MondoDiscus (nasi koledzy z włoch)

Nowości rynkowe, tłumaczenia "instrukcji obsługi" produktów zagranicznych

Moderatorzy: przynenta, krisaczek

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 02 sty 2007, 21:27

A'propo miliona języków.... żona mojego kolegi jest rodowitą Tajką :-) Biorąc pod uwagę ilość farm w tamtym regionie poproszę ją o przetłumaczenie zaproszenia na II Mistrzostwa. Andrzeju podeślij mi polskie teksty.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 04 sty 2007, 17:57

Problem polega na tym, że do tłumaczenia jest nie tylko samo zaproszenie, ale łącznie około 8 -10 dokumentów, tak by powstała stronka w danym języku.
Ponadto trzeba mieć kontakt z takim tłumaczem, bo nie daj Bóg :wink: jeszcze ktoś napisze do nas "po swojemu ........" i co wtedy.

Poważnie jednak traktuję wszystkie zgłoszenia chętnych do tłumaczenia i czekam, bo może jeszcze ktoś się chętny zgłosi.
Ci co się zgłaszają, niech zapytają swego tłumacza czy się takiej pomocy podejmie. Jeśli tak, to proszę o oficjalną wiadomość na ambra1@interia.pl

W odpowiednim momencie każdy z chętnych otrzyma pakiet (zestaw dokumentów) do przetłumaczenia i do roboty.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 04 sty 2007, 20:54

OK Andrzeju, ale żeby mieć odpowiedź od tłumacza czy się podejmie, tłumacz musi zobaczyć ilość tekstu i przynajmniej pobieżnie go przeczytać. Inaczej to... wybacz wróżenie z fusów po herbacie ekspresowej :-)
Czyli proszę o podesłanie tekstu a ja będę molestował o to, żeby się ten ktoś zgodził "ku chwale PKMD" posiedzieć nad nim jakiś czas. Ponadto w tekście można zawsze dopisać, że prosimy bardzo jednak o korespondencję w języku polskim lub angielskim lub niemieckim lub włoskim, bo zakładam, że Sławek w razie potrzeby będzie służył pomocą. Zapytam i ja o możliwość tłumaczenia z tajskiego, ale jeżeli nawet ta osoba się zgodzi, to muszę taką możliwość tłumaczenia korespondencji traktować jako całkowitą ostateczność.

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 06 sty 2007, 11:41

Hypno pisze:OK Andrzeju, ale żeby mieć odpowiedź od tłumacza czy się podejmie, tłumacz musi zobaczyć ilość tekstu i przynajmniej pobieżnie go przeczytać. Inaczej to... wybacz wróżenie z fusów po herbacie ekspresowej :-) .............
Wybacz Piotr, ale czasami oczekuję od "elity elity" nieco więcej inwencji.
Rozmawiamy przecież o konkretnym temacie i konkretnym zagadnieniu.

W tej sytuacji wystarczy wejść na naszą stronę - www.zoofestiwal.krakow.pl i zobaczyć w poszczególnych zagadnieniach tematycznych, co ma do powiedzenia innym PKMD w związku z Mistrzostwami.
Pewnie przy drugich będzie miał tyle samo co przy pierwszych ........ :lol:

Nowe materiały będą gotowe za około 1,5 miesiąca

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 06 sty 2007, 11:52

Wypada się trochę zawstydzić, co też czynię niniejszym. Masz rację Andrzeju. Przy najbliższej okazji zapytam Esti czy mogła by dla nas przetłumaczyć na robaczki taki tekst.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 08 sty 2007, 09:54

Witam
Oto tekst który obiecałem przetłumaczyć a znajduje się tu:

http://mondodiscus.com/mdiscus/content/view/169/135/


POLSKI KLUB DYSKOWCÓW
NA MONDODISCUS
Rosario Curcio

Przede wszystkim serdecznie witam przyjaciół z Polski oraz polecam ich interesujący reportaż na temat przedsięwzięć Klubu, którego nazwa z pewnością nie jest łatwa do wymówienia dla nas Włochów: Polski Klub Miłośników Dyskowców. Pragnę zwrócić uwagę, że klub powstał niedawno, w zasadzie w 2004 roku. Jednak sądząc po załączonych zdjęciach z wielu organizowanych wystaw i targów, a także przedstawiających uczestnictwo klubu w rozmaitych konkursach międzynarodowych, wydaje się, że ma on o wiele dłuższą historię. Jeszcze raz: gratulacje. Obecnie klub zrzesza ponad stu członków, których liczba ciągle wzrasta. Oczywiście zainteresowanie jakie wzbudza klub jest stale podsycane przez jego założycieli, zaangażowanych całkowicie w przedsięwzięcia związane ze światem akwarystyki w kraju i poza nim. Rzeczywiście, w przeciągu dwóch lat klub ten stał się największym klubem akwarystycznym w Polsce. PKMD ma już na koncie organizację interesujących wydarzeń i wystaw w tej dziedzinie i wyobraźcie sobie, że w tym roku zorganizował pierwsze Mistrzostwa Polski Dyskowców, pod nazwą

ZOOFESTIWAL – Kraków 2006.

Ponadto, klub uczestniczył w międzynarodowych zawodach mistrzostw świata Duisburg 2006. Właśnie w czasie tej wystawy miałem przyjemność poznać polskich przyjaciół, którzy przybyli na nią z wieloma materiałami promocyjnymi i albumami. Muszę przyznać, że są naprawdę dobrze zorganizowani. Wystawili do konkursu bardzo ciekawe ryby i jedna z nich zdobyła trzecie miejsce w kategorii Solid Turquoise. Doskonały wynik, biorąc pod uwagę, że był to ich debiut. W związku z tym jest mi miło w imieniu Mondo Discus, że jako pierwsi możemy zaprezentować niektóre zdjęcia. Pełny reportaż zostanie przygotowany na nowym Mondo Discus. Do zobaczenia wkrótce i miłego oglądania.


Jak widać zostaliśmy przedstawieni w bardzo pozytywnym świetle...

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 08 sty 2007, 10:01

Michał tym autem zrobi furore we włoszech :D

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 08 sty 2007, 12:40

Cieszą mnie bardzo te nasze nowe międzynarodowe kontakty.
Trzeba o nie dbać i starać się sprzedać nasze osiągnięcia jak najlepiej.

Włosi wygladają na silny zespół a z dobrymi zawsze warto się bratać, zwłaszcza kiedy piszą o nas ciepło.

Sadzę, że przygotowując stronę na II Mistrzostwa Dyskowców, wersja włoska będzie obowiązkowa.

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 08 sty 2007, 12:53

Jak patrzę na te fotki to też jestem pod wrażeniem :) . Kurcze w dwa lata zrobiliśmy klub który nie musi się wstydzić w europie . Zastanawiam się czy dałoby to radę powtórzyć ??.
Może zamiast PKMD założymy nowy np Polska Federacja Hodowli Śwnek Morskich ( po wizycie w Peru mogę prowadzić tam dział kulinarny ;) ) - jak się uda to możemy sobie stwierdzić że potrafimy .

Fajnie że możemy się pobratać z włochami - ciekawe czy pewnego dnia wbrew panującej politycznie opinii uda się coś z ziemi włoskiej do polskiej ściągnąć ;)

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 11 sty 2007, 11:39

cocoloco pisze:......... Fajnie że możemy się pobratać z włochami - ciekawe czy pewnego dnia wbrew panującej politycznie opinii uda się coś z ziemi włoskiej do polskiej ściągnąć ;)
"..... z ziemi włoskiej do polskiej ........" niby skąd ja znam ten tekst ???????

Już wiem !!!!!!!! Przed nim jest: "........ za Twoim przewodem .......... "

Reasumując, w ramach walki z nudą, pewnie można powołać do życia Klub Zjadaczy Świnek Morskich.
Pragnę jednak przypomnieć, że narazie PKMD liczyć zaczyna się jedynie w Europie, a trzeba zrobić tak, by liczył się na Świecie.

Jak z tego wynika - przed Prezesem - który nie uznaje połowicznych rozwiązań - długa droga .......... Już mu zaczynam współczuć :wink:

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 11 sty 2007, 11:55

Ambra pisze: "..... z ziemi włoskiej do polskiej ........" niby skąd ja znam ten tekst ??????? ........
Andrzeju - w oryginale ten Ktoś "śpiewał" chyba nieco inaczej : "....... z ziemi polskij do wło...polskij..." - czy "cóś" w tym stylu :D
PS. Serdecznie gratuluję Zarządowi PKMD tak wysokiej włoskiej oceny !!!

Awatar użytkownika
Ambra
członek PKMD
Posty: 2479
Rejestracja: 06 gru 2004, 20:25
Imie i Nazwisko: Andrzej Sieniawski
Miejsce zamieszkania/miasto/: 07-401 Laskowiec
Lokalizacja: Laskowiec

Post autor: Ambra » 11 sty 2007, 12:12

wiesiek pisze: Andrzeju - w oryginale ten Ktoś "śpiewał" chyba nieco inaczej : "....... z ziemi polskij do wło...polskij..." - czy "cóś" w tym stylu :D
PS. Serdecznie gratuluję Zarządowi PKMD tak wysokiej włoskiej oceny !!!
Tyś Wiesiu chyba na głowę upadł.
To niby ja mam znać lepiej tę "piosenkę" niż "najwyższa osoba w naszym Państwie?????"
Ja znam swoje miejsce w szyku ............

Ponadto - nie znałem Cie od tej strony, ale wyłazi z Ciebie lizusostwo !!!!!
Dlaczego gratulujesz Zarządowi PKMD, zapominając całkiem o szarych członkach tej organizacji ????

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 11 sty 2007, 12:32

Ambra pisze:.......Ponadto - nie znałem Cie od tej strony, ale wyłazi z Ciebie lizusostwo !!!!!
:oops: Wydało się :oops:
Ambra pisze: ...Dlaczego gratulujesz Zarządowi PKMD, zapominając całkiem o szarych członkach tej organizacji ????
Nio głupio wyszło ---> znowu :oops:
Powinno byc' - na ręce Zarządu !!!
Ale dalej idąc - oprócz szarych członków dodałbym i kolorowe członkinie :lol:

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 11 sty 2007, 14:47

Uprzejmie donoszę, że właściwie udało mi się namówić pewną osóbkę do tłumaczenia strony o II Mistrzostwach na.... język tajski. O efektach będę informował.

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 11 sty 2007, 17:23

Dobrze, że jest to żona kolegi, bo jeszcze od tego namawiania dostałbyś skośnych oczu ;) ;) :lol: :D :)

Odpowiedz

Wróć do „Wiadomości z zagranicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości