Oszukany

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Oszukany

Post autor: Przemek Wieczorek » 10 sty 2011, 11:06

Szperając po sieci natrafiłem na stronę https://www.pobieraczek.pl/
Aby korzystać z opcji ''Tak, chcę bezpłatnie testować '' Wypełniłem formularz znajdujący się na głównej stronie
Wszedłem tam tylko raz i od tamtej pory ani razu Następnie 5 stycznia dostaje taki oto email od wyżej wymienionego serwisu



Szanowny Panie wieczorek,

Dnia 18.12.2010 z komputera o adresie IP 62.69.229.155 zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZ ... 8HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - przemek22.1986@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?e ... aWREU5Y%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl


Teraz straszą mnie windykacją :evil: A ja u nich nic nie zamawiałem Ani nie zawierałem żadnej umowy
Poradźcie mi co mam zrobić Czuję się oszukany i naciągnięty Żądają ode mnie pieniędzy nie wiem za co

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Oszukany

Post autor: TURYSTA » 10 sty 2011, 13:25

Przemku zawsze jak coś Ci nie pasuje zacznij grzebać w regulaminie.

§ 4. Warunki zawierania i rozwiązywania umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną
1 Zawieranie umowy na świadczenie Usługi Usenet realizowane jest na stronie pobieraczek.pl i realizowane jest poprzez rejestracje danych potencjalnego Usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji Usługi Usenet w udostępnionym na wskazanej stronie formularzu rejestracyjnym.

Tam widzie jest formularz testowy i pewnie ten wypełniłeś

3 Zawarcie umowy na świadczenie opisanych w Regulaminie usług następuje pod warunkiem rejestracji danych oraz zapoznania się i akceptacji treści niniejszego Regulaminu

Czy zaakceptowałeś regulamin ?

Najważniejsze pisze że testowo 10 dni . I o żadnych opłatach z tym związanych ani widu ani chuchu . Testowo to nie znaczy że na stałe, . Poprzez informacje na stronie wprowadzono Cię w błąd. Możesz sprawę oddać do rzecznika spraw konsumentów.

§ 3. Warunki świadczenia usługi drogą elektroniczną

11 W okresie pierwszych 10 dni od zawarcia umowy o świadczenie Usług Usenet, bez względu na rodzaj wybranego przez użytkownika pakietu cenowego, użytkownik korzysta z prawa do bezpłatnego testowania funkcjonalności Usługi Usenet, (dalej jako „Bezpłatne Testowanie”). W ramach Bezpłatnego Testowania Usługodawca umożliwia użytkownikowi wykorzystanie przesyłu 1GB danych w celu wypróbowania funkcjonalności Usługi Usenet.

Czy wykorzystałeś to o czym tu piszą ?

13 Bezpłatne Testowanie może być realizowane jedynie w sposób zgodny z postanowieniami Regulaminu.

15 Użytkownik, korzystający z Bezpłatnego Testowania zobowiązuje się do wypowiedzenia zawartej umowy przed upływem terminu wskazanego w ust. 11, bądź do opłacenia Usługi Usenet w zamówionym pakiecie cenowym. Niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania niepieniężnego wskazanego w zdaniu 1 prowadzi do nieuzasadnionego obciążenia przez użytkownika Zasobów Angażowanych i podlega karze umownej zgodnie z postanowieniami § 6 ust. 3 oraz 4.

Teraz trzeba by pomyśleć i to mocno , wypowiedzenia nie złożyłeś ale też pewnie nie wykorzystałeś i nie korzystałeś z ich usług.
Lecz ja rozumuje po swojemu . Zawarłeś umowę na 10 dni darmowego testowanie i ani dłużej . Skoro zawarłeś na 10 dni darmowego testowania wiec po tym okresie umowa z automatu powinna być wycofana tak zwana wygasa.



- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.
Od 200 zł dopiero. Masz trochę czasu na działanie
Załączniki
2011-01-10_132931.jpg
2011-01-10_132931.jpg (148.35 KiB) Przejrzano 4898 razy
Ostatnio zmieniony 10 sty 2011, 13:47 przez TURYSTA, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Oszukany

Post autor: Przemek Wieczorek » 10 sty 2011, 13:40

Wypełniając formularz na głównej stronie Zasugerowałem się tym że jest to wersja testowa i bezpłatna A z tego co widzę haczyk jest w regulaminie :(

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Re: Oszukany

Post autor: Marek81 » 10 sty 2011, 14:00

I jesteś jednym z wielu tysięcy oszukanych !!
Zgłoś to na Policje, było o tym serwisie kiedyś w jakimś programie ale teraz nie pamiętam gdzie.
Rodzice płakali ze dzieci wchodziły i muszą teraz płacić gruba kasę.Poszperaj w necie pewnie znajdziesz coś na ich temat.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Oszukany

Post autor: przynenta » 10 sty 2011, 17:00

Ole..... to

Ja też byłem straszony a dziś siedzą za Naszą kasę

http://forumprawne.org/prawo-cywilne/97 ... -kase.html

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Oszukany

Post autor: Przemek Wieczorek » 10 sty 2011, 17:15

No to jestem spokojniejszy :| Bo mnie lekko ciśnienie skoczyło

Awatar użytkownika
enzo
junior
junior
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2008, 15:46
Imie i Nazwisko: Artur Kawecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Re: Oszukany

Post autor: enzo » 10 sty 2011, 20:13

był obszerny reportaż w TV na ten temat, na szczescie go oglądałem :wink: a wynikało z niego że 90% rejestrujacych sie na tej stronie jest zdziwionych gdy otrzymuja @ z wezwaniem do zaplaty, bo kto czyta regulaminy przy rejestracjach ? ja nie

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Oszukany

Post autor: stanpiter » 10 sty 2011, 21:38

Ja pierniczę, ...
Wielki Boże, kto Przemkowi dziś pomorze
W tarapaty popadł wielkie, cwaniak nabił go w butelkę
Żeby chociaż pełna była, wyrok by mu osłodziła
A tak męczy się bidula, do poduszki łeb przytula
Płacze szlocha, i biadoli, z nerwów komuś przy...
Kto pomoże, kto pocieszy, kto na chwilkę choć rozśmieszy
Bo się chłopak nam załamie, i dmuchawka mu nie wstanie
A dopiero jajo będzie, jak rozniesie się to wszędzie
Ja już kończę moi mili, bo rozkręcam się w tej chwili
Mogę długo pisać jeszcze, wolę skończyć więcej nie chcę :wink:

Takiej sytuacji jeszcze nie miałem, może Andrzej Zgred coś podpowie

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Oszukany

Post autor: Przemek Wieczorek » 10 sty 2011, 21:50

Patrzcie jaki ma talent literacki Jak Ciebie dopadną inaczej będziesz cwierkał :evil:
pozdrawiam Piotruś :D

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Oszukany

Post autor: arturo » 11 sty 2011, 08:11

Prawdą niestety jest, że nie czytamy regulaminów czegokolwiek, nawet pożyczki na mieszkanie ale jak już się pokusimy, to ze zrozumieniem potrafi czytać niewielu..... Nie chcę być złośliwy, bo zdaje się, że pokrętnie sklecono ten regulamin licząc, że niewielu się pokusi o jego rozumowe przeczytanie i pozwala on na ominięcie wielu zasad by tylko ściągnąć pieniądze, ale po częsci to Wasza wina, mam tu na myśli tych, co pominęli i zaakceptowali regulamin kliknięciem zamiast choć raz go przeczytać, bo pewnie gdzieś by przykuło Waszą uwagę to, że jednak gdzieś jest mowa o należnościach, ja się kiedyś pokusiłem o przeczytanie i zrezygnowałem z opcji rejestracji, ale..... jak to mawiają starzy górale... pozdrawiam

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Oszukany

Post autor: przynenta » 11 sty 2011, 08:32

W moim przypadku nie miałem do dyspozycji regulaminu. Przysłano mi gotowy formularz do przesłania z nie do końca poprawnymi danymi. Gdy dane poprawiłeś okazało się, że powstał obowiązek zapłaty. Na szczęście PG z Wrocławia interesowało się już tą strawą.

Awatar użytkownika
Alenquer
senior
senior
Posty: 160
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:55
Imie i Nazwisko: Artur
Miejsce zamieszkania/miasto/: Londyn
Lokalizacja: St Albans

Re: Oszukany

Post autor: Alenquer » 11 sty 2011, 13:23

Napociłem się musiałem edytować post po dokładniejszym przejrzeniu strony. Moim zdaniem te hasło o bezpłatym korzystaniu wprowadza w błąd. Wygląda to na bardziej skomplikowany problem i raczej dotyczy chorego prawa w naszym kraju. Poza tym na dole jest link do decyzji UOKiK w sprawie skarg składanych na portal, gdzie nakazano usunięcie pewnych rzeczy ze strony które widnieja do dziś. Ponadto jest też informacja o tym, że spółka chciała zaskarżyć decyzję urzędu
było to w kwietniu 2010 więc być może skraga odniosła pozytywny dla portalu skutek skoro dalej mają się dobrze.
Po prostu Twój błąd, nie przeczytałeś regulaminu a zgodziłeś się na jego warunki. Te 98 złotych to nie majątek więc może warto po prostu zapłacić.

Inna sprawa Przemku - gdziekolwiek rejestruję sie w internecie aby coś pobrać testowo itp. nigdy nie podaję swoich dany , (ulobionym pseudonimem jest Bruce Lee) i mam założoną do tego typu działań osobną skrzynkę mailową bo cholera wie komu oni potem sprzedją nasze adresy. Dbaj o swoje dane osobowe i nie szastaj nimi w necie na lewo i prawo!

Przemek Wieczorek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 622
Rejestracja: 31 paź 2009, 13:10
Imie i Nazwisko: .....
Miejsce zamieszkania/miasto/: ....
Lokalizacja: ...

Re: Oszukany

Post autor: Przemek Wieczorek » 23 sty 2011, 09:05

Skurczybki dalej mnie straszą :evil: :evil: :evil:



Szanowny Panie

Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 18.12.2010 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy.

Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres:



Przypominamy, że podawanie fałszywych danych osobowych mających na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy stanowi przestępstwo oszustwa zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Jeżeli podczas rejestracji podali nam Państwo fałszywe dane osobowe (otrzymamy wtedy zwrot listu z pozwem) o popełnionym przestępstwie niezwłocznie zawiadomimy właściwe organy ścigania. Do identyfikacji posłuży nam adres IP, z którego nastąpiło zawarcie umowy oraz jej dokładny czas i data. Polscy usługodawcy internetowi mają obowiązek zapisywania, który z klientów o danej porze korzystał z danego adresu IP, właśnie na wypadek ewentualnych przestępstw lub wyłudzeń dokonanych przez klientów.

Pana adres IP użyty podczas zawierania z nami umowy z dnia 18.12.2010 to 62.69.229.155. W związku z powyższym zastrzegamy sobie prawo do wykorzystania zgromadzonych o Panu danych w celu wyegzekwowania należności wynikającej z zawartej umowy oraz ewentualnego przekazania ich właściwym organom ścigania w przypadku podania fałszywych danych.

Niniejszym pragniemy poinformować, że wyznaczamy Panu ostateczny termin na dobrowolną spłatę zaległości. Jeżeli usługa Pobieraczek5 nie zostanie opłacona w przeciągu 3 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, wówczas zainicjujemy czynności prawne opisane wyżej, co wiązać się będzie dla Pana z dodatkowymi kosztami (sądowymi i windykacyjnymi) oraz w wypadku podania fałszywych danych zawiadomieniem właściwych organów ścigania i poniesieniem związanych z tym konsekwencji.

Zaległą kwotę w wysokości 94,80 PLN należy zapłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZ ... 8HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - przemek22.1986@o2.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?e ... aWREU5Y%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Oszukany

Post autor: arturo » 23 sty 2011, 22:02

Płać i płacz.... pozdrawiam

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3400
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Oszukany

Post autor: przynenta » 24 sty 2011, 09:25

Dostałeś to info @ czy listem poleconym?

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości