Start

Wystawy, spotkania

Moderator: przynenta

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Start

Post autor: cocoloco » 28 cze 2006, 19:54

(Wątek przeniesiony z pomoc klubowa )

Ogłoszenia na forum mogą dawać tylko członkowie klubu .

Ryby z polskich odchowów

Muszą pochodzić z ich własnej hodowlanej nadwyżki !!!
- udokumentowane fotkami , rodzice potomstwo
- fotki muszą zawierać takie ryby jakie są oferowane
- oferta jest skierowana tylko do kolegów z klubu


Dorosłe ryby oferowane przez sprzedającego muszą przez minimum 3 miesiące być jego własnością ( zmiana obsady ).

Importowane ryby - należy załączyć orginalny cennik exportera i poinformować o kosztach dodatkowych . Po zakupie dla członków klubu na adres zarządu powinna być wysłana dokumentacja - cennik , zamówienie , faktura , rozliczenie kosztów .

Nie jest dozwolone oferowanie ryb jako nadwyżka importowa .


Zamieszczanie ryb w galerii z informacją o możliwości zakupu będzie traktowane jako naruszenie regulaminu forum .


Z dniem wejścia nowego regulaminu zakazuje się handlu rybami na forum PKMD
Ostatnio zmieniony 11 lip 2006, 23:31 przez cocoloco, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 29 cze 2006, 21:00

Zawsze byłem za normalnośćią . Uważam ,że pomysł Alka jest dobry ,a co za tym idzie uczciwy :) ".Nikt nie zedrze z nikogo skóry".Wrócą mu się choć trochę koszty hodowli .A najwżniejsze jest to , że wśród ryb "wymieszamy krew " ,i jest szansa na piękne okazy :lol: ,nie ma nic bardziej satysfakcującego .Poprostu przyjemne z porzytecznym .Oczywiśćie to jest moje zdanie .Jeżeli Ktoś ma inne to niech sie wypowie
niki 28


_________________

nigdy nie dopuszczaj do zapuszczenia swojego baniaka

jurekg39
junior
junior
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2005, 20:55
Lokalizacja: Gorlice
Kontaktowanie:

Post autor: jurekg39 » 30 cze 2006, 09:56

Tylko dlaczego wyłącznie członkowie Klubu? Normalność jest wtedy jak nie ma ma żadnych ograniczeń. Zniesienie wszelkich ograniczeń z reguły sprzyja rozwojowi każdej dziedziny, do czego powolutku zarząd PKMD zapewne dojdzie, a z pewnością skorzystają wszyscy.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 30 cze 2006, 10:16

Jurekg39, po pierwsze przedstaw się i uzupełnij profil. A wracając do tematu mógłbym Ci odpowiedzieć pytaniem na pytanie dlaczego nie kupujesz loda wszystkim dzieciom jakie spotkasz na ulicy a tylko własnym (mam nadzieje, że masz własne bo wtedy możesz mi zarzucić nietrafność)? Rozumiesz porównanie? Jestem pewny, że tak. Klub jest po to, żeby zrzeszać ludzi mających wspólne upodobania i wspólny cel. Celem samym w sobie każdego zrzeszenia jest pomaganie sobie nawzajem. Jak jest napisane w mojej ulubionej książce "nie dam rady uratować całego świata, ale mogę uratować tych kilkoro ludzi konkretną pomocą". Świata dyskomaniaków nie zbawimy na pewno, ale możemy za to pomóc tym którzy ufają klubowi i ludziom w nim działającym. Po to ludzie wymyślili związki zawodowe, wspólnoty mieszkaniowe, kościoły i w skali makro państwa jako takie. Czyż tak wielkim wyrzeczeniem jest wstąpienie w szeregi PKMD po to żeby oprócz jakiejś działaności mieć przywileje? Np. wejścia na imprezy akwarystyczne, np dostęp do tanich ryb dobrego pochodzenia.
Lepiej powiedzieć "weźmy się i zróbcie" niż powiedzieć OK to ja pomogę w tym czy w tamtym. I aż mi skóra cierpnie na myśl jaką ripostę za chwilę otrzymasz od kogoś jeszcze :-) Tylko pamiętaj, że krytyka to nie atak tylko pokazywanie drugiej strony medalu, czasami mniej a czasami bardziej złotej. Ale tak czy siak na medal i tak trzeba zapracować samemu.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3277
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 30 cze 2006, 11:44

Hypno czegoś chyba nie kumam, lub to porównanie nie jest trafne (mam dzieci, lecz nie o to chodzi). Przecież PKMD nie kupi mi ryb i nie da w prezencie (Święci Mikołajowie dawno wymarli), jedynie pomoże w zakupie lecz to nadal będzie gotówka kupującego. Czy ściągając 100 ryb z drugiego końca świata nie można wziąć 120?( to był przykład). Nie polemizuje więcej bo do klubu jeszcze nie wstąpiłem więc nie wypada się wymądrzać, a jeszcze baniora lub kopa dostanę.

mapa
junior
junior
Posty: 37
Rejestracja: 02 cze 2005, 11:35

Post autor: mapa » 30 cze 2006, 11:56

stanpiter pisze:Hypno czegoś chyba nie kumam, lub to porównanie nie jest trafne (mam dzieci, lecz nie o to chodzi). Przecież PKMD nie kupi mi ryb i nie da w prezencie (Święci Mikołajowie dawno wymarli), jedynie pomoże w zakupie lecz to nadal będzie gotówka kupującego. Czy ściągając 100 ryb z drugiego końca świata nie można wziąć 120?( to był przykład). Nie polemizuje więcej bo do klubu jeszcze nie wstąpiłem więc nie wypada się wymądrzać, a jeszcze baniora lub kopa dostanę.
Popieram w calej rozciaglosci.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 30 cze 2006, 12:02

Właśnie pomaga ale nie wszystkim tylko własnym członkom na tym polega klub i takie są jego zadania. Powtórzę, dlaczego nie wstąpicie do klubu? Przecież to nie boli...
Jasne że nikt za darmo nie da, ale ktoś to musi zorganizować, dopilnować obdzwonić, odebrać, zrobić kwarantannę itd itd... Nie ucinając tego w pewnym miejscu klub stał by się darmowym importerem ryb dla wszystkich chętnych, również tych którzy klub potępiają. Trzeba gdzieś zrobić kreskę i najrozsądniejszą kreską jest granica klubu. Ryby za kreskę nie popłyną, ale właściciele mogą dać kroka i przejść kreskę na tę stronę... w czym problem? W składce? Czy wrodzona u Polaków chęć bycia samotnym wilkiem obrażonym na świat?

jurekg39
junior
junior
Posty: 80
Rejestracja: 17 wrz 2005, 20:55
Lokalizacja: Gorlice
Kontaktowanie:

Post autor: jurekg39 » 30 cze 2006, 12:12

Swoja wypowiedź oparłem o statut PKMD cytuję: "Upowszechnianie i rozwijanie wśród społeczeństwa kultury akwarystycznej oraz podejmowanie wszelkich działań na rzecz jej propagowania" Przez wszelkie działania rozumiem również równe traktowanie wszystkich uczestników tego forum zarówno tych którzy są , jeszcze nie są lub nigdy nie będą członkami PKMD. Gdy nie tworzy się ograniczeń i barier na pewno łatwiej jest upowszechniać i rozwijać cokolwiek nie tylko kulturę akwarystyczną. Wiekszość z nas to ludzie w średnim wieku i niestety tkwimy jeszcze mentalnie w poprzednim ustroju. Odnośnie lodów to pewnie czasami kupiłbym je obcym dzieciom gdybym był zainteresowany upowszechnianiem jedzenia lodów w społeczeństwie. W moim profilu jest imię nazwisko, miejsce zamieszkania, wiek ???

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 30 cze 2006, 12:15

Hypno pisze: Trzeba gdzieś zrobić kreskę i najrozsądniejszą kreską jest granica klubu. Ryby za kreskę nie popłyną, ale właściciele mogą dać kroka i przejść kreskę na tę stronę... w czym problem?
To sformułowanie jest jak najbardziej "git"

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3277
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 30 cze 2006, 12:24

Hypno pisze:ale właściciele mogą dać kroka i przejść kreskę na tę stronę... w czym problem? W składce? Czy wrodzona u Polaków chęć bycia samotnym wilkiem obrażonym na świat?
A kto tu się obraża, przecież do nikogo żalu nie mam, i myślę że inni też nie mają. Kreskę się wyczuwa oglądajac forum (nie wszędzie się wejdzie).
Jestem na forum od jakiegoś czasu i jak babcię granatem nie dąsam się. Z jednym mogę się z Tobą zgodzić "zrobić krok i przejść na drugą stronę", lecz powody pozostania przed tą kreską mogą być roztomajte (prowde godom)

samotny (choć nie do końca), średniego wzrostu (więc nie taki wielki), uśmiechnięty do bulu (toż nie obrażony na świat tyż)
Piotr
HEJ

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 30 cze 2006, 12:25

Masz rację. Wszystko musi mieć jednak jakieś rozsądne zasady i granice. I działania klubowe są właśnie w tym kierunku. Wystawy, spotkania, mistrzostwa, może jakieś wydawnictwo kiedyś się pojawi.... Czy to nie jest promowanie? Zawsze można powiedzieć że można zrobić więcej przecież możemy rozdawać ryby za darmochę... albo najlepiej razem z akwariami i osprzętem... Tylko to kosztuje... Sprowadzanie ryb i oddawanie po kosztach też kosztuje... tylko robią to ludzie którzy są PASJONATAMI i często dokładają do tego w taki czy inny sposób z własnej kieszeni, a to płacąc za telefony, a to przywożąc ryby z lotniska, czy cokowliek innego. Jak będzie nas więcej i klub będzie jeszcze bardziej znany może i jeszcze jakoś inaczej będzie pomagał. Jedno jest pewne nie robi mało. Górnolotnie można powiedzieć tak "Nie pytaj co klub może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla klubu" przy czym jako klub rozumcie także hodowanie hobbystyczne dyskowców w naszym kraju.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 30 cze 2006, 12:26

jurekg39 pisze:Swoja wypowiedź oparłem o statut PKMD cytuję: "Upowszechnianie i rozwijanie wśród społeczeństwa kultury akwarystycznej oraz podejmowanie wszelkich działań na rzecz jej propagowania"
Jurek a czy my tego nie robimy?Czy nie upowszechniamy i nie rozwijamy i nie propagujemy akwarystyki wśród społeczeństwa?
Jestem przekonany że tak właśnie robimy.
Pod różne przepisy,przypisy,regulaminy i inne w sposób który przytaczasz można podpiąć bardzo bardzo wiele.
Czy uważasz za niesłuszne że członkowie klubu mają więcej przywilejów niż osoby które nie należa do klubu??
Liczę na szczerą odpowiedź...

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 30 cze 2006, 12:32

Niedługo na swojej ciupadze będę wycinał kreski.... każda kreska to nowy członek PKMD którego przekabaciłem na naszą stronę kreski z niewiernej strony :-D

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3277
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Post autor: stanpiter » 30 cze 2006, 12:40

Hypno pisze:Niedługo na swojej ciupadze będę wycinał kreski.... każda kreska to nowy członek PKMD którego przekabaciłem na naszą stronę kreski z niewiernej strony :-D
Poślij adres, będę w Zakopcu to i nową ciupagę Ci kupie co by na tej Twojej (podrobionej :wink: ) miejsca nie brakło

Asko
junior
junior
Posty: 62
Rejestracja: 31 sie 2005, 07:35
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Asko » 30 cze 2006, 12:46

W zasadzie wszyscy macie rację - swoją. Pomysł nie do końca mnie sie podoba, ale ze wzgledu na to że nie jestem członkiem klubu :? Dla członków sprawa wydaje sie oczywista. Nie ma sensu dalej drążyć tematu.
Pan Prezes wprowadza nowe zasady i to się chwali. Widać że klub cały czas sie rozwija. Wszyscy zobaczymy jak to sie sprawdzi. A i tak jest to dobry chwyt na takich jak ja :oops: . Wiec może jednak wstąpić do klubu :roll: .

Odpowiedz

Wróć do „Komunikaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości