Facebook i forum

Jeśli masz problem z dostępem do nowego forum, wejdź tutaj.

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Hugosek78
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2014, 11:36
Imie i Nazwisko: Tomasz Gromul
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bielsko-Biała

Facebook i forum

Post autor: Hugosek78 » 07 wrz 2016, 09:53

Witam
Tak sobie czytam forum i czasem zerknę na grupę PKMD na fb, i zastanawiam się dlaczego nikt tego nie "łączy" ?
Na zasadzie wrzucania na grupę linków do postów z forum (jest tutaj przecież masa wiedzy i pięknych zbiorników, o rybach już nawet nie wspomnę).
Jak wszyscy wiedzą facebook zdominował praktycznie każdą formę komunikacji w życiu codziennym.
Moim zdaniem wrzucenie czasem jakiegoś wątka z forum na grupę ma same plusy.
- większy ruch na grupie (Jest masa ludzi na innych grupach, którzy nie wiedzą o istnieniu PKMD, a mają w akwariach paletki)
- większy ruch na forum (nowi użytkownicy którzy z ciekawości sprawdza co się kryje pod linkiem )
- Na grupie jest 800 osób, a takich grup tematycznych (paletki) lub podobnych (związanych z akwarystyką) jest... tysiące?. Te grupy są połączone ze sobą poprzez użytkowników,
Każdy like lub udostępnienie to potencjalnie nowi użytkownicy forum lub grupy.
Wiele stron internetowych tak działa.

Ps nie wiem czy to dobry dział na taki temat i mam nadzieje, że to co napisałem ma sens i jest powiedzmy napisane logicznie.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Facebook i forum

Post autor: _TOM_ » 07 wrz 2016, 20:56

Ma sens i napisane logicznie, choć widać przez wielkiego fana i nagminnego użytkownika FB, który chyba przecenie to medium, albo przynajmniej stawia ponad inne media.
Znam dziesiątki osób co nigdy nie byli na FB, albo byli raz i już więcej tam nie wejdą.
Niemniej masz słuszną rację, dla tych co tam bywają często lub używają FB będzie to bardzo cenne źródełko.
Warto to linkować.

PS
Ostatnio widziałem tam kilku znajomych córki, co marnują czas i życie na FB siedząc przez kilka godzin dziennie, wstawiają nawet zdjęcie każdego swojego posiłku z każdej wizyty w restauracji, albo każdych nowych butów zakupionych ...
Koleżanka przez FB porozumiewa się z córką siedzącą 1 piętro wyżej w domu ...
Mnie osobiście FB przeraża ...

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Facebook i forum

Post autor: przynenta » 07 wrz 2016, 21:13

Dlatego straciłeś włosy ;-)

Hugosek78
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2014, 11:36
Imie i Nazwisko: Tomasz Gromul
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bielsko-Biała

Re: Facebook i forum

Post autor: Hugosek78 » 08 wrz 2016, 14:20

_TOM_ pisze:Ma sens i napisane logicznie, choć widać przez wielkiego fana i nagminnego użytkownika FB, który chyba przecenie to medium, albo przynajmniej stawia ponad inne media.
Znam dziesiątki osób co nigdy nie byli na FB, albo byli raz i już więcej tam nie wejdą.
Niemniej masz słuszną rację, dla tych co tam bywają często lub używają FB będzie to bardzo cenne źródełko.
Warto to linkować.

PS
Ostatnio widziałem tam kilku znajomych córki, co marnują czas i życie na FB siedząc przez kilka godzin dziennie, wstawiają nawet zdjęcie każdego swojego posiłku z każdej wizyty w restauracji, albo każdych nowych butów zakupionych ...
Koleżanka przez FB porozumiewa się z córką siedzącą 1 piętro wyżej w domu ...
Mnie osobiście FB przeraża ...
No cóż... Jestem użytkownikiem fb, ale chyba w troszkę inny sposób. Interesuja mnie grupy o rybach polskie i anglojęzyczne i wiadomości ze świata i kraju. Kompletnie nie interesują mnie posty "przyjaciół" dotyczące ich urlopów i tego co jedli na śniadanie.
Tom a czy fb jest przeceniony ? Jest, i jest to tylko chwilowa moda która się zmienia, ale w tym momencie to najpotężniejsze media. I najszybsza forma przesyłanie wiadomości, do pojedynczego adresata jak i do tysiąca ludzi.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Facebook i forum

Post autor: _TOM_ » 12 wrz 2016, 17:00

Ja szukam i cenię prawdę, rzetelność jeśli chodzi o informacje, a nie szybkość i szerokie grono odbiorców, często kompletnie nietrafionych informacji. Omijam źródła podające często informacje mijające się bardzo mocno z prawdą, powielające propagandę, wciskające nachalnie tysiące reklam, a nie podające suche fakty. Stąd FB chyba mnie nie skusi nigdy. Do tego wiem, że nie jestem wyjątkiem, jedyną czarną owcą, a członkiem sporego stada czarnych owiec :) Jest ciągle wolność w naszym kraju, skrzętnie z niej korzystam, jak mawia Jurek, Róbta co chceta.

Awatar użytkownika
Alutka
członek PKMD
Posty: 699
Rejestracja: 18 mar 2015, 21:54
Imie i Nazwisko: Alicja Kowalczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rejowiec Fabr.
Lokalizacja: Lublin/ Rejowiec Fabr.

Re: Facebook i forum

Post autor: Alutka » 12 wrz 2016, 19:57

Tomek a jakie źródła uznasz, za wiarygodne i rzetelne ?
Telewizja, radio, gazety, różne portale typu wirtualna Polska, co jest wiarygodne ?

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: Facebook i forum

Post autor: Bogdan » 13 wrz 2016, 06:45

Niestety przy obecnym chaosie informacyjnym wyłuskanie prawdy bywa czasem trudne jednak czy tego chcemy czy nie na ten czas fb to potęga i ci co tego nie wykorzystają zostaną w tyle albo po prostu znikną.

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: Facebook i forum

Post autor: Darcon » 13 wrz 2016, 06:54

Myślę, że Tomek ma nadal na myśli wiadomości akwarystyczne, specjalistyczne. Rzeczywiście wiadomości "ze świata" nie znajdziesz nigdzie indziej, niż w źródłach, które wymieniłaś Alutka. A z tymi to już inna historia. Warto wiedzieć, czyje interesy reprezentują poszczególne media, bo chyba nie ma już żadnych, niezależnych. TVN i Newsweek są niemieckie, więc będą mówić, że UE jest ok, a PIS to wróg. TVP jest PISowska, więc będzie mówić odwrotnie, itd.
Jeśli chodzi o FB, Istagram itp. to zgadzam się z Tomkiem, że dużo tam reklam, śledzenia i wciskania tzw. przyporządkowanych produktów. Królestwa cookies... za to mają jedną zaletę. Łatwo można zbudować na nich swój kącik, bez zmian serwerów, wykupowania domen, pozycjonowania, podpinania itp. Własna strona www, to nadal jednak jeszcze trochę pracy informatycznej, a tam wchodzisz, zakładasz login i masz. Ma to swoje zalety, skraca czas niepotrzebnej obsługi, jeśli masz coś do pokazania/powiedzenia i chcesz się tym podzielić.

Podsumowując, wszędzie można znaleźć coś dobrego, zarówno na forach, jak i FB, TVN, czy TVP. Trzeba tylko poświecić trochę czasu i dotrzeć to tego co jest pożyteczne, w niewątpliwe ogromnym nawale śmieci.

Czy ja właśnie wysnułem tezę, że współczesny człowiek to internetowy kloszard? :)

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Facebook i forum

Post autor: Ambra » 17 wrz 2016, 09:25

Bogdan pisze:Niestety przy obecnym chaosie informacyjnym wyłuskanie prawdy bywa czasem trudne jednak czy tego chcemy czy nie na ten czas fb to potęga i ci co tego nie wykorzystają zostaną w tyle albo po prostu znikną.
I tu się zgadzam z przedmówcą. Co prawda sam nie istnieję na fb, choć ktoś kiedyś założył mi na nim ..... (no właśnie, coś założył, ale nawet nazwać tego nie potrafię poprawnie). :oops:
Nie znaczy to jednak, iż nie dostrzegam korzyści płynących jego użytkowania. To że ja tego nie robię nie znaczy, że jeśli fascynują się nim obecnie miliony to nie oni a ja mam rację.
Stąd też Hugosek78 ma moim zdaniem 100% racji.
O ile się nie mylę, to za fb w ramach działań klubowych odpowiada Przynęta. Nie umiem ocenić czy czyni to dobrze, ale zamieszczone uwagi dowodzą, że jest jeszcze wiele do zrobienia.
Jedno jest pewne warto się "rozpychać łokciami", bo jak w piosence - "... ostatnich gryzą psy ".
Myślą, że było by cudownie, gdyby niektóre ważne informacje pojawiały się na fb także w języku angielskim.

Może warto przemyśleć rozwiązanie, w którym Tomek dobrał by sobie ze dwie kumate osoby, podzielił obowiązki i do roboty ..................

Hugosek78
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 06 maja 2014, 11:36
Imie i Nazwisko: Tomasz Gromul
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bielsko-Biała

Re: Facebook i forum

Post autor: Hugosek78 » 22 wrz 2016, 05:21

Nie w tym rzecz, żeby Tomek dobrał sobie kogoś do pomocy.
Problem polega na tym że tylko kilka osób związanych i kojarzonych ( przez takich malutkich akwarystów jak Ja) z PKMD jest widoczna na FB.
A gdzie są akwarystyczne autorytety ?
Autorzy książek od których dużo ludzi zaczynało ?
Zdobywcy różnego rodzaju nagród akwarystycznych?
Zdaję sobie sprawę że nie każdy ma konto na Fb i nie każdy chce je mieć. Facebook to forum tylko w innej formie !!!
Przecież tyle osób ma piękne rybki które powinien pokazać i wiedzę którą powinien się podzielić własnie na Fb ( takie czasy ).

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Facebook i forum

Post autor: przynenta » 22 wrz 2016, 20:14

Ja tylko powiem, że jest chyba 5 osób mających uprawnienia administracyjne , łącznie z gościem od naszej strony, który podobno miał działać w kierunku synchronizacji www z FB , co by to nie oznaczał.

Odpowiedz

Wróć do „Nowe forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość