Bo dyski nie mogą być samotne...

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Bo dyski nie mogą być samotne...

Post autor: Karwen » 21 kwie 2008, 20:22

Witam

Przeglądałem forum pod kierunkiem pielęgnacji dyskowców ze skalarami i niestety wyniki były marne. Otóż mam 5 podrostków z 2 bocjami wspaniałymi (zbiornik 200l) i chciałbym dorzucić do niego skalary. Przed paletami hodowałem skalary lecz musiałem zrezygnować z nich dla paletek. Interesowałyby mnie wasze opinie na ten temat. Wiem że od dawna dyskomaniacy sprzeciwiają się trzymania tych dwóch gatunków razem. Jednak tak jak napisał Pan Andrzej Sieniawski w swojej książce o dyskowcach : jest to możliwe z dzisiejszą techniką i lekami. Chciałbym wiedzieć jak przygotować obie strony (skalary i palety) na spotkanie ze sobą. Jak je odkazić i ile sztuk skalarów mógłbym wrzucić do mojego akwa. Znajdą się tu tacy którzy powiedzą że pomysł jest głupi i nie wart realizacji, zapowiem z góry : jeżeli ktoś będzie chciał skrytykować mój pomysł to proszę o nie wypowiadanie się w tym temacie. Nie chcę niepotrzebnych kłótni.

Podsumowując
1 jak zdezynfekować i odrobaczyć skalary żeby nie stanowiły zagrożenia dla paletek.
2 ile sztuk mogę dodać

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Re: Bo dyski nie mogą być samotne...

Post autor: J-23 » 21 kwie 2008, 20:44

Karwen pisze: 1 jak zdezynfekować i odrobaczyć skalary żeby nie stanowiły zagrożenia dla paletek.
Tak żeby były ma pewno całkowicie wolne od wszelkich pasożytów.
2 ile sztuk mogę dodać
Tyle żeby nie spowodować przerybienia w zbiorniku.
J-23

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 21 kwie 2008, 20:53

Tyle to i ja wiem. Chodzi mi o konkretne nazwy leków i ile mogę dorzucić.

J-23
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 653
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:45
Lokalizacja: Breslau niegdys Wrocław

Post autor: J-23 » 21 kwie 2008, 21:20

Karwen pisze:Tyle to i ja wiem. Chodzi mi o konkretne nazwy leków
Chyba sobie żarty stroisz. Leków jest zilion, pasożytów też. Leczysz tym co jest skuteczne na pasożyta którego znalazłeś w lub na rybie. Leczysz w taki sposób i tak długo aż pasożyta na trwale usuniesz. W razie potrzeby zmieniasz dawkę, czasami będziesz zmuszony zmienić lek.
W archiwum forum znajdziesz sporo skutecznych metod leczenia w zależności od rodzaju wykrytego pasożyta. Wystarczy tylko poszukać.
i ile mogę dorzucić.
Tyle żebyś potrafił utrzymać odpowiednie parametry wody. Gdyby twoje dyski były dorosłe to sam byś się przekonal ze nie masz miejsca na dodatkowe spore ryby- albo dołożył max 2-3 skalary zwiększając jednocześnie objętość i częstotliwość podmian.
J-23
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2008, 21:35 przez J-23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 21 kwie 2008, 21:24

Ani jednego skalara nie możesz dorzucić narazie, bo zbiornik ogólny masz za mały.

Zakładając większy baniak, skalary głównie musisz sprawdzić pod kątem przywr, nicieni, tasiemców i wiciowców, bo to główne (ale nie jedyne) problemy jakie możesz przywlec z nimi do akwarium. Jak skalary przebadasz pod tym względem i bedą od nich wolne, możesz po kwaratannie łączyć z dyskami.

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 21 kwie 2008, 21:25

No i coś takiego rozumiem.
Dzięki

Awatar użytkownika
Bogdan
zarząd pkmd
Posty: 5568
Rejestracja: 11 gru 2004, 07:44
Imie i Nazwisko: Bogdan Mosór
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaroszowiec k/Olkusza
Lokalizacja: Jaroszowiec k/Olkusza
Kontaktowanie:

Post autor: Bogdan » 22 kwie 2008, 06:21

A jak już będziesz miał zdrowe skalary i duży zbiornik to musisz uważać by te Twoje skalarki nie złapały czegoś od dysków :D

Awatar użytkownika
Karwen
senior
senior
Posty: 122
Rejestracja: 21 mar 2007, 21:36
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Karwen » 22 kwie 2008, 12:32

Na większy zbiornik nie ma szans(jestem na utrzymaniu rodziców więc to oni dyktują warunki) a poza tym nie mam miejsca wystarczająco:P Pozostane przy paletach w takim razie:P

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości