Braun nr.24 Lara

Jeśli chcesz znać punktację sędziowską Twojej ryby wejdź tu...

Moderatorzy: seba*1*, Ambra, mare777

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Braun nr.24 Lara

Post autor: lara » 22 mar 2006, 21:01

Rybka jest moja mam ja od 5cm. W tej chwili ma 15cm.
Wiek 4 lata ,zdjecie natomiast jest robione duzo wczesniej.
Załączniki
nowe1 008.jpg
nowe1 008.jpg (94.65 KiB) Przejrzano 2237 razy

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Re: Braun nr.24 Lara

Post autor: Ambra » 25 mar 2006, 08:11

Ocena wzorcowa

Symphysodon aequifasciatus Pellegrin , 1904 - forma hodowlana, grupa barwna: „B” - Brown

Zdjęcie nie najlepszej jakości, co znacząco utrudnia ocenę. Moim zdaniem jest to ryba z grupy „W”, gdyż jak na formę naturalną ma zbyt dużo turkusowego wzoru.
Chyba że jest to naturalna forma barwa Turquoise, ale wtedy ta ryba będzie mieć dużą wartość, nie tylko jako ryba.........
Ryba wydaje się być dobrym przedstawicielem w swej grupie barwnej. Szkoda jedynie, że przy swoim wieku osiągnęła niezbyt duże rozmiary. W moim odczuciu ryba jest jednak warta wystawienia na konkursie, z racji ciekawej kolorystyki. U zdrowych ryb tak głęboki odcień brązu występuje sporadycznie. Ta ryba nie jest w stresie, gdyż widać jedynie pierwszą i ostatnią pręgę na ciele. Pozostałe bardzo delikatnie zaznaczone. Dowodzi to, że barwę ma taką jaką widać.

1. Wielkość ciała - 7
Wielkość niezbyt zadawalająca, bo największe ryby w tej grupie osiągają w tej grupie nawet do 19 - 20 cm.
2. Proporcje i harmonia ciała - 9
Proporcje w miarę dobre. Po przeprowadzeniu umownej pionowej linii między początkiem nasady płetwy grzbietowej, nie mija się ona z nasadą płetw brzusznych i piersiowych. Góra nieco zbyt wysoka, ale to może być wina zdjęcia.
3. Płetwa grzbietowa, odbytowa i brzuszne - 9
Płetwa grzbietowa zbyt prosta w tylnej części (minimalne siodełko). Tył płetwy odbytowej wykazuje tę samą wadę. Wady nie rażą w tym wypadku, bo są harmonijnie rozłożone. Płetwy brzuszne są zbyt krótkie, ale wyprofilowane.
4. Płetwa ogonowa - 8
Zbyt szeroka. Zakończenie płetwy proste – bez łuku. Bardziej się jednak domyślam jak widzę......
5. Płetwy piersiowe - 7
Krótkie, wąskie, bez żadnej proporcji w stosunku do masywnego ciała.
6. Skrzela - 9
Dołem lekko odstają – lub to cień. Słabo wyprofilowany łuk w niższej partii.
7. Oczy - 7
Nieco wypukła. Brak wymaganej czerwonej otoczki. Nieco duże.
8. Wzór na ciele - 6
Logiczny do połowy ciała i na płetwie odbytowej. Nie rozłożony na całym ciele. Zanik w partii brzusznej i na wysokości otworu nosowego, gdzie brak pręg widocznych już powyżej w partii czołowej.
9. Kolorystyka - 10
Zdecydowanie jednolita.
10.Wygląd ogólny - 10
W sumie ciekawa ryba, przypominająca mi najpiękniejsze dyskowce z mojej młodości. Szkoda, że w centrum boków brak wzoru, ale tę wadę już oceniałem. W naturze może być jeszcze ładniejsza!!!

Razem: 82pkt.

Zablokowany

Wróć do „Oceń swojego dyskowca”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość