Brunatne nitki na roślinach i szybach

Moderator: Sylwek

Fruta
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2017, 08:02
Imie i Nazwisko: Michał Widacki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków

Brunatne nitki na roślinach i szybach

Post autor: Fruta » 16 cze 2017, 20:58

Witam wszystkich,

Jest to mój pierwszy post na forum, także za wszystkie fopa z góry przepraszam.
Mam problem z glonem w swoim zbiorniku, wygląda jak: cienkie nitki, których nie da się usunąć mechanicznie z roślin.( W załącznikach są zdjęcia dziadostwa). Z glonem walczę już od jakiegoś czasu, bo miałem go we wcześniejszym zbiorniku i wraz z roślinami przywędrował do nowego. Zbiornik jest młody ma przeszło miesiąc ale został stworzony na bazie dojrzałego akwarium 112l (filtr, rośliny, woda).
https://drive.google.com/file/d/0B1lTMd ... p=drivesdk .https://drive.google.com/file/d/0B1lTM ... =drivesdk
Kilka danych o moim Akwa:
300l woda z ro
Według testów zoolteka: gh3 kh 2 pH 7.0 ( powoli z nim schodzę, chce mieć około 6.6.). Wodę podmieniał 10% raz w tygodniu.
Filtr pełen biolog tetra ex1200(wypełniona lawą), dodatkowo 12h chodzi lampa UV (lampę zamontowałem 3dni temu żeby zwalczyć glony, i jak się można domyśleć nie pomogło, może trochę zwolniło rozwój).
Podłoże to tetra komplet substrat, i na niego piach.
Oświetlenie to Belka oświetleniowa Odyssea QUAD 4x54W (2x 6500, 2x8500) świeci się 8h.
Obsada:
10 młodych paletek od 8cm do 13cm
10 neonów czerwonych
10 kiryskow panda
3 zbrojniki niebieskie
6 kiryskow pigmej
2 akary blekitne
12 krewetek ammano

Prosił bym o propozycje jak pozbyć się glonów, tylko tak aby nie zaszkodzić rybą, z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Darcon
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 216
Rejestracja: 15 lip 2014, 15:05
Imie i Nazwisko: Dariusz Zasadzki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdańsk

Re: Brunatne nitki na roślinach i szybach

Post autor: Darcon » 20 cze 2017, 13:48

Świeży zbiornik, daj mu dojrzeć, nie widzę nic specjalnego, z czym koniecznie trzeba walczyć. Glony zawsze będą w akwarium, a ich populacja au ciebie nie wygląda na jakąś dużą.
Pozdrawiam

Fruta
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2017, 08:02
Imie i Nazwisko: Michał Widacki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków

Re: Brunatne nitki na roślinach i szybach

Post autor: Fruta » 26 cze 2017, 19:31

Dzięki za odpowiedz, po powrocie z wakacji (po tygodniu) w czasie którego zmniejszyłem liczbę światła do 5h z 8h glonów przestało przybywać.

Awatar użytkownika
nikolaj
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2019, 11:24
Imie i Nazwisko: mig trap
Miejsce zamieszkania/miasto/: torun

Re: Brunatne nitki na roślinach i szybach

Post autor: nikolaj » 09 maja 2019, 10:04

dobry dzien

Odpowiedz

Wróć do „Glony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości