Krewetki...

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Iwek_22

Krewetki...

Post autor: Iwek_22 » 17 maja 2009, 08:23

Tak jakoś mnie też wzięło i przymierzam się do zakupu krewetek.
Poradźcie proszę jakie kupić, czy krewetki też trzeba poddać kwarantannie przed wpuszczeniem do dysków, czy są nosicielami pasożytów i innych świństw groźnych dla ryb.?
Wdzięczny będę za wszelkie rady w tej kwestii, bo krewetki do tej pory widziałem tylko mrożone w markecie ;)

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 17 maja 2009, 08:52

No i tak ma być. :D :D :D
Są przecież bardzo ładne i pożyteczne
Co do chorób krewetki, jako skorupiaki nie zapadają na rybie choroby.
Co do ich chorób i najważniejsze, co Cię pewno interesuje, czyli pasożytów masz tu fajny link
http://www.krewetki.org/forum/viewtopic.php?p=1341#1341

Jakie wybrać?
A to już zależy od Ciebie, co ci się podoba i ile chcesz wydać kasy.
Musisz sam popatrzyć i zadecydować jak już coś wypatrzysz to wtedy możemy podyskutować, jaką odmianę czy gradację wybrać a jest tego mnóstwo.
Dla przykładu Crystal Red możesz kupić w bliżej nieokreślonej gradacji za 7-10 zł a możesz też wydać kilkaset złoty za 1 szt. W gradacji SSS+. Są też osobniki z cenami kilka tysięcy. Jak się wgryziesz w temat to można dostać zawrotu głowy.
Tu masz bardzo dobre forum gdzie masz mnóstwo info.
http://akwaria.pl/forum/index.php

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 17 maja 2009, 11:05

Ivek kup sobie krewetki babulith mnożą się w słodkiej wodzie ,dbają o czystość no i dyski w razie Twojej nie obecności mają co jeść.

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 17 maja 2009, 11:35

Mariuszowi z pewnością chodzi o Caridina cf. babaulti.
Krzysztof wybór krewetek musisz przemyśleć mówię to z własnego doświadczenia.
Jeżeli zakupisz popularne Babaulti musisz być świadom, że będą się one krzyżowały z całą rodziną Caridina. Tak, więc jeżeli zapragniesz mieć ładne np. Crystal Red to w krótkim czasie będziesz mieć kundelki o bliżej niesprecyzowanej barwie. Jeżeli chodziłoby Ci o to by tylko cośśś mieć to się nie przejmuj, ale jeżeli chcesz się cieszyć ładnymi kolorami to musisz to wziąć pod uwagę.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 17 maja 2009, 13:12

Dzięki za cenne rady, a popularne RED CHERRY - bo takie mam do kupienia w okolicy?
Podałbym stronę Allegro, ale pewnie zaraz ostrzeżenie bym zaliczył :)

Yulaw
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2006, 18:56
Lokalizacja: Opatów
Kontaktowanie:

Post autor: Yulaw » 17 maja 2009, 13:34

Witam wszystkich mam na imię Konrad i jestem studentem 4 roku Mechaniki i Budowy Maszyn przygodę z paletkami zaczynałem na pierwszym roku i to bez problemów i to głownie dzięki wam i książkach pana Sieniawskiego.

Co do krewetek to mam jednego znajomego sprzedawce z allegro i nie miałem żadnych problemów z chorobami i pasożytami ale po jakimś czasie paletki przestały jeść i wolały polować na coś co żyje czyli moje krewetki i neonki. Akwarium było dekoracyjne ale i to nie pomogło z 50 neonek zostało 4 a krewetki całkiem zostały wytrzebione. Jeżeli pana interesuje to mogę podać nazwę użytkownika który miał zdrowe krewetki a teraz to nie daje gwarancji bo sytuacja mogla się zmieni.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za wiedzę jaka mi przekazaliście.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 17 maja 2009, 15:22

Iwek_22 pisze:Dzięki za cenne rady, a popularne RED CHERRY - bo takie mam do kupienia w okolicy?
Podałbym stronę Allegro, ale pewnie zaraz ostrzeżenie bym zaliczył :)
Redki jak będą miały się gdzie chować to i może przetrwają z dyskami i innymi rybami.
Najlepiej redy trzymać osobno jak chcesz je mieć i dokarmiać dyski w innym wypadku dyską zrobisz gustowną drogą wyżerkę :)

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 17 maja 2009, 15:28

Krzysztof mam Redki z dyskami i mają się świetnie.
Polowanie przez dyski na krewetki nie jest proste. Krewetki dadzą sobie radę Redki mnożą się tak samo chętnie jak Babaulti i to co zostanie zjedzone zostanie z nawiązką uzupełnione.

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: TURYSTA » 17 maja 2009, 16:00

Maciek miałeś farta.U mnie redki zostały przez dyski i neony załatwione jedynie babulit przetrwały i miewają się dobrze :)

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 17 maja 2009, 16:15

A więc spróbuję :)
Poradźcie mi jeszcze ile kupić do 375 l. akwa? Nie są drogie 2 zety sztuka, więc mogę poszaleć ;)

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 17 maja 2009, 16:21

myślę że na początek z 50 sztuk , jak masz pewne źródła to pomieszaj trochę "krew" i weź z np. dwóch miejsc .

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 17 maja 2009, 16:37

Maciek miałeś farta.U mnie redki zostały przez dyski i neony załatwione jedynie babulit przetrwały i miewają się dobrze
Neony nie ruszą dorosłej krewetki młode natomiast tak.Kwestia tego czy dyski miałeś tak skuteczne że akurat redy zostały wytrzebione czy może coś im nie spasowało i część straciłeś a to co zostało nie rozmnażało się i stąd klęska.
Poradźcie mi jeszcze ile kupić do 375 l. akwa? Nie są drogie 2 zety sztuka, więc mogę poszaleć
2 zety są chociaż tyle warte jeżeli są ładne i mają dobre geny to oki.
Jaką wielkość będziesz kupował? To istotne czy można wybrać samce i samice.Na twoje 375l kup 100szt. Przy tej ilości krzycz o rabat.

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 17 maja 2009, 17:01

2,5 - 3 cm, z tymi samcami/samicami to nie wiem, jutro zadzwonię.

Awatar użytkownika
mors29
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 690
Rejestracja: 20 sie 2007, 13:51
Imie i Nazwisko: Maciek Dźwigała
Lokalizacja: Miechów

Post autor: mors29 » 17 maja 2009, 17:09

Więc wiem, o jakiego sprzedawcę chodzi. Poszperałem po allegro.
Krzysztofie masz na allegro oferty z trójmiasta po 1.5zł.
A teraz kilka rad.
Przy tej wielkości masz dorosłe osobniki z widocznymi wszystkimi cechami, więc z rozpoznaniem nie ma problemu można też ocenić jak są wybarwione. Poproś o fotki oferowanych krewetek. Sprzedawca zamieszcza, (jeżeli mówimy o tym samym) fotkę nie swojej krewetki. To bardzo dobrej, jakości samiec a fotka jest sygnowana nazwiskiem sławy w dziedzinie krewetek i raków. To taki krewetkowy „GURU”

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 18 maja 2009, 14:10

Iwek_22 pisze:2,5 - 3 cm, z tymi samcami/samicami to nie wiem, jutro zadzwonię.
takie kolosy to raczej juz stare jakieś kupisz i umierające :) ;)
weź linijkę to sparawdź przy zakupie, stawiam, że nawet połowy 3cm nie dostaniesz red :) bo to przy tym gatunku maksymalny rozmiar dla nich.

jak nie masz statda dysków, a tylko ze 2 lub 3 dorosłe pary starych dysków to krewetki przetrwają, wiem bo miałem przez ponad rok i mnożyły się jak diabli przy 6 dorosłych dyskach, stawały się problemem, bo woda traciła dobre paramtry, o dziwo małe krwetki tworzą więcej NO2 jak jest ich za dużo niż duże dyski wtedy .... o przekrwewetkowanie baniaka łatwo.

ale przy stadzie zdrowych i młodych dysków nie ma szans dla krewetek, nie pomogą ani liście, ani trawka czy korzenie, rzeź będzie, zaręczam, nawet intensywne karmienie nie uratuje krewetek przy stadzie dorastajacych dysków.

stare i dorosłe dyski też potrafią nieźle polować i ujawnić jak szybko dysk potrafi pływać, wystarczy wyjechać na kilka dni na spotkanie PKMD i nie karmić dysków przez kilka dni, krewetki przetrzebione wtedy na maksa, nei wiem czy warto taki drogi pokarm trzymać w akwarium :)

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości