Rozmowa2 - 05.07.2004

Nowości rynkowe, tłumaczenia "instrukcji obsługi" produktów zagranicznych

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Rozmowa2 - 05.07.2004

Post autor: eugen » 18 gru 2004, 23:43

Dzisiaj rozmawialem telefonicznie z Panem Alexandrem Piwowarskim, ktory od ponad 20 lat choduje przepiekne turkusy a w ostatnim "Discus Live 12 "str 24.. znajduja sie zdjecia jego chodowli. Jego chodowle mozna zobaczyc rowniez pod Linkiem
http://www.diskuszucht-piwowarski.de

1) Pan Piwowarski
2)ja

2) Dzien dobry panie Piwowarski jestem poczatkujacym milosnikiem paletek i bardzo zachwycily mnie pana rybki ktore widzialem w ostatnim nr. "DL", czy moglbym panu zadac pare pytan dotyczacych paletek?
1)naturalnie, prosze bardzo

2) Czy uzywa pan lampy UV ?
1) Tak ale tylko w zbiornikach dla tarlakow
2) na wlocie albo na wylocie z filtra?
1) na wylocie

2) Czym karmi pan ryby?
1) Pokarm "suchy" i serce wolowe
2) Larwy komarow?
1) nie
2) dlaczego?
1) pokarm suchy zawiera duzo bialka do 50% a serce do 20% larwy komarow sa moim zdaniem niepotrzebne
2) pasozyty ..
1) tak
2) mrozonki wrzuca pan zamrozone czy rozmrozone?
1) wkladam zamrozona tabliczke wieczorem do lodowki i rano "polmrozonka" karmie.
2) slyszalem, ze karmienie sercem jest dla paletek niezdrowe bo to bialko jest trudno przyswajalne przez paletki i powoduje zwiekszony rozwoj pasozytow ukladu pokarmowego
1) wedlu mnie to bajka ktora propaguja producenci i sprzedawcy pokarmow suchych.

2) W "DL" pisze ze zmienia pan tylko troche wody dziennie w celu usuniecia nieczystosci a na pana stronie internetowej pisze pan ze zmienia 3 razy dziennie do 25% na raz w zaleznosci od obsady, jak to jest?
1) Panie Kwol w "Discus Live" Degen napisal calkiem co innego niz rozmawialismy, jak czytalem ten artykol to doslownie wralo we mnie, ale nie chce tutaj mowic o szczegolach. Prawda jest to co pisze w internecie.

2)Ma pan chodowle "Bez pasozytowa" (chyba tak po polsku), sa ludzie ktozy nie wierza w istnienie takich dyskowcow, jak pan to robi?
1) po prostu metoda sztucznego wychowu mlodych, w ten sposob rodza sie mlode ktore nie sa po urodzeni zarazane przez rodzicow. Od konca 2002 wychowuje mlode "normalnie" bo wszystki moje ryby byla juz bez pasozytow a wychow sztuczny to ogromna praca.

2) ile czasu potrzeba aby paletka dorosla do ok 18 cm?
1) najlepsze okazy osiagaja te wielkosc w wieku ok 10-11 miesiecy ale przecietnie po uplywie roku.

2) ile kosztuja pana turkusy?
1 ) zalezy od wielkosci do 10 cm 19 Euro 12 cm 29 Euro a duze od 70 do 200 Euro
2) ma pan duze ryby teraz w sprzedazy?
1 ) w ciagu ostatniego miesiaca sprzedalem ok 1000 stuk sobe zostawilem ok 40 do dalszego rozrodu tak wiec duzych na razie nie mam.
2) gdzie kupil pan na poczatku swoje paletki?
1) dostalem pare od kolegi i pozniej troche dokupilem, ale od lat prowadze chow wsobny.

poniewaz pan Piwowarski zostal pilnie zawolany musial przerwac te rozmowe ale powiedzial ze moge znowu zadzwonic gdy bede cos chcial zapytac.
podziekowalem pieknie i pozegnalem sie.


Cytuj:
1) Panie Kwol w "Discus Live" Degen napisal calkiem co innego niz rozmawialismy, jak czytalem ten artykol to doslownie wralo we mnie, ale nie chce tutaj mowic o szczegolach. Prawda jest to co pisze w internecie


po tych slowach zawalila sie dla mnie polowa swiata "dyskowego", bo wyobrazilem sobie Degena siedzacego sobie za biurkiem i piszaceg sobie co mu slina na pioro przyniesie i poslugujacego sie w tym celu nazwiskiem i zdjeciami innych chodowcow.Zaufanie do "Discu Live" zostalo powaznie zachwiene
to moje prywatne zdanie

jak zwykle pisze to jako informacje "na zywo" od znanych chodowcow z niemiec. mam jezeli jest zainteresowanie kontynuowac te serie dajac innym mozliwosc zapoznania sie z innymi pogladami. Specjalnie nie ustosunkowuje sie prywatnie do chodowli.
eugen

Odpowiedz

Wróć do „Wiadomości z zagranicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość