Dracena

Moderator: Sylwek

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Dracena

Post autor: bjarka » 09 mar 2005, 23:42

Nawet nie marzę o roślinach ukorzenionych w podłożu ,ponieważ posiadam ziemiojadki,które kocham bardziej niż rośliny. Mam kilka roślin w doniczkach.Ostatnio (po pokonaniu sinic) rosną nieźle.Zakupiłam w kwiaciarni kilka długich pędów draceny stylizowanej na bambus.Pędy wypuszczają korzonki i liście,które są ponad wodą,a zatem nie alkalizują wody.Chciałam zapytać ,czy ktoś może wie,czy takie draceny mogą wytwarzać substancje szkodliwe dla ryb?

Awatar użytkownika
cocoloco
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2381
Rejestracja: 30 gru 2004, 14:43
Imie i Nazwisko: Aleksander Krawcewicz
Lokalizacja: krotoszyn
Kontaktowanie:

Post autor: cocoloco » 22 mar 2005, 00:17

Moim zdaniem nie - widziałem w kilkunastu zbiornikach podobne rośliny które po zjedzeniu są toksyczne ale jak mi wyjaśniono to one raczej potrafią coś wyciągnąć z wody niż do niej coś wpuscić . Kiedyś z politowaniem patrzyłem na autora tych opowieści i piękna difenbafia albo inaczej się to pisze rosła czerpiąc siły z akwarium . Dawałem mu kilka tygodni i oczami wyobraźni już widziałem jak uderza się w pierś mówiąc moja wina moja wina . Niestety albo stety - nad akwarium rosło piękne zielsko a w korzeniach pływały zdrowe ryby .
Zapamietałem z wywodu jedno zdanie - dopuki rośnie to nie ma żadnego niebezpieczeństwa ale każdy liść i ugnity pęd powinien być zabrany z akwarium .
Mam nadzieję że wrócisz do tego postu za kilka miesięcy i napiszesz własne obserwacje na ten temat .

Awatar użytkownika
siwy
junior
junior
Posty: 72
Rejestracja: 14 gru 2004, 14:38
Lokalizacja: Sianów koło Koszalina
Kontaktowanie:

Post autor: siwy » 22 mar 2005, 13:01

pokusilbym sie o sformulowanie pewnego wywodu typu w przyrodzie nic nie ginie z podtekstem mechaniki klasycznej ze raczej nie zginie;-). Spostrzezenia cocolegi ;-) są jak najbardziej zasadne a i proby kolezanki tez, podpowiedzia do ze tak to ujme naszych wspolnych celow jest stworzenie a raczej odtworzenie warunkow jak najbardziej podobnych jakie sa w przyrodzie, tu ukłon w kierunku dzidziny ktorą nasladuje badz próbuje nasladowac milosnik przyrody jaka to jest biomimetyka - tu patrz w kierunku akwa warunkow;-), przecie jak by nie patrzyl w naturze sa takowe fauno-florowe scisle zaleznosci i wszystko gra, dlatego dlaczegoz to nie mialoby grac dostrojone z glowa zestawienie roslinek, konarqf itp i naszych plaskich podopiecznych, pomysl jak najbardziej sluszny - paludarium z paletkami. pozdrowka i powodzenia.

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 22 mar 2005, 23:20

Dziękuję kolegom za odpowiedzi.Na razie nic mi nie gnije.Draceny wypuszczają gęste korzenie,a ryby czują się świetnie.Pozdrowienia.

Odpowiedz

Wróć do „Rośliny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości