W obronie losu Betta Splendens.

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

fangornn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 733
Rejestracja: 27 mar 2006, 10:40
Imie i Nazwisko: Tomasz Dzierwa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków

W obronie losu Betta Splendens.

Post autor: fangornn » 24 mar 2009, 07:48

W radio Kraków, dzisiaj o poranku był reportaż z udziałem A.Sianiawskiego w obronie losu wyżej wspomnianej rybki. Przetrzymywanie ich w plastykowych pojemnikach wg. mnie , długoletniego akwarysty rozmnażającego bojowniki, zakrawa na miano zbrodni, powtarzam zbrodni. W Krakowie jest prowadzona akcja mająca na celu propagowanie wśród osób kupujących bojowniki, właściwy sposób przetrzymywania i hodowli tych pięknych ryb. Andrzej, dziękuję Ci za ten reportaż.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 24 mar 2009, 07:53

Ja czasami widząc niektóre ryby w sklepach zoologicznych mam ochotę pysk właścicielowi obić i oflagować się przed wejściem. Niestety dość często dotyczy to dyskowców. Wspomnę też o bojownikach w kubeczkach po 0,15l albo mniej i przeźroczkach indyjskich barwionych kolorowymi zastrzykami albo rozmnażanych popaprańcach bez płetw ogonowych czy podobne mutanty.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 24 mar 2009, 08:40

Przychylam sie do opini przedmówców.Bojowniki to niewątpliwie najnieszczęśliwsze ryby na świecie,zróbmy wszystko żeby tak nie było

niki 28

Awatar użytkownika
hudy
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1138
Rejestracja: 07 gru 2004, 06:07
Imie i Nazwisko: Zbigniew Hudobski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: hudy » 24 mar 2009, 08:43

Poprostu nie będzie bojowników, albo będą z poszarpanymi płetwami. Można na sklepach wymóc zrobienie małych regalików z litrowymi zbiornikami. ja juz dawno walczę o to, bez skutku.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Re: W obronie losu Betta Splendens.

Post autor: vega1 » 27 wrz 2009, 22:11

faktycznie żal na to patrzeć. Tak jak pisze hudy, już 1 litrowe były o wiele lepsze. Ciekawe, czy można by było coś zrobić na szerszą skalę, aby pomóc tym rybkom :(

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości