Nowe, ale jakie?

Pomysły na modernizację akwarium

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Nowe, ale jakie?

Post autor: arkadiusz » 27 mar 2014, 10:31

Decyzja o budowie nowego zbiornika została podjęta, rodzina oswojona, powstał jednak inny problem, całkiem niespodziewany dla mnie, aczkolwiek decyzja może mieć kapitalne znaczenie co do odbioru, wyglądu i wielkości, bo uwarunkowania techniczne nie grają tu znaczenia.
Otóż, pojawiło się pytanie - gdzie? czy w "salonie" dla oczu pocieszenia gości, niewątpliwej wygody właściciela (możliwość gapienia się bez opamiętania w pozycji horyzontalnej), czy w kuchni ( nie małej bo 3m/5m) ale tylko dla wybranych, czyli tych którzy do kuchni jak w każdym normalnym domu mają wstęp, i w dodatku tylko na siedząco :?
Są jeszcze inne konsekwencje;
salon to zbiornik o wymiarach 180x60x60
kuchnia to zbiornik o wymiarach 300x60x60

Co wybrać?
Salonowa konstrukcja to standard, szafka spawana z profili zamkniętych, zbiornik klejony, łatwizna.
Inaczej z kuchennym, na zdrowy rozum, ponieważ widoczna będzie tylko przednia szyba (zbiornik bokami od ściany od ściany) nie ma konieczności wykonywania ścianek tylnej i bocznych oraz dna z drogiego szkła. Tu powstaje pytanie jakiego materiału użyć aby był bezpieczny chemicznie i wytrzymały, no i oczywiście zaoszczędzić na drogim szkle.
Co do konieczności rozwiązania ramowego nie mam tu wątpliwości.
Pamiętam że kiedyś ktoś pokazywał taką konstrukcję, ale nie mogę do tego dotrzeć, no i może od tego czasu pojawiło się coś nowego.

Proszę o porady, pozdrawiam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Nowe, ale jakie?

Post autor: _TOM_ » 27 mar 2014, 12:38

Kuchnia, bo większy baniak. Robimy go dla siebie, a nie dla gości przecież. W salonie jest konkurencja TV.

Ja bym jeszcze na inny aspekty zwrócił uwagę, tam baniak gdzie pada najmniej światła słonecznego, czyli najlepiej przedpokój :)

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Re: Nowe, ale jakie?

Post autor: arkadiusz » 27 mar 2014, 12:50

No właśnie, u mnie w kuchni jest relatywnie najmniej światła bo kuchnia ciemna, oświetlana sztucznie, oraz światłem które wpada przez otwór wejściowy bo drzwi nie ma a miejsce przeznaczona na akwa po drugiej stronie wejścia.
Co do rozmiarów to serce mi gra do tych trzech metrów :D

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Nowe, ale jakie?

Post autor: arturo » 27 mar 2014, 15:08

Stałem przed podobnym wyborem, choć u mnie ściana pomiędzy kuchnią a salonem miała być akwarium, ale koncepcje się zmieniły, olałem akwa w kuchni i mam w salonie..... najfajniejsza decyzja jaką podjąłem......... TV konkurencyjne??!! żart..... tym bardziej, że oglądać cokolwiek przyzwoitego w tym pudełku graniczy ostatnio z CUDEM......... a tak gapię się jak wół na malowane wrota w moje akwa i jestem cały szczęśliwy, rodzinka zadowolona, gościa zachwyceni........... a co tam, ja obstawiam za salonem...
Byłem w sobotę u kolegi sprzedającego ryby, ma dekoracyjne w kuchni...... duże....... ze 3m długości...... hmmmm.......... oglądanie tego pięknego akwa schowanego przed światem było estetyczną porażką.......... ale to Twój cyrk i Twoje małpki........ yyyyyy..... rybki, zrób w zgodzie ze swoimi przekonaniami, odczuciami, przemyśleniami........ a tak na prawdę kieruj się rozsądkiem, trochę wygodą, ogólnie pojętą estetyką i wszystkim, co zaważy na decyzji... dobrem ryb pewnie też.......... ale pamiętaj, raz podjęta decyzja będzie prawie nie do zmienienia jak już stanie zbiornik.....
Mnie w domu pomógł szablon 1:1 zrobiony z kartonów................ to robi wrażenie............ ilu nas tyle usłyszysz "za" i "przeciw".......... pozdrawiam

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Re: Nowe, ale jakie?

Post autor: mkozubski » 27 mar 2014, 22:01

tylko salon i jeszcze raz salon

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Re: Nowe, ale jakie?

Post autor: arkadiusz » 29 mar 2014, 19:53

No dobrze, ja skłaniam się mimo wszystko jednak ku wygodzie i jednak chęci pokazania wsystkim (no może nie aż tak wszyskim) co mi w baniaku piszczy, chyba jednak bedzie tylko 800 litrów.

Odpowiedz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości