Jakie roślinki na przód akwarium???

Moderator: Sylwek

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

Jakie roślinki na przód akwarium???

Post autor: sierocki » 30 maja 2007, 20:16

Witam,
Potrzebuję posadzić coś na przodzie akwarium ale nie wiem jakie roślinki wybrać.Moje akwarium to 240l, pH - 6.5, TwO - 10, azotany max 15, nawożenie raz w tygodniu 1/4 dawki PGClassic.Oświetlenie:
1xhagen flora glo 30w
1xhagen sun glo 30w
1xaquamedic flora 24w
2xphipips (standardowy) po 24w każda
Do kupy 132w plus odbłyśniki.
Obsada: 5x paletka, 6xneon czerwony, 3x otosek, 6xślimak red onion plus 20 krewetek (jeśli oczywiście zostały:))
Podmiana wody 1 raz w tygodniu 80l (2/3 osmoza + 1/3 kranówka +sera aquatan oraz 1/4 dawki PGC)
Może macie jakieś propozycje roślinek które ładnie utworzą trawnik ale nie są tym samym bardzo wymagające.Mogą też być inne roślinki które rosną w miarę szybko ale nie za wysoko.
Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
slawol
członek PKMD
Posty: 258
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:46
Imie i Nazwisko: Sławomir Gruszka
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slawol » 30 maja 2007, 22:39

Wiesz sprawa z małą roślinką jest przy paletce dość kłopotliwa nawet jeśli przejdzie etap aklimatyzacji to i tak przy sposobie pobierania pokarmu przez paletkę masz stosunkowo małe szanse na utrzymanie dobrego trawnika i dobrej paletki.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Jakie roślinki na przód akwarium???

Post autor: birdas » 30 maja 2007, 23:51

sierocki pisze: Potrzebuję posadzić coś na przodzie akwarium ale nie wiem jakie roślinki wybrać.
Zobacz tu: http://pkmd.pl/index.php?name=PNphpBB2& ... pic&t=1209

No i niezmiennie prosimy o uzupełnienie profilu.

Awatar użytkownika
kubamajer
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 656
Rejestracja: 10 sty 2006, 12:25
Imie i Nazwisko: Kuba Majerczyk
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: kubamajer » 31 maja 2007, 19:46

Mogę polecić np. Sagitaria Subulata, to taka"trawka", mało wymagająca, a jak się zaakilimatyzuje, to będzie trawniczek. Można ją "ukierunkować" wkładając w podłoże np. kulki gliniane - ja tak robiłem i najgęściej zarastała miejsce wokół kulki. Jest wytrzymała na temperaturę i niskie ph i zarasta również zacienione miejsca.

Przy tym oświetleniu można się pokusić też o Echinodorus Tenellus - mniejsza od poprzedniej, nieco trudniejsza, ale wdzięczna roślinka "trawnikowa".

pozdr

Awatar użytkownika
jaroslawp
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 03 cze 2006, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Post autor: jaroslawp » 01 cze 2007, 21:50

Sagitaria jest ok, ale trzeba co jakiś czas przerywać, bo rosnąc zbyt gęsto leci do góry nawet ponad 50cm. U mnie tak się ostatnio rozbujała i nawet kwiatki nad wodą puściła :)
Polecam Hemianthus micranthemoides . Jak już się przyjmie możesz pielęgnować jak trawnik. Co jakiś czas nożyczki w garść i strzyżesz na równo. Puszcza potem małe zielone listeczki i trawniczek jak marzenie.
Zarośla "Heńka" są kapitalnym miejscem do rozrodu i dorastania krewetek.

Glossostigma elatinoides (języcznik australijski) też jest fajny, ale nie wytrzymuje żerowania dużych dysków i zbrojników. Zwłaszcza spore "glonojady" buszując jak buldożery wyrywają mi całe kępy.
Poza tym "glosia" ma większe od "Dużego Heńka" wymagania co do oświetlenia.

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości