Projekt Akwarium

Tematy ogólne

Moderator: seba*1*

Awatar użytkownika
romek510
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2018, 08:23
Imie i Nazwisko: Roman Rosiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź

Projekt Akwarium

Post autor: romek510 » 22 lut 2021, 17:45

Hej,

To mój pierwszy post na tym forum więc miło mi was wszystkich powitać.

Od kilku lat interesuję sie akwarystyką i posiadałem kilka zbiorników. Do tej pory moje największe akwarium to 240l. Zawsze marzyłem o akwarium z Paletkami, ale nigdy nie miałem możliwości na postawienie tak dużego zbiornika. Teraz jestem na etapie budowy domu. W chwili obecnej to stan surowy zamknięty. Planując budowę postanowiłem spełnić marzenie i przeznaczyć miejsce na duże akwarium dla Dysków. W domu jest zaplanowane miejsce na akwarium. Akwarium będzie robione na wymiar i będzie wymiarów długość 240cm szerokość 80cm co do wysokości to jeszcze się zastanawiam i liczę tutaj na waszą poradę. Jaka wysokość będzie odpowiednia dla takiego akwarium dla dysków?

Dodatkowo za akwarium zaplanowane jest małe pomieszczenie techniczne, gdzie będzie można pochować cały osprzęt itd. W związku z tym prosiłbym o rady co i gdzie warto doprowadzić, jakie instalacje, średnice itd.

Za wszystkie porady z góry dziekuję.
Załączniki
2021-02-22_17h42_59.png
2021-02-22_17h42_59.png (26.44 KiB) Przejrzano 3441 razy
5.jpg
5.jpg (91.65 KiB) Przejrzano 3441 razy
4.jpg
4.jpg (83.97 KiB) Przejrzano 3441 razy
3.jpg
3.jpg (92.34 KiB) Przejrzano 3441 razy
1.jpg
1.jpg (81.35 KiB) Przejrzano 3441 razy

Awatar użytkownika
chiniol
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2021, 12:48
Imie i Nazwisko: Damian Jochimczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jaworzno

Re: Projekt Akwarium

Post autor: chiniol » 07 mar 2021, 22:57

Nie licz na to że ktokolwiek cokolwiek Ci odpisze... te forum jest z dupy.
Posty widnieją miesiącami.... nikt nic nie odpisuje.
Najgorsze forum z jakim miałem do czynienia.

Awatar użytkownika
romek510
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2018, 08:23
Imie i Nazwisko: Roman Rosiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź

Re: Projekt Akwarium

Post autor: romek510 » 08 mar 2021, 16:20

Panie i Panowie, czy ktoś z was ma podobne akwarium i mógłby podzielić się doświadczeniem?
- Jakie zabezpieczenia prądowe zastosować?
- Gdzie najlepiej doprowadzić wodę?
- Na jakie inne kwestie zwrócić uwagę?
- Jaką wysokość akwarum zastosować przy takich wymiarach?

Awatar użytkownika
PawelM
junior
junior
Posty: 99
Rejestracja: 27 sie 2016, 14:22
Imie i Nazwisko: Paweł Maniecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Zduńska Wola
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Projekt Akwarium

Post autor: PawelM » 10 mar 2021, 21:40

fora ogólnie zdechły - nie znam żadnego w tej chwili żywego
wszyscy pozakładali jakieś grupy na twarzoksiążce i tam siedzą i wymieniają poglądy

i tyle w temacie odpowiedzi

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Projekt Akwarium

Post autor: przynenta » 10 mar 2021, 22:49

Fora faktycznie zamarły, dodatkowo nikt nie chce pisać, czekać na odpowiedź. Dodatkowo nikt nie chce używać opcji, szukaj.

Jeżeli chodzi o sam zbiornik, to nie wiem, czy ktoś z członków PKMD na takie rozwiązanie. Innych użytkowników, nie znam.

Awatar użytkownika
krisaczek
zarząd pkmd
Posty: 1257
Rejestracja: 10 lut 2007, 14:47
Imie i Nazwisko: Krzysztof Kluczka
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice

Re: Projekt Akwarium

Post autor: krisaczek » 10 mar 2021, 22:58

Ja mam u siebie w domu podobny projekt. Zbiornik 250/80/70
Szerokosc akwarium praktycznie uniemożliwia wykonanie jakichkolwiek czynności w zbiorniku. Podobnie jest z wysokością, nie sięgniesz dna. Chociaż przy takich gabarytach zbiornika ciężko o inne wymiary.
WYSOKOŚĆ 70cm jest moim zdaniem optymalna. Przy wyższym zbiorniku koszt idzie o połowę do góry, bo zbiornik będzie musiał być wykonany z szyby 15mm
Musisz zaplanować jaka będzie filtracja, przelot wody w jedną i drugą stronę, dopływ świeżej wody i odpływ do kanalizacji. Wszystko to można sprawnie ogarnąć od strony pomieszczenia technicznego.

Awatar użytkownika
romek510
Posty: 3
Rejestracja: 30 lis 2018, 08:23
Imie i Nazwisko: Roman Rosiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łódź

Re: Projekt Akwarium

Post autor: romek510 » 21 mar 2021, 10:23

krisaczek pisze:
10 mar 2021, 22:58
Ja mam u siebie w domu podobny projekt. Zbiornik 250/80/70
Szerokosc akwarium praktycznie uniemożliwia wykonanie jakichkolwiek czynności w zbiorniku. Podobnie jest z wysokością, nie sięgniesz dna. Chociaż przy takich gabarytach zbiornika ciężko o inne wymiary.
WYSOKOŚĆ 70cm jest moim zdaniem optymalna. Przy wyższym zbiorniku koszt idzie o połowę do góry, bo zbiornik będzie musiał być wykonany z szyby 15mm
Musisz zaplanować jaka będzie filtracja, przelot wody w jedną i drugą stronę, dopływ świeżej wody i odpływ do kanalizacji. Wszystko to można sprawnie ogarnąć od strony pomieszczenia technicznego.
Dzięki za odpowiedź. Planuje zrobić sumpa pod akwarium. Właśnie zastanawiam się jak to będzie z dostępem do akwarium. Planuje dostęp zarówno od salonu jak i od strony pomieszczenia technicznego. Teoretycznie przy szerokości 80 cm powinienem wszędzie sięgnąć, ale to tylko teoria w praktyce może być rożnie. Kanalizacja i woda bedą doprowadzone. Zastanawiam się gdzie najlepiej je ulokować? Na pewno będzie jedna kratka odpływowa w podłodze. Zastanawiam się też na zrobieniem jakichś odpływów w ścianie. I tutaj się zastanawiam na jakiej wysokości je ulokować.

Odpowiedz

Wróć do „Akwarystyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości