MondoDiscus (nasi koledzy z włoch)

Nowości rynkowe, tłumaczenia "instrukcji obsługi" produktów zagranicznych

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

MondoDiscus (nasi koledzy z włoch)

Post autor: vega1 » 29 gru 2006, 11:48

http://mondodiscus.com/mdiscus/index.php

Podczas pobytu w Duisburgu,wraz z Andrzejem nawiązaliśmy kontakt z klubem pasjonującym się również dyskowcami a działającym we włoszech. Podczas rozmowy wyraziliśmy chęć bliższego poznania się a my jako klub zostaliśmy poproszeni o bliższe przedstawienie się.
Link powyżej kieruje na ich stronę główną (wg.mnie bardzo ładną),a tam jak widać już jest mała wzmianka o naszym klubie(tylko muszę napisać do nich bo pomylili ł z t).Oczywiście w przygotowaniu jest dużo większy artykuł,szerzej opisujący i pokazujący PKMD.

Proszę spojrzeć na te dzikusy...

http://mondodiscus.com/mdiscus/content/view/167/632/


tu również ciekawy artykuł na temat: "Samiec czy samica?Widoczne różnice" i bardzo ciekawe fotki na temat :

http://mondodiscus.com/mdiscus/content/view/61/151/


mamy też coś dla miłośników altumów:

http://mondodiscus.com/mdiscus/content/view/147/151/


i wiele innych,naprawdę ciekawych artykułów.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 29 gru 2006, 13:13

I zapomniałem dodać... jest tam też forum o dyskach:

http://mondodiscus.com/mdiscus/componen ... d,106/lang,/

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 29 gru 2006, 14:43

Tam po polsku nie mówią i nie piszą!!?? Hmmm dziwne... Nie jestem na szczęście amerykaninem żeby takie teksty wstawiać na poważnie. Będąc tam kiedyś widziałem w Rzymie cudowny sklep z paletami ehh.... pozazdrościć.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 29 gru 2006, 14:49

Myślę, że wypada się zrewanżować choćby linkiem do ich portalu. I chyba czas pomysleć nad tłumaczeniem na inne języki choćby wybranych części naszego portalu.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 29 gru 2006, 14:57

Piotrek,linki są wyżej a na tłumaczenia trzeba poczekać kilka dni.Poprostu nie mam teraz czasu.Postaram się wieczoram coś potłumaczyć i napisać...

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 29 gru 2006, 16:22

Sławku to nie do Ciebie uwaga, tylko ogólnie w klub pytanie :-) Na ich stronach jest trochę w języku dla mnie zrozumiałym, więc źle nie jest, ale forum na którym ludziki posługują się slangiem i mową potoczną nie odważę się wejśc :-)

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 29 gru 2006, 19:37

Hypno pisze:Myślę, że wypada się zrewanżować choćby linkiem do ich portalu. I chyba czas pomysleć nad tłumaczeniem na inne języki choćby wybranych części naszego portalu.
Wysłałem im również linka do galerii z naszymi akwariami,niestety nie zarejestrowany użytkownik zdięć nie zobaczy.
Jest to problem,gdyż przeprowadzic rejestracje dla włocha w języku polskim jest niezmiernie trudne.
Tak się zastanawiam,czy nie można by wkleić odnośnika "Rejestracja" w języku włoskim,lub może dwie ikonki typu flaga,jedna polska druga włoska...
i wtedy sam proces rejestracji można by było im zrobić po włosku...
Piotrek,czy takie cóś jest trudne do zrobienia?

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 29 gru 2006, 20:19

Hmmm wydaje mi się, że nie. Postnuke którego używamy ma różne wersje językowe może i włoską skoro była hiszpańska z której Ewa niektóre teksty tłumaczyła :-) To co możemy zrobić na szybko, to założyć użytkownika Mondo z odpowiednim hasłem, dodam go do grupy członków PKMD, ale muszę na to uzyskać zgodę Zarządu. Ty Sławku jako znający się w ich mowie i piśmie przekażesz im ten login i hasło z krótką instrukcją jak się logować i będzie po wszystkim. A w tym czasie musimy jak widać na poważnie zastanowić się nad innymi wersjami językowymi portalu, czyli wychodzi na moje :-) W Lublinie postulowałem na zjeździe o "jakichś" działaniach poza granicami kraju. Myślę, że od tego trzeba zacząć. Mam nadzieje Sławek, że zdajesz sobie z tego sprawę, że jeżeli będzie taka decyzja (a w sumie dlaczego miało by jej nie być) to Ty będziesz tłumaczył na italiański :-) Z niemieckim raczej nie powinno być problemu ... wiecie do kogo piję :-)
Pierwsze co powinniśmy zrobić to przetłumaczyć na milion języków zaproszenie na II Mistrzostwa w 2008 roku. To może być dobra wprawka organizacyjna i lingwistyczna :-), a my jako admini zadbamy o to żeby strona nasza z tymi informacjami pojawiała się w wyszukiwarkach nawet w Górnej Wolcie w jej dolnym narzeczu.
Zarząd jak to przeczyta znowu pewnie złapie się za głowę co ten Smoleń wymyśla i prowokuje ;-)

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 29 gru 2006, 22:33

Wysłałem im również linka do galerii z naszymi akwariami,niestety nie zarejestrowany użytkownik zdięć nie zobaczy.
Mam pomysła ; niech Sławek zarejestruje użytkownika np. Italiano " i poda login i hasło dostępu koledze z włoch. :wink:

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 02 sty 2007, 14:42

Hypno pisze:......... Pierwsze co powinniśmy zrobić to przetłumaczyć na milion języków zaproszenie na II Mistrzostwa w 2008 roku. ........... Zarząd jak to przeczyta znowu pewnie złapie się za głowę co ten Smoleń wymyśla i prowokuje ;-)
Jest oficjalna strona I Mistrzostw dyskowców - jak narazie w 4 językach (polski, niemiecki, francuski i angielski)
Zaczynamy budować stronę na II Mistrzostwa.

Szykuję się obecnie do zrobienia wersji hiszpańskiej i ewentualnie holenderskiej.
Może Sławek popracuje nad wersją włoską (służę pomocą w postaci materiałów do tłumaczenia).

Jest wielu członków, więc może ktoś ma dotarcie do tłumacza lub sam zna jeszcze inny język ...........
Pewnie Górnej Wolty nie znajdziemy, ale został do zrobienia materiał po: białorusku, czesku, słowacku, ukraińsku, rosyjsku, litewsku, estońsku, fińsku, szwedzku i jeden Bóg wie po jakiemu ....

Im więcej otworzymy stron językowych Mistrzostw, tym lepiej dla nas.
Potem będzie można pomyśleć nad tłumaczeniem naszych opracowań zamieszczonych na Forum na inne języki ............
To wszystko wymaga pracy i chęci, ale tą drogą można coś zrobić dla PKMD.
Może się więc komuś zechce chcieć?

walterek
junior
junior
Posty: 45
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:25
Lokalizacja: Sulejówek, PL
Kontaktowanie:

Post autor: walterek » 02 sty 2007, 17:16

to ja poproszę o teksty do przetłumaczenia na język chiński.
I spróbuję namówić znajomą do przetłumaczenia na język turecki.

Awatar użytkownika
stachu
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 321
Rejestracja: 17 mar 2006, 13:40
Imie i Nazwisko: Stanisław Kaczorowski
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: stachu » 02 sty 2007, 17:23

no......... to teraz niech zarząd myśli o załatwieniu i magazynowaniu kolejnych KILKUSET zbiorników wystawowych...............................

walterek
junior
junior
Posty: 45
Rejestracja: 23 paź 2006, 21:25
Lokalizacja: Sulejówek, PL
Kontaktowanie:

Post autor: walterek » 02 sty 2007, 17:56

niestety u nas nie ma miejsca na ich przechowanie ;)

BlueAngel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 29 lis 2006, 22:45
Lokalizacja: Lublin

Post autor: BlueAngel » 02 sty 2007, 20:51

Witaj Sławku
Byłem na stronie związanej z Altumami tą którą podałeś w linku. Co znaczy "Scalare di allevamento" i jaki skalar jest pod Altumem. Jeżeli poruszałeś się po tej stronie to wniskuję że znasz włoski, a w związku z tym miałbym prośbę. Jeżeli znajdziesz chwilę wolną to przetłumacz mi z tego tekstu chociaż kilka zdań do opisu tych dwóch zdjęć. Gdyż kupiłem 11 skalarów, i zapłaciłem jak za Altumy, a one są bardziej podobne do ryby na dolnym zdjęciu niż na górnym. Całą sprawę możesz zobaczyć w moim poscie "Atumy czy zwykłe" zamieszczonym w dziale "Pomoc Klubowa"

POZDRAWIAM
Robert Paprota

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 02 sty 2007, 21:14

Tak na szybko to "Scalare di allevamento" znaczy poprostu "skalar hodowlany".
Jeśli chodzi o tłumaczenia,oczywiście że przetłumacze w miare możliwości wszystko co zechcecie,ale dopiero w lutym.Teraz mam nawał pracy i tak będzie do końca stycznia...
Potem luzzzz

Odpowiedz

Wróć do „Wiadomości z zagranicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości