Białe , gąbczaste USTROJSTWO....

Moderator: Sylwek

Pepe90
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:25
Lokalizacja: Okolice Tomaszowa Lubelskiego
Kontaktowanie:

Białe , gąbczaste USTROJSTWO....

Post autor: Pepe90 » 01 gru 2007, 17:40

Witam

Mam problem. W akwarium gdy zalałem je woda , wsypałem piasek i włożyłem korzenie wcześniej wymoczone i wypłukane pojawiły się po kilku dniach długie białe nitki które powiększały się z czasem i były coraz dłuższe.
Wygląda to jak glon i tworzy się na korzeniu. Co to może być. Teraz gdy oczyszczałem akwarium przez kilka dni z nich to jest ich mniej jednak na dal się tworzą. Co to może być :?:

Czekam na pomoc

Pozdrawiam :!:

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 01 gru 2007, 18:10

Co to dokładnie jest, tego Ci nie powiem, bo nie wiem :( , ale mogę stwierdzić, że nie jest to groźne. Niech ktoś bardziej "uczony w piśmie" wypowie się co to może być. Może pierwotniaki a może pleśń. Oczyść korzeń jeszcze raz i wpuść zbrojnika niebieskiego (popularny glonojad) on sobie z tym poradzi.

Gdy dwa i pół roku temu zakładałem swoje akwarium i włożyłem korzeń ze sklepu, który wygotowałem w soli przed włożeniem do akwarium, mi także ten biały nalot się pojawił. Ustąpi to po czasie. Nie przejmuj się.

Pepe90
senior
senior
Posty: 149
Rejestracja: 11 mar 2007, 19:25
Lokalizacja: Okolice Tomaszowa Lubelskiego
Kontaktowanie:

Post autor: Pepe90 » 01 gru 2007, 20:27

Dzięki za podpowiedz.

Wiem właśnie że to nie groźne bo nic sie nie dzieje z rybami ani z woda. Ale wolałem zapytać na wszelki wypadek.

A tak na marginesie. Zbrojnik niebieski , wogóle zbrojnik z paletkami spokojnie może żyć :?:

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 01 gru 2007, 21:27

Oczywiście, że może. Ryby te nie wchodzą sobie w drogę :)

Iwek_22

Post autor: Iwek_22 » 01 gru 2007, 22:15

CraNcH^MS pisze:Oczywiście, że może. Ryby te nie wchodzą sobie w drogę :)
Oj, uważaj! Nie widziałeś nigdy zbrojnika "przyssanego" do paletki?
Widok nieciekawy, jest trochę na ten temat na forum. ODRADZAM - z własnego doświadczenia też!

Awatar użytkownika
CraNcH^MS
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 617
Rejestracja: 21 kwie 2006, 12:00
Imie i Nazwisko: Michał Stafarczyk
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: CraNcH^MS » 01 gru 2007, 22:25

Iwek_22 pisze:
CraNcH^MS pisze:Oczywiście, że może. Ryby te nie wchodzą sobie w drogę :)
Oj, uważaj! Nie widziałeś nigdy zbrojnika "przyssanego" do paletki?
Widok nieciekawy, jest trochę na ten temat na forum. ODRADZAM - z własnego doświadczenia też!
U mnie w akwarium pływały około 9 centymetrowe zbrojniki, nie było z nimi problemów, nie zauważyłem aby doczepiały się do palet. Zbrojniki zlikwidowałem ze względu na "nieciekawe" ciągnące się odchody. Zamieniłem na otoski i to te czasami lubią pojeździć sobie na grzebiecie paletki.

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość