Magia wielkich liczb.

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Magia wielkich liczb.

Post autor: Ambra » 29 mar 2006, 08:59

Na codzień nie ekscytuję się liczbą zrejestrowanych na Forum osób, gdyż w zasadzie do niczego nie jest mi to potrzebne.
Dziś jednak spostrzegłem, że dobijamy do 1000.

Fakt ten dowodzi niezbicie, że utworzenie oraz utrzymywanie Forum przez PKMD jest potrzebne wielu akwarystom i Klub spełnia tym sposobem kilka głównych wymogów Statutowych: szkolenie, pomaganie i propagowanie akwarystyki.

Co jednak ma wspólnego to stwierdzenie z tytułową magią wielkich liczb?

Okazuje się, że wiele, choć jedynie teoretycznie.
Pomyślałem sobie, że gdyby wszyscy użytkownicy Forum byli członkami PKMD i płacili sumiennie składki członkowskie, to w ciągu roku Klub miałby do dyspozycji kwotę 120 000 złotych.

Co można by robić i na jaką skalę, dysponując takimi pieniędzmi, jeśli już teraz porywamy się na organizowanie tak wielkich i kosztownych imprez jak ZOO-Festiwal?

Nie jestem marzycielem i wiem, że przy naszych narodowych przywarach taki scenariusz jest nie do zrealizowania. Dlatego właśnie ciągle możemy jedynie patrzeć z zazdrością na inne akwarystyczne nacje, które widzą sens tworzenia silnych stowarzyszeń.

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 29 mar 2006, 10:33

Do Ambry;
Bedąc na wystawie, chyba w Łodzi, podczas wręczania Ci złotej odznaki klubowej, życzyłem aby za rok spotkać się na Pierwszych Mistrzostwach Polski Dyskowców. Powiedziałeś wtedy, że to jeszcze znacznie za wcześnie, że może za 4 lata. Zdaje się że nie wiesz z kim masz do czynienia ? :wink:
Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że wielkimi krokami zbliżamy się do tej chwili.

Były chwile zwątpienia i zawsze wtedy przychodził na ratunek Eugen lub Marek. 10 minut rozmowy z nim stawiały mnie na nogi. Wniosek po takiej rozmowie był zawsze jeden; czy my- Polacy nie potrafimy czegoś wspólnie- razem zrobić, nie bacząc na własne interesy ?? Jest to nasza Narodowa wada, ale może w 21 wieku warto by się tego już wyzbyć.

Zastanówmy się; czy chcemy ??
czy chcemy wzorem innych krajów być silną krajową organizacją, z którą liczą się inni ( a zapewniam że już się liczą).
Myślę, że już jesteśmy silną organizacją, ale nie jest to zasługą pieniaczy z forum.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 29 mar 2006, 11:47

No i wkońcu kol ambra poruszył bardzo ważny temat który trzeba przedyskutować .Suma 1000ca użytkowników mówi jak bardzo to FORUM jest potrzebne .Wiele młodych początkujących akwarystów zdobywa tu wiele pomocy od starszych kolegów którzy służą radą i doświadczeniem . Musimy jednak pamiętać że początkującym forumowiczom brakuje poniekąt śmiałośći i być może ufnośći w to co PKMD zamierza dobrego dla ogółu zrobić Tak naprawdę większość z nas zna się tylko z postów wysyłanych nawzajem Myślę że różne imprezy a przedewszystkim obecność na nich spowoduje że nić sympati między nami będzie procentować Od momentu mojego wejśćia na forum mineło 3 mies był to czas żeby choć trochę poznać użytkowników i PKMD jako organizację Moje pozytywne odczucia zaprocentują moim członkostwem w PKMD i to już nie długo .1000 członków PKMD to byłaby piękna sprawa i myślę realna , ale dajmy tym co niedawno się zarejestrowali czas na oswojenie się z FORUM , wraz z miłą atmosferą , akceptacją nowych forumowiczów przyjdzie czas na członkostwo i rozwój PKMD Tym czasem zbliża się wystawa w KRAKOWIE .Jest okazja do tego by pokazać się z jak najlepszej strony w szerokim tego słowa znaczeniu , ale wielkość tej imprezy będzie zależeć przedewszystkim od nas samych Ja będę na niej przynajmniej taki mam zamiar , co do innych nie wiem , bo tak naprawdę na temat wystawy nikt z członków czy też forumowiczów się nie wypowiedział Tym samym zachęcam do dyskusji jacek 664

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 30 mar 2006, 08:01

jacek664 pisze:..........Tym czasem zbliża się wystawa w KRAKOWIE .Jest okazja do tego by pokazać się z jak najlepszej strony w szerokim tego słowa znaczeniu , ale wielkość tej imprezy będzie zależeć przedewszystkim od nas samych Ja będę na niej przynajmniej taki mam zamiar , co do innych nie wiem , bo tak naprawdę na temat wystawy nikt z członków czy też forumowiczów się nie wypowiedział Tym samym zachęcam do dyskusji jacek 664
Działa strona www.zoofestiwal.krakow.pl a na niej znajdują się wszelkie informacje.
Kto z akwarystów ją odwiedził łatwo może się domyślić, że krasnoludki tego wszystkiego co już widać nie robią. :D

Sama strona, która nadal jest w permanentnej budowie, to zasługa Ewy, która spędziła i nadal będzie spędzać przy jej budowie wiele dziesiątków godzin..........................

Już teraz można zamawiać noclegi, zgłaszać dyskowce na Mistrzostwa itd.
Można, ale nikt oczywiście tego nie robi, bo uważa iż ma czas. Tym samym utrudnia działania organizatorom, którzy bardziej planują jak opierają się na faktach..... :cry:

Kotydwa i Fomalhaut zajmują się opracowywaniem różnych projektów plastycznych (medale, dyplomy, tła za akwaria, bilety, afisze itp)

Nad fizyczną realizają projektu medali czuwa Vega i Marcin..........

Cocoloco, nim wybrał się adorować azjatki dopilnował, by faktem stały się statuetki - nagrody główne, co można już oglądać na zdjęciach.

Mirek buduje regały konkursowe i ma co robić zważywszy, że ich łączna długość to 36 metrów.................

Banerman tworzy banery na halę wystawową i pracuje nad flagami...........

Hudy, Marek, Przemek i Mirek prowadzą szeroko zakrojone rozmowy z radiem, TV, innymi mediami, terrarystami itd

To co napisałem, to jedynie wierzchołek góry lodowej...................

Jeśli w sumie panuje (jak piszesz) cisza, to jest to cisza przed burzą. Pozory potrafią bardzo mylić.

Na kanwie tego co napisałem nie trudno się domyślić, że część członków PKMD wykonują obecnie amatorsko prace, zarezerwowane dla wielkich profesjonalnych biur targowych z dziesiątkami specjalistów.

W tej sytuacji nasuwa mi się retoryczne pytanie, skierowane do każdego z użytkowników Forum:

A jak Ty możesz pomóc? Co możesz zrobić, aby powstała wspaniała impreza?

Zadaję je i wydaje mi się, że znam odpowiedź......................

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 30 mar 2006, 09:21

Zastanawiałem się jakbym mógł pomoc ,i przychodzi mi jedynie do głowy na dzis ,że mógłbym porozklejać plakaty na całym wschodzie,we wszystkich zaprzyjażnionych sklepach .Nikt tego nie ruszy a swoich klientów mają ,może to przyciagnełoby tez wystawców ,nie tylko akwarystyki .

Może banalne ,ale nic więcej nie przychodzi na dziś mi do głowy .

Pozdrawiam DAREK

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 30 mar 2006, 12:53

Kto z członków PKMD robił breloczki na zjazd we Wrocławiu.??

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 30 mar 2006, 16:44

Po pośćie kol ambry jestem pod wrażeniem . Robi się naprawdę dużo żeby impreza się udała . Pomysł Darka jest naprawdę super .Nie ma to jak dobra reklama .Ja jako nie wtajemniczony oferuję swą pomoc choćby czysto fizyczną .Bardzo chętnie przyjadę przed imprezą nawet na jeden dzień żeby pomóc przy rozstawieniu sprzętu .Praca przy akwa to dla mnie relaks .A poza tym bardzo lubię ciężki żwir nosić .Więc jeżeli moja para rąk do czegoś się przyda to niema problemu jacek664

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 30 mar 2006, 20:16

Cocoloco, nim wybrał się adorować azjatki
Wróciłem i jestem do dyspozycji . ( z uwagi na to że żona pilnowała adorowałem je tylko oczkami ;) .
Statuetki zobaczyłem dzisiaj na żywo i kurcze blade stwierdzam że anemik lepiej niech nie sięga po głowne nagrody ;) , to waga ciężka !!
Pomyślę co jeszcze mogę zrobić aby nasza pierwsza samodzielna impreza była jak mówi młodzież "spoko" .
Co do magii wielkich liczb to mam wrodzoną awersję ;) lepszy mały klub ( ELITARNY ;) znów się narażam ) niż moloch gdzie wszystko rozbija się o dyskusje . Czeka za to nas jak zwykle "czuła" krytyka ;) ale nie jest tak źle .
Kiedy zakładaliśmy ten Nasz klub obiecaliśmy sobie że doprowadzimy do pierwszej wystawy dyskowców . W moim przekonaniu już na starcie wierzyłem że jesteśmy w stanie to zrobić pomimo "zachęcających" protestów naszego doświadczonego kolegi , który z niejednego akwarium pił wodę . ;).

Wiemy skąd przyszliśmy i wiemy gdzie idziemy a jak to zrobimy zależy od nas wszystkich bez względu że magia wielkich liczb działa na naszą niekorzyść .

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 30 mar 2006, 23:20

Ja do pomysłu Darka dokładam kilkadziesiąt sklepów zoologicznych w Krakowie w których jestem w stanie umieścić plakat reklamujący naszą wystawę. A jak trzeba będzie w nocy kleić plakaty na słupach i będzie jakaś ekipa to też mam w tym doświadczenie i się piszę :)
Mamy też już panią weterynarz która "zaopiekuje" się naszą wystawą.
pozdrawiam , Przemek

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 31 mar 2006, 08:52

Mondeja pisze:Ja do pomysłu Darka dokładam kilkadziesiąt sklepów zoologicznych w Krakowie Przemek
Ja chętnie dołożę ....2 swoje.

Dzidek
junior
junior
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2005, 18:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Dzidek » 31 mar 2006, 09:50

Ja chętnie dołożę ......około 10 w moim mieście i okolicy.

Awatar użytkownika
Mondeja
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 240
Rejestracja: 14 gru 2004, 17:25
Imie i Nazwisko: Przemek Laskowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skawina
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Mondeja » 31 mar 2006, 17:30

Dzisiaj załatwiłem także to , że plakaty pojawią się w zoologach na Śląsku , kumpel jest tam przedstawicielem i chętnie pomoże ( to ten co był ostatnio ze mną na 2 godzinki późno w nocy na imprezie klubowej w Warszawie - spodobało mu się i powiedział , ze chętnie pomoże takiemu klubowi :) )
Przemek.

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Re: Magia wielkich liczb.

Post autor: Bogdan » 09 kwie 2006, 20:46

Ambra pisze:Na codzień nie ekscytuję się liczbą zrejestrowanych na Forum osób, gdyż w zasadzie do niczego nie jest mi to potrzebne.
Dziś jednak spostrzegłem, że dobijamy do 1000.

I tysiąc przekroczony !!!!!

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości