trawy trawniki tataraki itp

Moderator: Sylwek

arturros
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 08 cze 2010, 22:57
Imie i Nazwisko: Artur Dru
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

trawy trawniki tataraki itp

Post autor: arturros » 10 cze 2010, 11:49

Witam !

Poszukuje roślin trawiastych, do akwarium z paletkami ( chodzi o parametry wody ) Nie bardzo się znam na roślinach i ciężko mi coś znaleźć. Ktoś mi wcisnął Acorus co chyba nie nadaje się do akwarium do tego z wysoką temp. Dlatego liczę na waszą pomoc. Szukam roślin z prostymi liśćmi, które rosną do 50cm, 25cm i coś w rodzaju trawniczka ok 3-5 cm.

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: trawy trawniki tataraki itp

Post autor: bohen21 » 10 cze 2010, 22:45

blyxa japonica, ale lubi dużo światla i co2 ale temperatura jej odpowiada, możesz zobaczyć jak się prezentuje w moim wątku w galerii

Awatar użytkownika
dylus
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 285
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:09
Imie i Nazwisko: Dylewski Mariusz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Grudziadz
Lokalizacja: Grudziądz

Re: trawy trawniki tataraki itp

Post autor: dylus » 11 cze 2010, 07:21

Co do tego co2 i blyxy to chyba nie bardzo .Mam blyxę w zbiorniku z paletkami i zamiast co2 daję na maksa napowietrzanie a blyxa rośnie dość dobrze .Myślę że co2 dla roślin to jak sterydy dla karka ale można uzyskać zadowalające efekty również bez sterydów z tym że trochę wolniej.

arturros
junior
junior
Posty: 35
Rejestracja: 08 cze 2010, 22:57
Imie i Nazwisko: Artur Dru
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Re: trawy trawniki tataraki itp

Post autor: arturros » 12 cze 2010, 11:12

mi zależy na powolnym wzroście roślin.

Co do CO2 , pewnie nie wszyscy pamiętają z pierwszych lekcji biologii że roślinom CO2 jest potrzebne do życia, jak zwierzętom tlen. Nadmiar pewnie też niewskazany, a no i fotosynteza, która dotyczy pewnie też i roślin podwodnych. Teraz mnie zastanawia, czy przy małej ilości roślin zielonych ( chlorofil składnik liścia odpowiadający za fotosyntezę o barwie zielonej) woda nie powinna być dużo mocniej napowietrzana?

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: trawy trawniki tataraki itp

Post autor: TURYSTA » 14 cze 2010, 08:05

Ładny trawnik i dyski to nie lada wyzwanie. Niby światło co2, nawozy woda i powinno być ok , niestety tak nie jest.Rośliny są kapryśne i wymagają dodatkowego dokarmiania.Trawnik przy dyskach jest dość trudny do utrzymania pod względem czystości, jedna dla chcącego nic trudnego:)))Blyxa się jak najbardziej nadaje, możesz z nią mieć małe problemy lubi być kapryśna.

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości