Piasek kwarcowy+rośliny

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Piasek kwarcowy+rośliny

Post autor: roh » 08 maja 2011, 19:09

Firanka dość gęsta byleby nie bawełniana. Sztuczne tworzywo.Może być geowłóknina. Znajdź młyn i poproś o gazę młyńską. kawałek dadzą. Jeżeli masz samą RO to nie będzie roślin. Ja mam wodę ph= 5,4 GH=10 i rosną mi kabomba, anubias, mikrozorium amano, lotos (na razie nisko).Ostatnio wrzuciłem kilkanaście takich paproci (nie pamiętam nazwy)na wierz jako pływające(dostałem od kumpla) i czekam czy się rozpuszczą czy przyzwyczają. U kumpla przy takim samym ph pięknie rosną pistie. Żeby rosły duże trzeba im notorycznie obrywać "dzieci". Ja pod rośliny daje po parę "orzechów laskowych" wysuszonej gliny bez separacji. Po prostu wkładam w piach, ale niestety bocje mi to ro...ją i woda cały czas zadymiona. Nie leje i nie sypie żadnych nawozów. Mam obecnie 18 dysków wielkości od 12 do 19 cm one wytwarzają dość azotu i fosforu dla wzrostu roślin.

Awatar użytkownika
aperitif
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:54
Imie i Nazwisko: Patryk R.
Miejsce zamieszkania/miasto/: mieścina w małopolsc
Lokalizacja: mieścina w małopolsce

Re: Piasek kwarcowy+rośliny

Post autor: aperitif » 09 maja 2011, 09:09

Dzięki roh! Może ogólnie za dużo daję RO. Ok, pomyślę, poradzę i się pochwalę jak roślinki . Pozdrawiam

Radek1975
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 13 lut 2011, 02:25
Imie i Nazwisko: Radosław Obrębski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń
Lokalizacja: Toruń

Re: Piasek kwarcowy+rośliny

Post autor: Radek1975 » 09 cze 2011, 10:35

ventix pisze:Ja jestem zdania że jeśli dajemy piasek kwarcowy to po całości bo dając na spód inny rodzaj podłoża napewno ciemniejszy po pewnym czasie i kilki przesadzeniach roślinek podłoża się wymieszają i nie będą wyglądać najlepiej. Uważam że delikatne nawożenie i gliniana kulka pod korzeń powinna wystarczyć.

ja na początku tak właśnie wymieszałem,marzyło mi się że cały przód będzie na białym piasku a tył (dla roslin) na czarnym i moge wam powiedzieć że póżniej całe akwa miało czarne podłoże,dyskowce to dość płochliwe ryby wystarczy zrywka piasek miesza się i nici z moich planów,dodam tylko z moich obserwacji że kiedy miałem ciemne podłoże ryby wyglądały mało atrakcyjnie wymieniłem całość na biały kwarcowy o nazwie diamond nie poznałem swoich ryb !! cobalt z ciemno niebieskiego zrobił się jasno niebieski ,jest spora różnica w wyglądzie ryb,opis Romana jest jak najbardziej skuteczny rosliny rosną pięknie

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość