sinica - ale to już było

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

sinica - ale to już było

Post autor: cocoloco » 19 kwie 2006, 19:46

Po powrocie z wietnamu zobaczyłem że pojawiły się duże ilości ciemnego glonu na roślinach - szczególnie na "lisim ogonie" . Diagnoza była słuszna - sinica .
Zastanawiam się ( przez tydzień - żona znosi to dzielnie ;) ) czy robić reaktywację bo zbiornik ma już 18 miesięcy od ostatniego bałaganu czy też pociągnąć go troszeczkę dłużej .
Lenistwo zwycięża .
Czyli wypowiadam wojnę - a jak wojna to obowiązuje zaciemnienie .
Oczywiście nie popełniam błędu który notorycznie jest popełniany przez akwarystów - zaciemnienie nie polega tylko na zgaszeniu światła .
Dwa duże ręczniki w ciemnym kolorze zasłaniają szyby - jeden na górę akwarium bo nie mam pokrywy - jak szaleć to szaleć - można zawołać - widzę ciemność . Smutny widok trwa 4 dni przerywany zapaleniem światła i odsłonięciem zbiornika na 1 godzinę . To czas aby sinice chwyciły oddech a ja abym mógł zmienić około 20 % wody . Po 4 dniach zapalam światła - sinicy ani śladu ryby spokojne rośliny troszeczkę się wyciągły więc przycinka - ekologia zbiornika idealna ( ryby składają ikrę ) - paramtery wracają momentalnie do optymalnych poziomów . Pozostaje dać czas lotosowi aby puścił trochę dolnych liści abym mógł uciąć te które skoczyły do lustra wody .

Poniżej fotka zbiornika 4 dni po walce z sinicą - sielanka .
Uważam że metoda bez antybiotyków jest skuteczniejsza i daje zdecydowanie lepsze efekty . Idzie wiosna a wiadomo to najlepszy okres rozwoju sinicy w akwarium - mam nadzieję że ten post pomoże nie wpadać w panikę i pozbyć się problemów .
Załączniki
sinica.jpg
sinica.jpg (71.06 KiB) Przejrzano 2803 razy

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości