Jakie chcesz forum

czyli wszystko inne.....

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 15 kwie 2007, 13:05

kafarski pisze:
więc może chciałbyś dawać rady płatne np : za jedną poradę trzeba wysłać sms inaczej nie zalogujesz się? jeśli płacisz za to i chcesz dostać coś w zamian to było by dobre wyjście.
myślę że sztuką jest także pisanie czytelne bez SPAMU ,bez obrażania innych, językiem używanym ogólnie w internecie - nie tym z książek czy telewizji. w internecie rządzą się trochę inne prawa.
jeśli koszty forum są tak wysokie że pomoc świadczona innym tego nie rekompensuje to lepiej zamknąć forum. w końcu nie wszystkie kluby mają swoje fora.
Widzisz Sławku umiejętność dyskusji i osiągania kompromisów to wielka sztuka.
Pisząc to swoje prowokujące zdanie nie miałem na myśli żadnych skrajności typu pobieranie opłat czy zamykanie forum a tylko chciałem przypomnieć niektórym, że będąc u kogoś w gościnie nie starajmy się przekonać gospodarza, by zmienił kolor ścian, gdyż jest brzydki.
O wiele taktowniej będzie powiedzieć, że mnie się ten kolor nie podoba
[/quote]

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 15 kwie 2007, 13:05

gdy za nasze pieniądze będziemy grzecznie prosić by ktoś raczył przyjąć naszą poradę i przy tym się nie obraził wszak Andrzej niedawno pisał, że porady Kosztują
Bogdan, podaj mi numer swojego konta i ewentualnie jaki procent Twojej składki mam Ci wpłacić, bo myślę, że prędzej czy później będę potrzebował porady takiego fachowca jak TY!

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 15 kwie 2007, 13:10

Iwek_22 pisze:
gdy za nasze pieniądze będziemy grzecznie prosić by ktoś raczył przyjąć naszą poradę i przy tym się nie obraził wszak Andrzej niedawno pisał, że porady Kosztują
Bogdan, podaj mi numer swojego konta i ewentualnie jaki procent Twojej składki mam Ci wpłacić, bo myślę, że prędzej czy później będę potrzebował porady takiego fachowca jak TY!
Widzisz Sławku jeszcze jeden przykład poprawnej dyskusji.
Takie właśnie posty skłaniają mnie zdecydowanie do głosowania za wersją A !!!

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 15 kwie 2007, 13:21

Takie właśnie posty skłaniają mnie zdecydowanie do głosowania za wersją A !!!
Bogdanie, to Ty sprowokowałeś ten wątek! Moja propozycja jest jak najbardziej serio, nie mam w zwyczaju brać niczego za darmo, tym bardziej tam gdzie ktoś się tego domaga!

kafarski
senior
senior
Posty: 184
Rejestracja: 28 cze 2006, 20:52
Lokalizacja: Belgia

Post autor: kafarski » 15 kwie 2007, 13:23

Bogdan pisze:
kafarski pisze:
więc może chciałbyś dawać rady płatne np : za jedną poradę trzeba wysłać sms inaczej nie zalogujesz się? jeśli płacisz za to i chcesz dostać coś w zamian to było by dobre wyjście.
myślę że sztuką jest także pisanie czytelne bez SPAMU ,bez obrażania innych, językiem używanym ogólnie w internecie - nie tym z książek czy telewizji. w internecie rządzą się trochę inne prawa.
jeśli koszty forum są tak wysokie że pomoc świadczona innym tego nie rekompensuje to lepiej zamknąć forum. w końcu nie wszystkie kluby mają swoje fora.
Widzisz Sławku umiejętność dyskusji i osiągania kompromisów to wielka sztuka.
Pisząc to swoje prowokujące zdanie nie miałem na myśli żadnych skrajności typu pobieranie opłat czy zamykanie forum a tylko chciałem przypomnieć niektórym, że będąc u kogoś w gościnie nie starajmy się przekonać gospodarza, by zmienił kolor ścian, gdyż jest brzydki.
O wiele taktowniej będzie powiedzieć, że mnie się ten kolor nie podoba
[/quote]

IMVHO problem jest tego typu, że gospodarz ma dziwne zasady i nie każdy chce rozmawiać z takim gospodarzem.
gospodarz pisze w innym języku i na dodatek chce do każdego mówić po imieniu, choć każdy ma swój wybrany nik.
co do negacji kolorów to o wiele łatwiej będzie nie wchodzić na forum niż dręczyć się dyskusjami.
BTW - czy nie dziwi nikogo że na 38 mln w kraju i drugie tyle za granicą z jakimś tam promilem hodowców dysków, pomocy przy jakiejś chorej rybie szuka kilku ''wytrwałych''? jakoś mało w ogóle nowych postów ostatnio.
gdyby wypłynęła opcja forum płatnego to ja poproszę wersję dla płacących bez reklam na stronie :D , jakbym płacił to mogę wymagać :D .
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2007, 15:37 przez kafarski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
robisto
senior
senior
Posty: 168
Rejestracja: 16 mar 2006, 00:48
Imie i Nazwisko: Robert Stoczyński
Lokalizacja: Kraków

Post autor: robisto » 15 kwie 2007, 14:55

BTW - czy nie dziwi nikogo że na 38 mln w kraju i drugie tyle za granicą z jakimś tam promilem hodowców dysków, pomocy przy jakiejś chorej rybie szuka kilku ''wytrwałych''? jakoś mało w ogóle nowych postów ostatnio.
Nie powinno to chyba dziwic, porady z zakresu filatelistyki są mało przydatne początkującym a z takim podejściem "starych wyjadaczy "można się tutaj spotkac.
Jestem zdecydowanie za "B".

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 15 kwie 2007, 19:30

Iwek_22 pisze:

Bogdan, podaj mi numer swojego konta i ewentualnie jaki procent Twojej składki mam Ci wpłacić, bo myślę, że prędzej czy później będę potrzebował porady takiego fachowca jak TY!
Krzysiek do mnie możesz walić gratosowo jak w dym bo ja opłat nie wnoszę i nic nie trza ściągać. Jestem tylko amatorem a nie fachowcem. Dla mnie liczą się dyski w miarę klasowe. Sprzedawane w miare zdrowe i takie jak się zamawiało. (nie chore i inne niż w wykazie)
Adam

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 15 kwie 2007, 19:36

1.

Klub jest organizacją społeczną, powołaną w celu POPULARYZOWANIA hodowli w akwariach ryb z rodzaju Symphysodon, zwanych dalej dyskowcami, jak też innych ryb pochodzących z wód Ameryki Południowej.
2.

Klub umożliwia WSZYSTKIM zainteresowanym wymianę doświadczeń oraz wzbogacanie wiedzy specjalistycznej związanej z pielęgnacją ryb. Organizuje imprezy popularyzujące akwarystykę, a także nawiązuje kontakty z innymi organizacjami akwarystycznymi w Polsce, jak i poza jej granicami.

Kochani zadjmy sobie pytanie który z punktów przedstawionych przez "cocoloco" zdecydowanie odpowiada Statusowi PKMD a w szczególności tym 2 paragrafom. Ja w tym momencie podpisuję się pod punktem "B"

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 15 kwie 2007, 20:00

Krzysiek do mnie możesz walić gratosowo jak w dym bo ja opłat nie wnoszę i nic nie trza ściągać. Jestem tylko amatorem. Dla mnie liczą się dyski w miarę klasowe. Sprzedawane w miare zdrowe i takie jak się zamawiało. (nie chore i inne niż w wykazie)
Adam
Dzięki Adam
Żeby wszystko było jasne, to ja jestem zdecydowanie za opcją "A", ale jeśli "żółtodzioby" jak ja, są niemile widziani, to trzeba to otwarcie powiedzieć i nie będzie żadnego problemu!
Moja przygoda z paletkami zaczęła się dopiero pół roku temu, jestem tymi rybami zafascynowany, mam świadomość, że moja wiedza na ten temat jest znikoma (chociaż dużo już się dowiedziałem z tego forum). Ludzie z którymi się kontaktowałem za pomocą tego forum, lub osobiście nie odmawiali mi pomocy i porad (TOM, J-23, BIRDAS itd.). Wszystkim im bardzo dziękuję dziękuję. Ale jeśli jest to forum tylko dla Członków PKMD, to bardzo proszę wyraźnie to zaznaczyć.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 15 kwie 2007, 23:05

Sprawa "żółtodziobów" - nie ma głupich pytań ale są głupie odpowiedzi więc jeżeli "żółtodziób" zaczyna pisać w tematach np leczenie że dany lek zawiera coś co nie zawiera a jego wiedza opiera się na tym że przeczytał na innym forum albo na stronie www - a nikt go za to nie ochrzani to mamy forum przyjazne .
Profesjonalne to takie że "żóltodziób" ma pewność że każdy firmuje swoją radę swoim imieniem i w rezultacie będzie dla niego bardziej przyjazne . Profesjonalizm forum nie polega na tym że osoba która zadaje pytanie otrzyma odpowiedź a nie zamiast tego otrzyma od kogoś innego pytanie na inny temat w jego wątku .

To forum nigdy nie będzie dla "profesjonalistów" bo profesjonalista wie więcej niż na tym forum kiedykolwiek napisano i raczej nie tu będzie czekał na wymianę doświadczeń . To forum na którym każdy się może wypowiedzieć ale musi pamiętać o tym że jego wypowiedź jest czytana i analizowana też przez osoby które mają duże doświadczenie. Wypowiadają się osoby które są z klubu oraz osoby które niejednokrotnie mają większe doświadczenie a do klubu nie należą. Nikt nie traktuje ich po macoszemu oraz szanuje ich wiedzę. Chciałbym aby tak zawsze było i aby legitymacja nie służyła za parawan za który można się schować.

Nieraz czytałem na tym forum rady oraz opinie uzyskane parę dni wcześniej na innym forum . Moim zdaniem to właśnie jest brak profesjonalizmu bo na profesjonalnym forum piszemy o własnych doświadczeniach i nie firmujemy doświadczeń innych jako własnych. opisujemy jak robią to inni z podaniem źródła . Nie zamieszczamy cudzych fotek jako własnych. Nie reklamujemy swoich interesów w żaden sposób .
Czy przyjazne polega na tym że kochamy każdego i jesteśmy mu wdzięczni cokolwiek napisze nawet jak to co napisze jest napisane bardzo niechlujnie i zawiera takie informacje że bardziej się nadaje do repertuaru "ani mru mru" niż w inne miejsce . Każdy pisze jak chce i gdzie chce . Wtedy zadaniem moderatorów będzie podawać do publicznej wiadomości ile postów nam stuknęło. Bardzo piękny temat - informujemy że właśnie kolega napisał 30 000 post i pod nim każdy dopisze życzenia - życzymy pełnej setki .
Przykład - nowy użytkownik pisze że zmienił światło na T5 i pojawiły się glony . Po kilku minutach pojawia się post w którym czytamy - ja też myślałem aby zmienić na T5 ale koleś ma HQI więc proszę o opinie w tej sprawie .
Na pytanie jak często odmulać podłoże czytam - zastanawiam się co sądzicie o kolorowym żwirku a podobny post pojawia się w innym wątku (zwracam na to uwagę na priv i czytam w tłumaczeniu że w tamtym nikt mu nie odpowiedział) faktycznie przez 42 minuty nie dostał odpowiedzi.

Zawsze pisałem pokaż mi swoje akwarium a będę wiedział czy interesują mnie Twoje rady . Można to też odczytać inaczej - jeżeli Ty nie masz odwagi się podpisać to ja nie mam odwagi zastosować się do Twoich rad . Dla mnie forum gdzie powinniśmy się sprzeczać polemizować podawać własne przykłady oraz w jaki sposób rozwiązać problemy . Moderatorzy zwracają uwagę na to czy nie robi się śmietnisko oraz dbają aby kultura forum została zachowana. Moderatorzy mają prawa i obowiązki i wszystkie ataki na nich że wykonują swoją pracę to właśnie to co kieruje to forum w kierunku anarchii pod hasłami - przyjazne dla wszystkich dla chuliganów grafomanów leniuchów i bałaganiarzy.
Zadam pytanie - czy moderator którego znacie wart jest Waszego ataku dlatego że ktoś anonimowy mu podpadł . Czy macie pewność czy ten anonim napisze jeszcze jakiś post czy kiedykolwiek zostanie Waszym kolegą. Akwarystyka to nie zajęcie dla osób które nie potrafią być cierpliwe, nie dla osób które nie wiedzą co to pokora. Na tym forum zawiązywane są przyjaźnie które są przenoszone na realny świat . Spotykamy się na zlotach wystawach i pomimo różnicy zdań na forum potrafimy coś zrobić aby innym pokazać że dyskowce są tego warte . Na takich spotkaniach nigdy nie widziałem anonima i nigdy dlatego nie będę go cenić ani bronić .
Dla mnie profesjonalne nie znaczy że nie jest przyjazne bo wolę dobrą radę od osoby która się na tym zna i jeszcze kilka słów krytyki co robiłem źle niż miłe słowa i radę po której dopiero zaczną się problemy.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 16 kwie 2007, 00:02

Ja jako zwykły użytkownik forum, mogę podpisać się pod postem lary. Sądzę, że postać forum jakie jest w tej chwili jest zadowalająca dla początkujących jak i zaawansowanych akwarystów.

Jeśli mogę zaproponować zmiany to:

1. Zamykane powinny być wątki wyjątkowo rażące (niecenzuralne, pomówienia, oskarżenia itp.)

Czy miało by o tym orzekać jakieś specjalne kolegium? Wydaje mi się, że nie jest to konieczne i dla mojej osoby to bez znaczenia (bo przypuszczalnie nie poznam osób zasiadających w tym kolegium na tyle dobrze by móc stwierdzić ich obiektywizm).

2. W profilu użytkownika wpisywałbym tylko "Członek PKMD" i "Użytkownik".

Z pozostałych "lampek" jak "Początkujący", "Senior" .itd bym zrezygnował, dlatego, że o pewnych odpowiedziach można się wyrazić w ten sposób "Że nie ważna jaka odpowiedź byle by odpowiedź". Potem mamy w na forum odpowiedzi w stylu np. tylko emotionka lub tekst - uzupełnij profil bo nikt Ci nie odpowie. Ta ostatnia uwaga pojawiała się tyle razy, że było to już wręcz żałosne.

3. Uwagi w stylu "Uzupełnij profil" "Za wiele ortów" powinien wysyłać moderator na PW. Delikwent ma możliwość uzupełnienia profilu jak i poprawienia postu. Potem dopiero niereformowalnego użytkownika można by outować.

4. Ocenianie sklepów - STANOWCZE NIE !!!!!

5. Hypno wspomina o komercji, która jest nieuchronna. Jestem na tak, ale głęboko zastanowiłbym się nad formą prowadzenia tej komercji.

Ja widzę to w ten sposób, że powstanie dział np. Produkty w którym to każdy użytkownik ma możliwość opisu produktu (filtr, pokarm, książka) i wątek od razu jest zamykany. Mnie w zupełności pomogła nie raz informacja, że coś jest na rynku o czym do tej pory nawet nie miałem pojęcia, że istnieje.

Dałbym możliwość firmom, które są zaprzyjaźnione, które wspierają swoimi działaniami istnienie klubu, możliwość opisu swoich produktów na stronie PKMD.


Na podsumowanie powiem wam, że jestem zarejestrowany na kilka grup akwarystycznych, dlaczego akurat piszę przeważnie tylko na tu? Bo oceniłem, że tu mam największą szansę uzyskać konkretną odpowiedź na zadane pytanie.

Jako, że znam swoją wartość i nie mam kompleksów nie przejmowałem się uwagami niektórych prześmiewców, ale znam osobiście dwie osoby które stwierdziły stanowczo, że omijają te forum bo jest tu wiele przemądrzałych p........(piiip). Wydaje mi się, że prześmiewanie kogoś powinno być wyjątkowo negowane. Zauważyłem, że wiele osób z tej formy udzielania odpowiedzi zrezygnowało.
Pytania w stylu - Rybka złożyła ikrę i... wydają mi się uzasadnione wszak z pewnością pisze to młody adept akwarystyki któremu trzeba pomóc i wprowadzić w bardziej skomplikowane arkana akwarystyki.

cocoloco zapoczątkował ten wątek, ja jeśli mogę coś zaproponować Prezesowi PKMD to to, by nie próbował ubierać tego forum w sztywne reguły zwane a) Forum profesjonalne. Wszak zbytnio przesadzone regulacje mogą zniszczyć to forum jak i klub. Forum jest w tej chwili już bardzo dobre, oczywiście może być lesze. Swoje propozycje zmian podałem.

Ja forum traktuję jako do datek prawdziwej i bardziej złożonej bezinteresownej działalności PKMD, która wymaga poświęcenia zaangażowania wiele własnego czasu jak np. Polskie Mistrzostwa Dyskowców.

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 16 kwie 2007, 00:45

cocoloco pisze:Sprawa "żółtodziobów" - nie ma głupich pytań ale są głupie odpowiedzi więc jeżeli "żółtodziób" zaczyna pisać w tematach np leczenie że dany lek zawiera coś co nie zawiera a jego wiedza opiera się na tym że przeczytał na innym forum albo na stronie www - a nikt go za to nie ochrzani to mamy forum przyjazne .
Tak powinno być zawsze i wszędzie.

[...]
cocoloco pisze:To forum nigdy nie będzie dla "profesjonalistów" bo profesjonalista wie [.............................] Chciałbym aby tak zawsze było i aby legitymacja nie służyła za parawan za który można się schować.
Zgadzam się.
cocoloco pisze:Nieraz czytałem na tym forum rady oraz opinie uzyskane parę dni wcześniej na innym forum . Moim zdaniem to właśnie jest brak profesjonalizmu bo na profesjonalnym [...............................] - informujemy że właśnie kolega napisał 30 000 post i pod nim każdy dopisze życzenia - życzymy pełnej setki .
Stosując się do wyższej wypowiedzi można powiedzieć, że forum będzie bardziej poważane przez wielu użytkowników jak i odwiedzających.
cocoloco pisze:Przykład - nowy użytkownik pisze że zmienił światło na T5 i pojawiły się glony . Po kilku minutach pojawia się post w którym czytamy - ja też myślałem aby zmienić na T5 ale koleś ma HQI więc proszę o opinie w tej sprawie . [...........]
Piszesz o typowej dla różnych internetowych grup dyskusyjnych nieprzewidywalnej ewaluacji wątku.

Zastanawiam się tylko jak by to miało wyglądać od strony technicznej. Czy nie wywołało by niepotrzebnych kłótni coś w stylu......... Dlaczego admin skasował mi post....Admin jest wyjątkowo przewrażliwiony, ja chciałem zapytać tylko o.... itd.
cocoloco pisze:[............] Zadam pytanie - czy moderator którego znacie wart jest Waszego ataku dlatego że ktoś anonimowy mu podpadł.
Jeśli moderator coś PRZESKROBIE przez duże P, to jest wart mojego ataku. Przecież piszesz poniżej, że wolisz słowa krytyki niż ciepłe słówka po których są problemy.

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 16 kwie 2007, 07:41

CraNcH^MS pisze: ...Ja widzę to w ten sposób, że powstanie dział np. Produkty w którym to każdy użytkownik ma możliwość opisu produktu (filtr, pokarm, książka) i wątek od razu jest zamykany. ...
No to dopiero wtedy będą jaja szkoda, że już o świętach mamy. Dalej nie będę rozwijał chyba, że ktoś nie zrozumie.
Adam

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 16 kwie 2007, 08:25

Dyskusja dotyczy ogólnodostępnej części Forum, więc i wypowiedź musi dotyczyć tego zakresu.
Przeczytałem sumiennie wszystkie stanowiska tu zaprezentowane i dochodzę do przekonania, że każdy z Was ma nieco racji.
Wniosek - idealne rozwiązanie nie istnieje.

Nie znaczy to jednak, iż nie trzeba szukać rozwiązania.
Moim zdaniem:

1. Część ogólna Forum winna żyć własnym życiem, co nie znaczy, iż nie będą na niej istnieć żadne uregulowania.
Są niezbędne!!!!
W tym celu muszą istnieć moderatorzy poszczególnych działów, których zadaniem będzie pilnowanie, by ta część Forum "nie zeszła na psy".
Tępić należy szczególnie niestosowne i obraźliwe wypowiedzi oraz by użytkownicy przestrzegali zasad regulaminu Forum, które opracuje Zarząd PKMD jako gospodarz, odpowiedzialny za zamieszczane tu treści.

2. Na Forum ogólnym nie może moim zdaniem istnieć całkowita anonimowość. Każdy użytkownik musi mieć w profilu wypełnione obowiązkowo imię, miejscowość i wiek. Trzeba zrobić tak, by bez tych danych rejestracja nie była możliwa.
Nazwisko wpisywać będą Ci, którzy nie mają nic do ukrycia lub się go nie wstydzą. W tym względzie istnieć winna więc dobrowolność.

3. Nad prawidłowym funkcjonowaniem części ogólnej Forum czuwać winna Rada Forum (nazwa nie jest ważna), która nadzorować będzie pracę moderatorów i rozstrzygać ewentualne spory jako instancja ostateczna.

4. Moderatorzy - wiadomo co mają do roboty. Mają przy tym prawo udzielać ostrzeżeń niepoprawnym użytkownikom. Ukarany ma prawo od ostrzeżenia odwołać się od takiej decyzji do Rady Forum, która dysponując prawem nawet do usunięcia użytkownika może:
- anulować decyzję moderatora,
- podtrzymać w mocy udzielone przez moderatora ostrzeżenie,
- podjąc w drastycznych przypadkach decyzję o zablokowaniu (usunięciu z Forum) użytkownika.

5. Winno się zezwolić na wprowadzanie wszelkich tematów związanych z akwarystyką lub w odpowiednim miejscu tematów informacyjnych i innych.
Dotychczasowe zasady zawarte w regulaminie winny mieć nadal moc obowiązującą, co oznacza, że dotychczasowy regulamin winien być jedynie poszerzony o poruszane obecnie zagadnienia, czyli uzgodnione ustalenia.

6. Użytkowanie Forum jest bezpłatne, lecz właścicielem jest PKMD, które za jego utrzymanie płaci niemało ze składek członków. W tym świetle wypowiedź Bogdana nabiera szczególnego sensu, gdyż nie będący członkami PKMD muszą mieć świadmość, iż są w tym miejscu jedynie gośćmi. Moim zdaniem należy szczególnie tępić wszelkie postawy roszczeniowe - "mnie się należy, bo się raczyłem zarejestrować"...........

Uwagi do 6 punktów.

Forum się rozrosło, a członkowie PKMD stanowią jedynie 18%. Proporcja ta będzie ulegać w przyszłości dalszemu zmniejszeniu.
Ilość pisanych postów nie pozwala na normalne śledzenie wszystkich tematów (co jeszcze rok temu było możliwe).
W tej sytuacji (przynajmniej dla mnie) część szczególna, zarezerwowana jedynie dla członków PKMD nabiera coraz większego znaczenia.

Szczerość bywa niekiedy bolesna i nie przysparza popularności. Powiem jednak otwarcie:
Coraz mniej widać mnie na części ogolnodostępnej Forum, gdyż często szkoda mi czasu śledzić to, co tam jest wielokrotnie wypisywane. Jakość przechodzi w ilość ........... Jak każdy użytkownik mam jednak prawo wyboru i z niego w tym wypadku korzystam.
Stwierdzenie to nie napisałem w celu wywołania kolejnej waśni, lecz po to, by każdy przed napisaniem kolejnego postu lub założeniem tematu zastanowił się czy warto lub czy temat nie był już poruszany.
Nadal też czytam jedynie te posty, które napisane są po polsku a nie "po polskiemu".

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 16 kwie 2007, 08:27

adamn pisze:No to dopiero wtedy będą jaja szkoda, że już o świętach mamy. Dalej nie będę rozwijał chyba, że ktoś nie zrozumie.
Adam
Rozwiń. Wybacz, ale nie rozumiem.

Odpowiedz

Wróć do „Tylko ryby głosu nie mają”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości