Sklep zoologiczny

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
brother
Posty: 1
Rejestracja: 11 kwie 2019, 09:45
Imie i Nazwisko: darek trop
Miejsce zamieszkania/miasto/: sucha

Sklep zoologiczny

Post autor: brother » 19 kwie 2019, 12:18

Liczę że ktoś mi tu pomoże w temacie, w końcu wszyscy kochamy zwierzęta :) Do rzeczy: otworzyłem profesjonalny sklep zoologiczny w Gorzowie Wielkopolskim. Jednak mimo najlepszych chęci, dobrych cen i zadbanych zwierzątek nie mam właściwie klientów. Ktoś tutaj był w takiej sytuacji lub ma sklep i wie, jak sobie z tym poradzić? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Sklep zoologiczny

Post autor: przynenta » 19 kwie 2019, 21:42

Hej,

Jedna, czy dwie osoby miały taki sklep lub przynajmniej jedna ma, ale sporadycznie jest na forum.

Sklep zoologiczny to przede wszystkim pies i kot, reszta to dodatki dla uatrakcyjnienia oferty. Warto tez mieć " COŚ" nietypowego nie na sprzedaż by ciekawscy przychodzili zobaczyć i może coś kupią.

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: Sklep zoologiczny

Post autor: Darcon » 24 kwie 2019, 09:01

Sklep zoologiczny to trudny temat, sam kiedyś taki planowałem, ale nie podjąłem ryzyka, zbyt duże tutaj w Trójmieście, gdzie rządzi "sieciówką" ZOO Karina.
Przynęta ma rację, w obu przypadkach. Taki sklep to przede wszystkim pies i kot, ale tu też nie do końca jest tak łatwo. Coraz więcej osób zamawia karmy przez internet, tam gdzie jest najtaniej. Sam tak robię. Zamawiam duże opakowania raz na pół roku tam, gdzie w danej chwili jest najtaniej.
Klient na pewno lubi duży wybór, ale to duże nakłady. Powinieneś obserwować co w ogóle schodzi i trzymać właśnie taki asortyment. Znajomy, co prawda z innej branży, zastosował też inną metodę. Przed pierwsze miesiące sprzedawał po kosztach, żeby przyciągnąć klientów. Podobno klient przyzwyczaja się do miejsca i później wraca, nawet jeśli ceny trochę wzrosną. Ale to zapewne ryzykowne. Myślę też, że klienta przyciągają wszelkiego rodzaju promocje, upusty i oferty 3 za 2 i takie tam. Warto też często w sklepie przestawiać asortyment. Bierz przykład z wielkich graczy hipermarketów. Co jakiś czas przestawiają, żeby klient nie chodził utartymi ścieżkami i kupował to, co potrzebuje, tylko wędrował po cąłym sklepie. "Zmiany" w sklepie mówią, że ciągle coś się w nim dzieje, znaczy że musi być ruch i sklep jest dla klienta wtedy atrakcyjniejszy.
Dlatego tak nas przyciągają nowe centra handlowe i sklepy. No chyba, że masz sklep z antykami. ;)

Myślę też, że pytasz w niewłaściwym miejscu. Sklep ZOO to sklep jak wszystkie inne.
Szukaj tematów i porad związanych z kreatywnym marketingiem.
A nie pytasz nas, dziadków na forach. Zapytaj się tutaj, czy ktokolwiek jeździ na przykład Panamerą i czy dorobił się jej na handlu rybami/ZOO. Pewnie, że część osób żyje tutaj z ryb, ale chyba nikt krezusem się nie nazwie. Jeśli nie, to jak ktoś ma Ci doradzić, jak zrobić z tego dobry biznes?

Awatar użytkownika
Doris
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2020, 19:38
Imie i Nazwisko: Dorota Dorotecka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin

Re: Sklep zoologiczny

Post autor: Doris » 23 lip 2020, 20:08

Cześć :)
jeżeli jeszcze nie poddałeś się w prowadzeniu sklepu to ostatnio trafiłam na ciekawy artykuł o sprzedaży i sprzedawcach, może cię zainteresuje Link usunięty ze względów bezpieczeństwa-Moderator . W ogóle polecam zainteresować się marketingiem i psychologią sprzedaży. Tak jak pisał Darcon, sztuczki sprzedażowe i promocje nadal nie przestają działać :)
Życzę powodzenia!

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości