Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: nobleKoziol » 26 lut 2012, 16:06

No i co kupiles ten filter :?: Jak zakupisz to go opisz, budowa, przeplyw , moze jakies dane techniczne, co producent o nim pisze.
Po jakims czasie dodasz opisy ponownie, jak sie sprawdza, jak sie to ma do tego co producet pisze. No i w ten sposob watek leci i moze ktos skozysta czytajac ten temat, ne sadzisz

Pozdro

Awatar użytkownika
aperitif
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:54
Imie i Nazwisko: Patryk R.
Miejsce zamieszkania/miasto/: mieścina w małopolsc
Lokalizacja: mieścina w małopolsce

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: aperitif » 26 lut 2012, 18:30

Kupię w tym lub w przyszłym tygodniu.
Byłem na giełdzie i doszedłem do wniosku z panem "sprzedawcą-doradcą", że te filterki tu przez nas opisywane to średnie, że jednak lepiej pompę i dużą gąbkę. Ale...jednak to szpeci i decyzja podjęta...
Będzie to minikani 80 aquaela i do tego lampa UV 3 W

http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-aqua ... 76308.html

http://allegro.pl/lampa-uv-as-3w-do-fil ... 36092.html

Szkoda, że nie można do takiego małego akwa znaleźć grzałki przepływowej i nic by już nie szpeciło efektu...chyba, że coś wiecie:)
Co do efektu to będę dawał znać co i jak?:) Może i jakaś fotka dojdzie. A jak macie jakieś wizje to proszę o wypowiedź.
Obsada kolorowa. roślinki też :) Na pewno neonki, których z dyskami nie mogłem mieć, bo były żywym pokarmem :(

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: nobleKoziol » 27 lut 2012, 00:32

widzialem wazka grzalke w jakby plastikowej obudowie, bardzo zgrabna ale nie wiem jak dlugo pociagnie :D
Nie zastanawiales sie nad podlogowym ogrzewaniem :D chyba jbl cos takiego robi

Awatar użytkownika
aperitif
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:54
Imie i Nazwisko: Patryk R.
Miejsce zamieszkania/miasto/: mieścina w małopolsc
Lokalizacja: mieścina w małopolsce

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: aperitif » 27 lut 2012, 11:55

Chodzi Ci o kabel grzewczy?
Nie mam zdania:
Podobno plusy:
Nie szpeci, temperatura powoduje, że związki zasyfiające akwa ulatują i giną w czeluściach filtru-podobno.

Minusy:
Nie wiem czy nie trzeba termostatu(mały problem) by trzymał stałą temp., chyba, że na czuja kupuje się jego moc i czeka na ile podgrzeje. No i drugi minus, czy będąc pod piachem nie będzie za ciepło korzeniom? Chyba,że jakaś inna wizja zasłonięcia?

Widzę, że to tylko nasz wątek :)
A nie wiesz co to za grzałka? :) Na all są tylko :
http://allegro.pl/hydor-grzalka-zewnetr ... 88017.html a to za mocna i za droga do 60siątki.

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: teo » 01 mar 2012, 15:53

Kilka moich uwag:

UV powinno się stosować w wyjątkowych sytuacjach. Lampkę, która przedstawiłeś w linku wątpię czy cokolwiek zatłucze, to zwykły gadżet. Rurki i lampka szybko pokryje się cienką warstwą filmu co uniemożliwi działanie promieniowania UV a częste czyszczenie jest utrapieniem. Jeśli musisz stosować UV i by było skuteczne, musi być większej mocy oraz stosowane wyjątkowo. Ryby chowane tylko we wodze sterylizowanej UV są bardziej podatne na infekcje a więc łatwo zachorują a o stosowaniu nawozów dla roślin w takiej wodzie możesz zapomnieć.

Filtry które przedstawiłeś mają zbyt małą powierzchnię filtracyjną ograniczoną plastikowa osłona. W takim przypadku, radze sobie tak, że wyrzucam plastikową osłonę gąbek i w ich miejsce montuję znacznie większą gąbkę nieosłoniętą, a czasami nawet i dwie. Dość dobrze do takiej przeróbki nadaje się „Atman”. Jeśli taki filtr nam się nie podoba to kupujemy zewnętrzny np. kanistrowy lub przelewowy, pamiętając o stosowaniu reguły – jak największa powierzchnia filtracyjna. Niestety producenci również tych filtrów montują za małe komory czyli zbyt małą powierzchnię filtracyjną przy zbyt szybkim przepływie.
Gotowego rozwiązania nie ma więc pozostaje majsterkowanie. Jeśli to lubisz to możesz zastosować w 60 litrowym akwarium filtrowanie systemem Hamburskim.

Grzałka przepływowa – gadżet. Zastosuj naprawdę dobrą grzałkę firmy „Skalar” z termoregulatorem.

Ogrzewanie przewodami grzejnymi stosuje się tylko w akwariach roślinnych jako dodatkowe źródło ciepła o niewielkiej mocy. Przy stosowaniu go jako głównego źródła ciepła, słup wody będzie zimniejszy niż podłoże. A więc jak ciepłe musiało by być podłoże by nagrzać całe akwarium. Taki pomysł mija się z celem.
Czasami musimy utrzymać bardzo niski poziom i równocześnie ogrzewać wodę, wówczas akwarium ustawia się na ramce grzejnej. Taki sposób ogrzewania stosuje się czasami we wczesnych stadiach rozwojowych niektórych gatunków ryb.

Na rynku akwarystycznym producentów sprzętu trwałego i niezawodnego jest niewielu.
Dla własnej wygody powinieneś iść na kompromis i jednak wpakować część sprzętu do akwarium ale takiego, który jest prosty w obsłudze :!: i niezawodny :!:

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: nobleKoziol » 12 mar 2012, 20:53

No i co kolego kryzys cie dopadl? :?: kupiles ten filtr? co wbrales ?

Awatar użytkownika
aperitif
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:54
Imie i Nazwisko: Patryk R.
Miejsce zamieszkania/miasto/: mieścina w małopolsc
Lokalizacja: mieścina w małopolsce

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: aperitif » 24 mar 2012, 21:14

Kupiłem minikani80, na razie jestem zadowolony :)

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: nobleKoziol » 25 mar 2012, 16:22

aperitif pisze:Kupiłem minikani80, na razie jestem zadowolony :)
No to sie nameczyles z ta wypowiedzia. Moze cos wiecej na jego temat. jakie parametry,przeplyw,ile filtracji posiada,a nie tak nazwai jest okej.Moze jakies zdjecie dodasz, :D dawaj dawaj to cie nie kosztuje.

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: stanpiter » 25 mar 2012, 16:37


teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: teo » 31 mar 2012, 17:28

Akwarium 60 litrów – filtr 300 litrów/godzinę.

Matematyka: 8)
- w ciągu 1 godziny filtr przetłoczy wodę w akwarium 5 razy,
- co 12 minut filtr przetłoczy wodę całego akwarium,
- w ciągu jednej doby filtr przetłoczy 120 razy wodę w akwarium.

Wygląda mi to na „akwarium reofilne” – czytaj badziewna pralka :?

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: nobleKoziol » 31 mar 2012, 18:23

W moim nowym aqwa 60l wylondowal filtr 1000l/h, ktury mialem w 240l. Skrencilem filtr na maxa i obieg wody jest za szybki. wydaje mi sie ze mecze filtr w ten sposob.

Tutaj zgadzam sie z kolega, normalnie pralka. W takim malym aqwa wystarczy minimalny przeplyw i maxymalna powieszchnia filtracyjna.

Ps. jesli skrencil filtr, to oznacza ze ma tam duza powieszchnie i dobry przeplyw.

teo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 382
Rejestracja: 03 lut 2005, 09:09
Imie i Nazwisko: Tadeusz P.
Miejsce zamieszkania/miasto/: Brzesko

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: teo » 01 kwie 2012, 09:56

Ograniczenie przepływu filtra spowodowane przesunięciem odpowiedniej zasuwki, obciąża nadmiernie silniczek co z kolei wywoła: zwiększenie poboru energii, zmniejszenie obrotów, przegrzewanie uzwojeń i zbiegiem czasu zwarcie w uzwojeniach. Czas użytkowania silniczka radykalnie skrócimy.
Czyli same straty – forsa, czas użytkowania, pralka :cry:

Awatar użytkownika
aperitif
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:54
Imie i Nazwisko: Patryk R.
Miejsce zamieszkania/miasto/: mieścina w małopolsc
Lokalizacja: mieścina w małopolsce

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: aperitif » 01 kwie 2012, 12:33

Sorki, że tak mało napisałem, ale przeprowadzka i nieczęsty dostęp do netu. A jak już to po przelewy i takie tam. Filtr jest ok, co do pralki to może i tak, ale chciałem mieć wszystko poza akwa, chociaż na ta chwila sama pompa jest w akwa. w kanistrze jest gąbka( jak w filtrach kubełkowych, ale mniej więc i tak spora powierzchnia), do tego kamień i wata. Założyłem tez prefiltr.
Uważacie, że pralka nie spełnia funkcji biologicznych? Filtr jest cichy, na razie pracuje na maksa, zastanawiam się nad skręcaniem, ale ww obawy mam.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
nobleKoziol
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 921
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
Imie i Nazwisko: maksymilian poltorak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ashbourne
Lokalizacja: dublin Ashbourne

Re: Jaki filtr do drugiego małego akwa?

Post autor: nobleKoziol » 01 kwie 2012, 15:48

Wydaje mi sie ze po jakims czasie mozesz miec problemy z krasnorostem, bo przeplyw jest faktycznie ogromny.

Teo zapraszam do mojego posta " MOJE WIELOGATUNKOWE " tam jest zdkjecie mojego 60l aqwa jeszcze dozuce nowe zdjecie i jakis opis.

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość