seba*1*, Alutka

Awatar użytkownika
weid
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:43
Imie i Nazwisko: Jacek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sutton
Lokalizacja: Carshalton Surrey

Skalary - choroby

Post autor: weid » 27 gru 2010, 23:38

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć czy na choroby skalarów należy reagować tak samo lub podobnie jak u dyskowców?.

Mam skalarki 2,5-3cm i zauważyłem że trzepią czasami płetwami brzusznymi, domyślam się że to wiciowce, czy skalary też można tak "grzać" jak dyskowce?, mogę do 35C.
Apetyt mają i rosną w oczach, uszkodzone płetwy odrastają w ciągu kilku dni (nie zauważyłem jak kupowałem) ale odchody nie do końca mi się podobają, nie są to wagoniki, ale czasem na początku i na końcu "mysiej kupki" się coś trochę ciągnie, nie zawsze, ale dość często.
Dostają do jedzenia właściwie wszystko, grindale, suche, mrożone, żywe.
Pozdr.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Re: Skalary - choroby

Post autor: mirek » 28 gru 2010, 14:34

Skalary są bardziej wrażliwe na wszelkie lekarstwa w porównaniu z dyskami. Temperatura 35 C może ich nawet zabić. Nigdy nie przekraczałem 32 C u skalarów. Zamiast podawać leki to podmień kilka razy wodę na początek.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Skalary - choroby

Post autor: roh » 28 gru 2010, 19:04

według mojej wiedzy skalary doskonale radzą sobie same z wiciowcem. Po prostu utrzymuj dobre warunki wodne i dobrze karm.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Skalary - choroby

Post autor: niki 28 » 28 gru 2010, 19:19

roh pisze:według mojej wiedzy skalary doskonale radzą sobie same z wiciowcem. Po prostu utrzymuj dobre warunki wodne i dobrze karm.
Racja.Romek,racja.Ponoć nasze Paletki też tak już zaczynają praktykować.

Awatar użytkownika
weid
junior
junior
Posty: 28
Rejestracja: 12 lis 2010, 17:43
Imie i Nazwisko: Jacek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Sutton
Lokalizacja: Carshalton Surrey

Re: Skalary - choroby

Post autor: weid » 28 gru 2010, 20:20

Nie zamierzam dawać nic bo coś tam, pytam bo błędów narobić a później "Pomocyyyyy" to nie sztuka, ryby rosną, głodne.... muszę dodatkową pracę znaleźć chyba bo tempo w jakim znika pożywienie to mogłyby za konkurencje piraniom robić.
Wiem że po leczeniu też jest różnie, mogą przestać tak jeść i tyle z ładnych rybek będzie.

Mam 14 sztuk, i tu mam nadzieję że uzyskam ewentualną pomoc co zostawić a co odsprzedać do sklepu (już tak robiłem kilka razy) w drodze wstępnej selekcji bo na 200l to za dużo, ale póki co rosną dopiero.

Pozrd.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Skalary - choroby

Post autor: niki 28 » 28 gru 2010, 21:12

weid pisze:Nie zamierzam dawać nic bo coś tam, pytam bo błędów narobić a później "Pomocyyyyy" to nie sztuka, ryby rosną, głodne.... muszę dodatkową pracę znaleźć chyba bo tempo w jakim znika pożywienie to mogłyby za konkurencje piraniom robić.
Wiem że po leczeniu też jest różnie, mogą przestać tak jeść i tyle z ładnych rybek będzie.
Przyjacielu .To ,że jedzą to super .Co Ci wyrośnie to zobaczysz.Wszystkie wyrosnąć napewno Ci nie wyrosną.To że nie widać że jedzą to nie wszystko.Dyskowiec zawsze specyficznie,i dziwnie żeruje.Jeden na karmę rzuca się mocno,drugi zdrowy zarazem,żeruje jak jego dziki przodek.Czyli njpierw dmuchnie w karmę,potem zje lub nie ,ale na chorego nie wygląda.Ważne ,że paletki które zakupiłeś jedzą,są "dobre" genetycznie,warunki jakie im stworzyłeś im odpowiadają.A reszta leży w Twojej gestii.Jak będziesz dbał,tak będziesz miał.

Odpowiedz

Wróć do „ŻAGLOWCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość