Rozmowa1 -30.06.2004

Nowości rynkowe, tłumaczenia "instrukcji obsługi" produktów zagranicznych

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Rozmowa1 -30.06.2004

Post autor: eugen » 18 gru 2004, 23:42

Wczoraj rozmawialem prawie 40 minut z pania Bremer ktora prowadzi "Discus Hotline" w Discus Live" i tutaj chcialbym sie z wami podzielic tym o czym rozmawialismy. Bedzie to w 99% (uwazam ze w 100% ale jak mi cos umknelo to przepraszam),
bede sie staral aby ten dialog przebiegal jak w czasie rozmowy jednakze nie gwarantuje za kolejnosc (jest prawie bez znaczenia).

1) = Pani Bremer
2) = Ja

1) panie Kwol jak czesto podmienia pan wode?
2) moje akwarium ma poj.300l.i podmieniam codziennie ok 30l.
1) stanowczo za malo
2) dlaczego ? uwazam, ze przy 10% na dzien nie zostaje zbyt gwaltownie naruszona rownowaga biologiczna
1)panie kwol powinien pan podmieniac ok 2X w tygodniu ale conajmniej polowe wody.
2) to przeciez bardzo duzo
1)jak my u nas wymieniamy wode to paletki bokiem przy dnie plywaja
2) ale przy obfitym karmieniu wzrasta NO3 i wtedy przy takiej wymianie warunki wody gwaltownie sie zmieniaja
1) NO3 moze spokojnie przez jakis czas przekraczac 50mg , to je tylko hartuje


1) jakiego filtra pan uzywa?
2) Eheim 2226 ma przeplyw 650l/godz
1) i jest dlawiony?
2) nie , dlaczego??
1) to przeplyw wody jest stanowczo za szybki i Bakterie filtracyjne zostaja doslownie wyplukiwane, wydajnosc filtra nie powinna byc wieksza niz 1,5 wielkosci zbiornika.My uzywamy filtrow biologicznych.
2) ja mam niestety na razie kubelkowy
1) to nic, moze byc ale musi byc "conajmniej" raz w tygodniu czyszczony.Najlepiej polozyc na dno wate i ja raz w tygodniu zmieniac. Jezeli ktos go zadziej czysci robi blad.

( pytanie czy jezeli bym ten sam filter uzywal do akwa. o pojemnosci 450 l to bakterie by sie trzymaly przyszlo niestety dopiero po odlozeniu sluchawki )

2) uzywam lampy UV jest to OK?
1) ma raz kupilismy ale jej nie uzywamy
2) dlaczego ??
1) wydelikaca ryby , zabijajac bakterie nie pozwala sie rybom "uodparniac", ryby musza same walczyc z chorobami, sa ludzie ktorzy jej uzywaja i maja bardzo dobre wyniki, my nie.


1) czym karmi pan ryby?
2) uzywam suchego pokarmu
1) tylko!?!?
2) tak mam 6 rodzajow
1) powinien pan to natychmiast zmienic, serce wolowe i larwy komarow powinny sie natychmiast znalesc w "jadlospisie" my karmimy tym caly czas
2) nie macie z tego powodu pasozytow??
1) nie, tzn pasorzyty wystepuja u ryb zawsze i tylko ich gwaltowny rozwoj jest dla ryb szkodliwy, poza tym pasozyty maja jedno ze stadjow rozwojowych w wodzie poza organizmem ryby i przy wymianie 95% wody duzo ich w wodzie nie pozostanie.

1) jak przygotowuje pan wode?
2) RO + Discus mineralien , jest to OK?
2) my nie uzywamy RO tylko "Kati" i "Ani" ( chyba zywice po polsku) i mieszamy z kranowka, wiec nie mam zdania na temat RO.

Jezeli czegos pominalem to jak mi sie przypomni to dopisze ,
Nie pisze tego aby komus czegos doradzac albo odradzac , chce sie tylko z wami podzielic tym co uslaszalem.
Dodaje jeszcze link do ich "Sklepu" a poniewz nikt tam chyba nie bedzie kupowal to nie jest to zadna Reklama

http://www.schultendiskus.de/

eugen

cos mi sie jeszcze przypomnialo
Woda powinna miec conajmniej 30°C, 28°C jet absolutnym minimum i nie jest polecana do dlugiego stosowania

Odpowiedz

Wróć do „Wiadomości z zagranicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości