Szybkośc wzrostu lotosa

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Szybkośc wzrostu lotosa

Post autor: Młody1919 » 21 mar 2008, 20:34

Witam serdecznie wszystkich.
Z tej okazji że wolne w pracy postanowiłem zrobić obserwacje szybkości wzrostu liści lotosu czerwonego.
Obiektem obserwacji był liść idący do powierzchni.
Wczoraj wieczorem koło godziny 19 zwinięty liść na łodydze był mniej więcej na połowie zbiorniczka czyli ok 20 cm od powierzchni dna. Dziś rano był on minimalnie wyżej , liść większy lekko rozwijający się lecz nadal zamknięty.
Koło godziny 14 liść był już koło 12 cm od powierzchni wody. O godzinie 18 do połowy rozwinięty mieścił się jakiś centymetr od tafli. Zapaliłem dodatkową rurę i po około 30 minutach liść dotknął powierzchni wody.
Czy to normalne tempo wzrostu tego rodzaju liści ? Przypominam nic nie piłem :D Woda temp. 27C , ph 6,5. Podmiany : Co dziennie 10% czyste RO.
Co Wy o tym sądzicie ?

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 21 mar 2008, 21:43

Wszystko jest ok. Liście nadwodne właśnie w takim tempie rosną.

Awatar użytkownika
Młody1919
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 654
Rejestracja: 26 kwie 2007, 18:45
Imie i Nazwisko: Dawid K.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: Młody1919 » 21 mar 2008, 23:39

aż mnie to zadziwiło a myślałem że powie ktoś że to niemożliwe itp... No bo liście normalne które też są i to kilka nowych dziennie tak szybko nie idą. Dzięki, Wsadziłem po 2 kulki pod lotosy , mysle ze będą ładne za jakiś czas , zrobią się gęste i nie będą padac.

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości