Jakie oświetlenie ??

Moderator: Sylwek

Kubas
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2007, 14:20
Lokalizacja: Kraków/ NH
Kontaktowanie:

Jakie oświetlenie ??

Post autor: Kubas » 12 maja 2007, 11:20

Witam wszystkich nazywam sie kuba :p Uzupełnie profil wieczorem.
Jakie oświetlenie proponujecie do akwarium z dyskowcami. Baniak znajduje się w słabo oświetlonym pokoju. Do tej pory roślinki trzymały mi się max 3 dni i zaczynają gnić. Co zrobić.

Dzienki za wszytkie odpowiedzi, wiele sie nauczyłem czytając forum

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 12 maja 2007, 11:32

Może wybierz czy chcesz holenderskie akwarium z roślinami, czy może stworzysz paletkom biotop z korzeniem?
Oświetlenie też wybierz w zależności od efektu, który chciałbyś uzyskać:
- punktowe halogeny
- standardowe świetlówki
- T8
- T5
- HQI
I nie musisz dzienkować po polskiemu.

Kubas
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2007, 14:20
Lokalizacja: Kraków/ NH
Kontaktowanie:

Post autor: Kubas » 12 maja 2007, 11:35

Wydaje mi się żę założe akwarium z kożeniem. To do tego jakie oświetlenie pasuje żeby paletkom było dobrze ??


PS. Dziękuje

Awatar użytkownika
Amorphis
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 505
Rejestracja: 31 paź 2005, 18:11
Imie i Nazwisko: Marek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Bydgoszcz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Amorphis » 12 maja 2007, 13:32

Jeśli chcesz polskawe akwarium z kożeniem to może oświetlenie punktowe? połowa akwa w mroku, połowa mroczna... Jednak zanim wpuścisz tam jakiekolwiek formy życia oprócz niedostrzegalnych gołym okiem, to proponuję najpierw wszystko założyć, włączyć filtrację na miesiąc, pół roku powalczyć z glonami, zwalić wszystko na niespreparowany korzeń, zmienić aranżację, zmienić oświetlenie, wywalić filtry, bo producent albo sklep potwierdzał, że są najlepsze, zadać mnóstwo pytań, na które nie chce się poszukać odpowiedzi albo których samemu nie umie się przemyśleć i zrezygnować z akwarium na rzecz hodowli pcheł.
Człowieku! Jak możesz tak bezmyślnie zadać pytanie jakie oświetlenie mam mieć w akwarium?
- w jakim akwarium (pojemność, wymiary)
- gdzie ono stoi (na oknie, w kącie)
- jakie jest dotychczasowe oświetlenie
- jakie rośliny
- co pływa, rośnie, stoi, leży w środku (warunki w akwarium mają ogromny wpływ na przejrzystość i przezroczystość wody)
A teraz po napisaniu sto razy (nie na forum) "zacznę myśleć samodzielnie przynajmniej raz w tygodniu" spróbuj sam sobie odpowiedzieć na niedokończone pytanie jakie oświetlenie chciałbym mieć w akwarium aby uzyskać ...

Odpowiedz

Wróć do „Oświetlenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości