Jak przesadzić lotos?

Moderator: Sylwek

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

Jak przesadzić lotos?

Post autor: sierocki » 29 kwie 2007, 11:28

Witam mam pytanie jak w temacie.Niestety niefortunnie posadziłem lotosa na samym środku akwarium tak aby miał jak najwięcej światła.Chciałbym go przsadzić w róg baniaka.Ale nie wiem czy to nie zaszkodzi jego dalszemu rozrostowi?Obecnie rośnie bardzo szybko.
Zastanawiam sie jak go przesadzic. Tym razem chciałbym go wsadzić w doniczkę wiec zastanawiam się czy wyciągnąć go całkowicie z podłoża, czy wsadzić doniczkę do akwarium i pod wodą postarać sie przełożyć lotos do doniczki wraz z żwirem w którym obecnie rośnie?
Proszę o jakieś porady.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Post autor: niki 28 » 29 kwie 2007, 11:56

Zastanawiam sie jak go przesadzic
Ja z tym miałem problem .Jak go przesadziłem ,tak go i straciłem .Wcześniej wypuszczał średnio jeden liść na dzień .Teraz też mam lotosa ,ale zielonego .Posadziłem go raz ,i staram sie go nie ruszać ,narazie rośnie dość dobrze.Z tego co wiem lotosy nie lubią "przeprowadzek",no chyba że ktoś z bardziej wtajemniczonych wie jak to zrobić .

niki 28

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

No to nie jestem szcześliwy:)

Post autor: sierocki » 29 kwie 2007, 12:03

No ta wypowiedz nie usatysfakcjonowała mnie, wolę jednak nie ruszać tego lotosa skoro sprawa wygląda tak a nie inaczej.Jeśli ktoś ma inne doświadczenia z przesadzaniem lotosów proszę o jakieś wypowiedzi.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 29 kwie 2007, 13:20

Sprawa z roślinami jest zawsze podobna albo się przyjmie,albo nie.To co ja zawsze robię to zostawiam roślinie 2-3 najmłodsze liście resztę po prostu usuwam korzenie przycinam do dł ok 3-4 cm, tabletka nawozowa pod korzeń i jazda w nowe miejsce,z tym że do lotosa dałbym jeszcze z jedną dwie kulki gliniane gdzieś wielkości paznokcia na dno,są gotowe a jeśli nie to poszukaj sobie gdzieś na polach gliny do piekarnika na 15 min temp 170 st i już masz gotowe

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

re.

Post autor: sierocki » 29 kwie 2007, 13:34

No pomyślę nad tym.Tylko że szkoda mi tego lotosa stracić bo to jest pierwszy, który mi rośnie.Ale muszę jeszcze to przemyśleć.Dzięki za info.

MikołajCz
senior
senior
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2006, 08:08
Imie i Nazwisko: Mikołaj Czernichowski
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: MikołajCz » 04 maja 2007, 10:48

Nie panikuj, :shock: jak roślina ma dobre warunki, to każde przesadzanie jedynie opóźni jej wzrost /może być do kilku miesięcy/. Moja rada jest taka – po prostu przesuń roślinę z piachem po dnie na nowe miejsce.
A co do nawozu, to może być każdy aby, tylko roślina miała warunki go wchłonąć.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
elektrykpe13
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 18 wrz 2006, 16:10
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: elektrykpe13 » 06 maja 2007, 19:31

Ja zrobiłem tak-kupiłem nowy i posadziłem tam gdzie miałem przesadzać,jak już zaczął rosnąć to zdobyłem sie przesadzanie tego starego-i szczęśliwie mam teraz dwa :)

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości