Konkurs językowy.

Moderatorzy: Alutka, Bogdan

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 08 kwie 2007, 21:15

Panowie wrzućcie luz... (kolejny wielokropek :-) ) Taki mam .... styl :-) Czy popełniam błedy, jasne że tak. Jakiś czas temu napisałem w ferworze walki "chistoria", wypomniał mi to Alek i poprawiłem. Myślę, że jednak jak na ilość tego co piszę poważnych błedów popełniam mało, choć na pewno jakieś się czasami trafiają. Krytykować można przecież zawsze pod warunkiem, że kulturalnie i słusznie (chyba o taką demokrację walczycie). W regulaminie MOJEGO konkursu nie ma zabronionego typowania moich postów jako najbardziej zakręcone. Skoro b.dużo piszę więc też pewnie jest spora szansa, że coś można znaleźć co będzie się nadawać do tego konkursu.

Szanowni Państwo, to jest konkurs z przymrużeniem oka więc tak to traktujcie. Jeżeli rozpęta się tutaj jakaś polemika nie na temat TO BĘDĘ KASOWAŁ TAKIE POSTY BEZ MRUGNIĘCIA OKA. Nie dlatego że jestem "wszechmocnym" adminem tylko dlatego, że uważam, że każdy autor wątku powinien mieć święte prawo kierowania nim w taki sposób jaki chce (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku i dobrego smaku) w myśl powiedzenia "mój dom moja twierdza". Zmodyfikuję myślę in + regulamin. Jeżeli wśród trzech najlepszych propozycji nie będzie takiej mojego autorstwa sam zaproponuję taką jako nr 4 do głosowania.

Tłumaczenie, że w sieci nie używa się polskich ogonków odrzucam jako ignoranctwo i tyle. W Środkowej Ameryce znajdzie się plemie mające w zwyczaju zjadanie obcych.... też mam to respektować? :-)

Kamil i Tomek, proszę o spokój zwłaszcza Tomka. To jest zabawa z morałem.

Awatar użytkownika
zelik
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 339
Rejestracja: 11 lis 2005, 19:21
Lokalizacja: KIELCE
Kontaktowanie:

Post autor: zelik » 08 kwie 2007, 22:08

Piotrku szukałem coś "na Ciebie" i musze przyznać starasz sie naprawdę
hypno pisze:A to drugie nie oznacza, że będziecie szczęśliwi bo Wam wszystko wolno bo zmienicie zdanie jak Wam banda pijanych gówniarzy wlezie z drziwami do domu oglądać mecz przy piwie bo macie największą plazmę w okolicy, a tu okaże się że nie ma telefonu 997 działającego a i w ogóle chyba nie ma prądu bo jak elektrownia miała by zciągnąć płatności za rachunek....



Oprócz literówek ciężko coś znaleźć w Twoich postach, a w interpunkcje nie będę się bawił nie wpadajmy w paranoje.

Przy szukaniu czegoś "na Piotrka" znalazłem coś... zgadnijcie o co chodzi
paawel pisze:ana koniec chce dodać ze sam jestem adminem na forum o podobnej liczbie osob i wiem już to ze jeśli mam zrobić ankietę czy tak czy siak ma być to ZAWSZE ROBIE TO ZE MOŻNA TYLKO RAZ GLOSOWAĆ jeśli skrypt nie pozwala na to to otwiera sie temat nowy i moderatorzy czuwają żeby każdy głos który jest liczony miał pokrycie w poście i wyjaśnienie czemu tak a nie inaczej uważa dana osoba.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 08 kwie 2007, 22:22

Hypno pisze:
Tłumaczenie, że w sieci nie używa się polskich ogonków odrzucam jako ignoranctwo i tyle.
Od ilu lat jestes w inecie? Owo "ignoranctwo" to jeszcze nie tak dawno byl (a w wielu miejscach, np na IRC-u czy na serwerach FTP jest nadal), podstawowy wymog sprawnego funkcjonowania WSZYSTKICH uzytkownikow sieci, niezaleznie od kraju i uzywanego OS. A ci ktorzy uzywali swoich narodowych "krzaczkow" byli (i sa!) tepieni bez litosci. Kto probowal sciagnac z ircowego serwera plik z nazwa zawierajaca np. wietnamskie robale albo zagadac do uzytkownika z "zarobaczonym"nickiem temu nie trzeba tlumaczyc dlaczego. To sprawa pierwsza.
Sprawa No2. Nie wszyscy uzywaja maszyny wylacznie do pisania na grupy dyskusyjne, niektorym sluza one np. do pracy. A sporo specjalistycznych programow zwyczajnie NIE DZIALA na spolszczonych windach, niektore nie dzialaja poprawnie nawet gdy klawiatura jest zdefiniowana inaczej niz US albo z ustawieniami regionalnymi innymi niz amerykanskie. A w takiej windzie np. rALT e to nie jest polski robal "ę" tylko shortcut do otworzenia menu "Edit".
J-23

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Post autor: Marek81 » 08 kwie 2007, 22:55

Dla mnie to też jest obrzydliwe!
To ma być zabawa??
Jestem dyslektykiem i dysk ortografem mam problemy z błędami i nie lubię być z tego powodu dyskryminowany! Zawsze w szkole dostawałem pały za błędy, choć treść była bardzo dobra, to nigdy mnie nie motywowało!
A to, co robicie to czysta dyskryminacja i pośmiewisko!
WSTYD MI ZA WAS!

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 08 kwie 2007, 23:03

Jeżeli chcecie mnie zniechęcić to Wam zaczyna się to udawać. Kiedyś strasznie zdziwiła mnie decyzja jednego z członków PKMD, teraz już się jej nie dziwię.
OK konkurs wywołałem więc go zakończę i dotrzymam słowa chyba, że ktoś uzna, że jest "nielegalny" albo "nieregulaminowy". W wątku tym odpowiem dopiero na koniec kwietnia dotrzymując zasad ogłoszonego regulaminu, chyba że ktoś będzie miał wątpliwości co do właśnie tychże zasad, to jedyny ewentualny powód złamania mojego milczenia.

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 08 kwie 2007, 23:25

To jest forum a nie dyktando na j. polskim. Każdy ma prawo korzystać ze słownika, mało tego wystarczy zainstalować Firefoxa ze słownikiem i problem błędów znika na zawsze.
Wstyd to jest wtedy kiedy nie chce się sprawdzić jak się pisze dany wyraz, mając do dyspozycji wszystkie możliwe pomoce, już nie mówię o procesorze tekstu w Wordzie.
Obrzydliwe jest tłumaczenie swojego lenistwa, niechlujstwa i ignorancji, dysleksją. Mało tego to urąga innym dyslektykom, którzy mimo wszystko używają ww. pomocy i piszą poprawnie.

Zapraszam do konkursu.

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: gajowa » 09 kwie 2007, 00:22

Ja znalazłam to;

junior



Dołączył: Gru 21, 2006
Posty: 69

Skąd: Lublin
Wiek: 46
Imie i nazwisko: Krzysztof
Wysłany: Lut 04, 2007 - 08:54



________________________________________
Krancz - o ile dobrze odcztalem nika. To rozsadne co piszesz wg mnie to filtr pracuje moze go podlaczc mala wzdajnosc mozna zawsze podiesc ale racyej to nie siark zapach znam to raczej cos zgnilego


junior



Dołączył: Gru 21, 2006
Posty: 69

Skąd: Lublin
Wiek: 46
Imie i nazwisko: Krzysztof
Wysłany: Lut 04, 2007 - 03:15


________________________________________
przy próbie rozruchu filtra pobierana w małych ilościach woda ma dziwny zapach i jest mętna (jak woda z drozdzami) jak powinna wyglądać zanim się ją skieruje do akfarium ??

Basia Gajowa

Awatar użytkownika
Marek81
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 754
Rejestracja: 27 lis 2005, 21:28
Imie i Nazwisko: Marek Szymaniak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ząbki
Lokalizacja: Ząbki pod Warszawą
Kontaktowanie:

Post autor: Marek81 » 09 kwie 2007, 10:09

Michcio nigdy nie tłumaczyłem się dysleksją! Ale nie zawsze jest słownik pod ręka, dyslektyk robi błędy nieświadomie znając nawet pisownie!! Po drugie nie każdy potrafi się obsługiwać biegle komputerem! Ale można mu wytłumaczyć, o co chodzi i jak zrobić by błędy poprawiał w programie!
To tak jak wyleczyć chomoseksualiste przy tak rozbudowanej medycynie!
Nie będę rozmawiał na ten temat, bo to nie ma sensu!

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 09 kwie 2007, 10:14

IMO na FORUM powinno się przestrzegać tego by starać się pisać poprawnie, kulturalnie, tematycznie, zrozumiale … i o rybach (paletkach - dyskowcach) oraz ich hodowli a nie chodowli. Każdy się z czasem stara i powinien to robić poprawiając swoją pisownię. Tworzenie tematu konkursowego spowoduje, że osoby wyciągnięte na piedestał zrezygnują z szukania pomocy i pisania na FORUM - pozostaną same sobie. Co to spowoduje? W niedalekiej przeszłości utratę i kłopoty z rybami. Na FORUM główną miarą winno być pisanie o RYBACH a nie wyśmiewanie innych co to pisać nie potrafią. Tu każdy ma inne wykształcenie, zasób wiedzy, sprawnośc fizyczną, wiek, wzrok i sprawności manualne połączone z obsługą komputera.

Adam

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 09 kwie 2007, 10:24

adamn pisze:IMO na FORUM powinno się przestrzegać tego by starać się pisać poprawnie, kulturalnie, tematycznie, zrozumiale … i o rybach (paletkach - dyskowcach) oraz ich hodowli a nie chodowli. Każdy się z czasem stara i powinien to robić poprawiając swoją pisownię. Tworzenie tematu konkursowego spowoduje, że osoby wyciągnięte na piedestał zrezygnują z szukania pomocy i pisania na FORUM - pozostaną same sobie. Co to spowoduje? W niedalekiej przeszłości utratę i kłopoty z rybami. Na FORUM główną miarą winno być pisanie o RYBACH a nie wyśmiewanie innych co to pisać nie potrafią. Tu każdy ma inne wykształcenie, zasób wiedzy, sprawnośc fizyczną, wiek, wzrok i sprawności manualne połączone z obsługą komputera.

Adam
Z tej strony na to nie spojrzałem ,jeżeli rzeczywiście ma być to udręka dla niektórych lub co gorsza ma to im sprawić przykrość to lepiej dajmy sobie spokój z takim konkursem .

Pozdrawiam DAREK

adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 09 kwie 2007, 10:25

Michcio pisze:To jest forum a nie dyktando na j. polskim. Każdy ma prawo korzystać ze słownika, mało tego wystarczy zainstalować Firefoxa ze słownikiem i problem błędów znika na zawsze.
Wstyd to jest wtedy kiedy nie chce się sprawdzić jak się pisze dany wyraz, mając do dyspozycji wszystkie możliwe pomoce, już nie mówię o procesorze tekstu w Wordzie.
Obrzydliwe jest tłumaczenie swojego lenistwa, niechlujstwa i ignorancji, dysleksją. Mało tego to urąga innym dyslektykom, którzy mimo wszystko używają ww. pomocy i piszą poprawnie.

Zapraszam do konkursu.
Michał jeśli chcesz konkursu to wstawiam post pokazujący jak było kiedyś:
(skopiować wstawić zrobić edycje i ilośc poprawek)
Michcio pisze:Witam wszystkich. Jestem nowy na forum wiec prosze o odrobine wyrozumialości. Na poczatku chcialbym prosic o skomentowanie pomyslu który ostatnio zrodzil sie w mojej mózgownicy. Mam niestety dość male akwarium(200l). I przynajmniej narazie z kasa krucho, wiec nici z zakupu planowanej 400. Problem który próbuje rozwiazac jest zwiazany z brakiem czasu na codzienne podmiany wody(jak to robilem dotychczas), no i posrednio z nerwami mojej mamy(ze niby za duzo czasu poswiecam na paletki) Postanowilem postawic obok 130l akwa i polaczyc je z głownym 1lewarem wyrównawczym 2rurka polaczona z wylotem filra wewnetrznego(znajdujacego sie w ogólnym) w taki sposób zeby tylko czesc przelewala sie do 130 l akwa. Nadmiar wody przelewalby sie za zasadzie naczyn polczonych do akwa ogólnego. W ten sposób osiagnalbym wieksza stabilnosc parametrów, no i nie redukujac obsady w ogólnym(jak podrosna to bedzie przerybienie) nie musialbym tak czesto zmieniac wody. Poza tym obsadzilbym drugie akwarium szybkorosnacymi gatunkami roślin(gesto), i dzieki temu mialbym filtr hydroponiczny. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
To ile poprawek trzeba zrobić by było czytelne :wink:

Ten post odnosi się do tego co napisałem wcześniej.

To kto wygrał :?: :?: :?:

Adam

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 09 kwie 2007, 11:14

Pomijając fakt że konkurs uważam że śmieszny i niepotrzebny chciałbym napisać parę słów.

Jak można odebrać to z wypowiedzi użytkowników to większość chce aby obowiązującym językiem był język polski a nie jakaś twórczość podwórkowa. Pomijam głos J-23 który pisze o starych IRC i kartach Herkules bo równie dobrze mógłby napisać o używaniu radła czy sochy bo kombajn to mniejsze zbiory daje . Ograniczenia IRC czy innych protez odeszły do historii więc nie ma co się podniecać że coś tam było w dobrym smaku . Pewnie tak samym dobrym jak nie używanie przez pigmejów wanilii . Jak ktoś czegoś nie ma to nie używa . Sam używałem tylko angielskich liter na ICQ czy IRC i sam chodziłem w spodniach ODRA może dużo dawniej . Każdy kto kiedyś zaczynał przygodę z internetem wiedział że opieramy się na nieudolnych programach angielskich które widząc ogonki interpretowały je po swojemu . Obecnie nie jesteśmy już afryką i nasi programiści nie są gorsi od tych angielskojęzycznych . Dali nam narzędzia więc możemy z nich korzystać - firefox bez problemu podkreśli wyraz który jest błędny a Word zna język polski lepiej niż kilkanaście lat temu znał angielski . Kiedyś lamerzy używali ogonków a teraz lamerstwem jest używanie przestarzałych programów które głupieją na widok ogonka .

Na forum pojawił się trend zrobienia porządku drastycznymi metodami . Ostrzeżenia i wykręcanie wątków z tematu bo najważniejsze jest profil i pisownia .
Myślę że należy ustalić pewne zasady przejrzyste dla wszystkich .
Moja propozycja - moderatorzy usuwają w trybie natychmiastowym wątek w którego tytule są błędy .
W przypadku postów zawierającego rażące błędy zwracają się na priv z prośbą o poprawę oraz z prośbą o wpisanie w profil minimum imienia i miejscowości .
Moderatorzy mają możliwość zamieszczania odpowiedzi negatywnej albo obraźliwej którą otrzymali w odpowiedzi na zwróconą uwagę i ta odpowiedź jest powodem otrzymania ostrzeżenia .
Moderatorzy powinni zwracać uwagę w sprawie odbijania od tematu co ma miejsce w setkach wątków . Zaczyna się na wodzie a kończy na pogodzie .

W żadnych innych przypadkach nie wolno zamieszczać cytatów z korespondencji prywatnej - takie działanie nadaje się natychmiastowo do ukarania . Jedyny wyjątek to prośba moderatora o poprawę błędów i odpowiedź w stylu wal się albo jak się tobie nie podoba to nie czytaj .

Sprawa krytyki i postów które można nazwać obraźliwe lub złośliwe . Tu się pojawia problem - ja jako cocoloco mam swoje nazwisko imię i inne które mnie identyfikują więc jeżeli napiszę post krytyczny pod adresem jakieś osoby to wiadomo kto to pisze . Jednak anonim piszący zdanie "kupiłem od Felka Nieznanego ryby i sprzedał mi takie zdechlaki to go nie polecam" jest już przegięciem pały . Tą metodą można zwalczać konkurencję i obrażać każdego . Dlatego uważam że wypełnienie profili ma pewien sens . Oczywiście zaraz znajdzie się ktoś kto napisze że można sobie dane wymyślić i hulać bo piekła nie ma . Jest to metoda która nie ma szans powodzenia na dłuższą metę . Środowisko akwarystów to zamknięty świat do którego przychodzą przypadkowi ludzie ale odchodzą dość szybko . Nie należy sobie nimi głowy zawracać . Pewnego dnia i tak okazuje się że nawet osoba żyjąca w super konspiracji posiada duszę i ciało .

W jednym poście napisałem czy moderatorzy mają sięgać do wzorów krasnojarskiej armii gdzie zgubienie guzika od munduru kwalifikowało się do przeniesienia do oddziału zwiadowczego - tak zwane rozpoznanie walką - efekt bywał taki że kara trwałą bardzo krótko chociaż przeważnie była dożywotnia . Na tym forum zauważam że ostrzeżenia też mają charakter dożywotnich . Moim zdaniem w przypadku kiedy ustają przesłanki do dania ostrzeżenia to ostrzeżenie powinno być cofnięte . Należałoby powołać kolegium forum bo nie problemem zarządu czy komisji rewizyjnej jest rozstrzyganie takich problemów .

Tyle w tym temacie i nie zgłoszę żadnego postu do konkursu bo uważam że nic to nie daje - nawet cenna nagroda np zestaw książek jest nieprzydatna laureatowi bo pewnie nic w życiu nie przeczytał i mam wątpliwości czy własny post po napisaniu przeczytał. Pozostanę sobą i będę się starał w odpowiedzi zamieścić takie zdanie że osoba która odbiegła od zasad przyzwoitości sama zrozumie że przegięła .

Przykład : Imie i nazwisko: JASIU-JACHU
jasiu pisze:Ja wiem czy krotko jerzeli woda osmoza jest odstala dobę i nastęmpnego dnia zakwaszana napowietrzana i podgrzewana grzalką odstala nastęmpna dobę to czemu mialo być krótko to ty jak przygotowójesz wode 5 dni
Ja chu ja rozumiem

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 kwie 2007, 14:35

Myślę że należy ustalić pewne zasady przejrzyste dla wszystkich .
Moja propozycja - moderatorzy usuwają w trybie natychmiastowym wątek w którego tytule są błędy .
W przypadku postów zawierającego rażące błędy zwracają się na priv z prośbą o poprawę oraz z prośbą o wpisanie w profil minimum imienia i miejscowości .
Moderatorzy mają możliwość zamieszczania odpowiedzi negatywnej albo obraźliwej którą otrzymali w odpowiedzi na zwróconą uwagę i ta odpowiedź jest powodem otrzymania ostrzeżenia .
Moderatorzy powinni zwracać uwagę w sprawie odbijania od tematu co ma miejsce w setkach wątków . Zaczyna się na wodzie a kończy na pogodzie .

W żadnych innych przypadkach nie wolno zamieszczać cytatów z korespondencji prywatnej - takie działanie nadaje się natychmiastowo do ukarania . Jedyny wyjątek to prośba moderatora o poprawę błędów i odpowiedź w stylu wal się albo jak się tobie nie podoba to nie czytaj .
Jestem na tak.

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 09 kwie 2007, 15:18

cocoloco pisze: Ograniczenia IRC czy innych protez odeszły do historii więc nie ma co się podniecać że coś tam było w dobrym smaku .
Alek sprobuj napisac na anglojezycznych forach posta z polskimi znakami.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gregi
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 23 lis 2006, 22:33
Lokalizacja: Mississauga, Ontario
Kontaktowanie:

Post autor: Gregi » 09 kwie 2007, 17:13

deptak pisze:
cocoloco pisze: Ograniczenia IRC czy innych protez odeszły do historii więc nie ma co się podniecać że coś tam było w dobrym smaku .
Alek sprobuj napisac na anglojezycznych forach posta z polskimi znakami.

pozdrawiam
Nie znam w języku angielskim ani jednego słowa, w którym używałoby się polskich znaków, więc nie bardzo rozumiem Twój argument.
Mieszkam w kraju, gdzie urzędowymi językami są angielski i francuski, dodatkowo mam zainstalowany polski układ klawiatury. W zależności od potrzeb kombinacja ALT+SHIFT przenosi mnie do odpowiedniego układu klawiatury i np. ALT+E, które w jednym układzie otwiera menu "EDIT" staje się nagle polskim znakiem "Ę".
W Toronto i okolicach w użyciu jest ponad 100 (słownie sto!) języków. Z racji pracy, którą wykonuję jestem zmuszony często używać różnych, czasami bardzo egzotycznych układów klawiatury i naprawdę nie stanowi to wielkiego problemu, aby na klawiaturze QWERTY używać znaków niemieckich, rosyjskich, polskich czy chińskich.

Odpowiedz

Wróć do „Konkursy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości