Ślimaki

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Brzydzi
junior
junior
Posty: 32
Rejestracja: 10 gru 2004, 11:02
Lokalizacja: Nowogard
Kontaktowanie:

Post autor: Brzydzi » 11 lut 2005, 11:35

Raczej sie nie naładowały ... chyba że zrobiły sobie wolne i opóściły skorupki :D
Mi tez wydawało sie to dziwne dopuki nie spróbowałem, na początku nic sie nie działo - zbyt daleko oddaliłem od siebie przewody, ale jak dałem je blizej to zadziałało - zobaczymy co będzie dalej, ale nikogo nie namawiam do tego sposobu poprostu opisałem go poniewaz mi pomógł

Awatar użytkownika
fish
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:52
Imie i Nazwisko: Radek Rybak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pionki
Lokalizacja: Pionki

Post autor: fish » 17 lut 2005, 09:57

Jednym ze sposobów na pozbycie sie ślimaków (dla cierpliwych) jest włożenie na noc do akwarium kawałka (szer. ok. 2cm) ugotowanej marchwi. Najlepiej przywiazany na nitce. Rano wyjmujemy marchew oblepioną ślimakami. Jak już zaznaczyłem jest to czynność dla cierpliwych. Może sposób ten nie pozwala całkowicie wyeliminować ślimaków ale ograniczyć ich populację do rozsądnych rozmiarów. Mnie się udało - i tu trochę sobie zaprzeczę- że nie jestem bardzo cierpliwy. Sposób ten opisano w jednym z nr Magazynu Akwarium.

Awatar użytkownika
eugen
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 320
Rejestracja: 15 lis 2004, 20:48
Lokalizacja: Mühlheim am Main
Kontaktowanie:

Post autor: eugen » 17 lut 2005, 11:01

moim zdaniem slimaki odgrywaja wazna role w akwarium ogolnym (nie sterylnym) i ich calkowite wytepienie tez nie jest "najlepszym" rozwiazaniem...to tylko moje zdanie..
eugen

Gość

Post autor: Gość » 01 mar 2005, 16:30

niegdyś nie miałem żadnego i to było super , potem co opisałem w tym tku wcześniej "się pojawiły", dziś mogę powiedziec, że bocje o których pisałem sprawują się wyśmienicie, ślimaków jest raptem kilka szt. i łudzę się, że za kolejnych kilka(nmaście) dni, jak niegdyś nie będzie ich wcale

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości