3 wskazówki dotyczące oświetlenia

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
konowalczyk
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: konowalczyk » 07 maja 2008, 21:01

Hypno pisze:Paweł to od razu pochwal się przepisem na ten nawóz i jak dawkujesz.
Witam Hypno! jeszcze chyba mnie nie skreślili z listy więc odpowiadam na Twoje pytanie-IMHO najlepiej jest przygotować taki roztwór by stężenie żelaza było takie jak w TMG. W tym celu należy rozpuścić 30g nawozu w 500ml wody. Dawkowanie powinno być wówczas analogiczne do TMG, czyli w słabo oświetlonych akwariach bez CO2 5ml/50l/tydzień, w typowych zbiornikach roślinnych 2-3 razy większa dawka. Po swoich ostatnich eksperymentach dochodzę do wniosku że w proporcje mikroelementów w symfonii mogą być lepsze od tych w TMG. Chodzi mi tu o nawóz podrabiany, oryginalny może dawać inny efekt.I coś jeszcze-Plon jest proporcjonalny do zawartości najbardziej ograniczonego w dostępności składnika odżywczego - jakikolwiek byłby - w stosunku do potrzeb rośliny. Jego dodanie powoduje proporcjonalny wzrost plonu aż do punktu gdy wystąpi kolejny niedobór.


Krótka interpretacja - nie da się zrekompensować niedoboru A poprzez dodanie dużej ilości B, należy dodawać to czego brakuje. Prawo to choć sformułowane dla składników mineralnych, stosuje się również do światła. Nic nie zastąpi regularnych podmian a te w akwariach z zielskiem i małą obsadą mają za zadanie rozcieńczenie nagromadzonych substancji mineralnych.Pozdrawiam P.K

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 07 maja 2008, 22:01

Jestem początkującym zielarzem więc poproszę o dokładną recepturę jak dla dziecka... weź szczyptę ałunu, przygarść sierści rudego szczura i lewe oko 4-o skrzydłego nietoperza, rozbełtaj drakiew w kwarcie zjełczałego masła w lewą stronę podczas pełni księżyca :-)

Awatar użytkownika
tuptus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 306
Rejestracja: 28 mar 2005, 14:06
Imie i Nazwisko: Piotrek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grodzisk Mazowiecki
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Post autor: tuptus » 07 maja 2008, 22:42

Hypno pisze:Jestem początkującym zielarzem więc poproszę o dokładną recepturę jak dla dziecka... weź szczyptę ałunu, przygarść sierści rudego szczura i lewe oko 4-o skrzydłego nietoperza, rozbełtaj drakiew w kwarcie zjełczałego masła w lewą stronę podczas pełni księżyca :-)
Przepis na maść żeby moc móc wzmóc ?? :lol: :lol: :wink:

Awatar użytkownika
konowalczyk
junior
junior
Posty: 73
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:51
Lokalizacja: Poznań

Post autor: konowalczyk » 07 maja 2008, 23:47

Ja korzystam ze strony http://ilkus.net/~triamond/nawozenie.html i znowu posądzą mnie o reklamę!

Odpowiedz

Wróć do „Oświetlenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości