Ozonator

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Leszek66
junior
junior
Posty: 83
Rejestracja: 11 sie 2011, 07:08
Imie i Nazwisko: Leszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Siedlce

Ozonator

Post autor: Leszek66 » 22 sty 2012, 09:03

Czy ten ozonator dobry by był do ozonowanie wody w akwarium, jak i do ozonowania podmienianej wody.
Proszę o opinię. http://allegro.pl/listing.php/search?st ... category=0
Załączniki
2069489346.jpg
2069489346.jpg (18.13 KiB) Przejrzano 6881 razy

Leszek66
junior
junior
Posty: 83
Rejestracja: 11 sie 2011, 07:08
Imie i Nazwisko: Leszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Siedlce

Re: Ozonator

Post autor: Leszek66 » 22 sty 2012, 19:10

Jak widzę, może zbyt nowy wypust na allegro, żeby się wypowiadać. A może ktoś rzekł by słówko,jaki ozonator używa, o jakich parametrach? Z jaką częstotliwością go stosuje i jak długo- np. w ogólnym aqua?

seba*1*
członek PKMD
Posty: 264
Rejestracja: 05 kwie 2007, 06:42
Imie i Nazwisko: Sebastian Pustelnik
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Ozonator

Post autor: seba*1* » 22 sty 2012, 19:22


Leszek66
junior
junior
Posty: 83
Rejestracja: 11 sie 2011, 07:08
Imie i Nazwisko: Leszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Siedlce

Re: Ozonator

Post autor: Leszek66 » 22 sty 2012, 19:39

Dzięki Seba za link. Czytałem te wszystkie wątki odnośnie ozonatora. Może ktoś ma nowe doświadczenia w tym temacie.

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Ozonator

Post autor: _TOM_ » 24 sty 2012, 18:17

ja mam ciągle te same, ozonuję tylko wodę kranową używaną do podmian, nie najlepszą wodę kranową ozonuję kilkanaście minut i to całe moje preparowanie wody do podmian, chlup do akwarium z dyskami i po kłopocie.
wody w akwarium z rybami nie ozonuję, choć wiem, że są tacy co to robią / robili i problemów nie zgłosili żadnych.

Leszek66
junior
junior
Posty: 83
Rejestracja: 11 sie 2011, 07:08
Imie i Nazwisko: Leszek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Siedlce

Re: Ozonator

Post autor: Leszek66 » 24 sty 2012, 18:58

Dzięki Tom za wypowiedź. Z tym ozonowaniem ogólnego to trochę ryzyko, ale wodę do tarliskowego i do podmian to i owszem.

Awatar użytkownika
Domisia
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2013, 16:24
Imie i Nazwisko: Dominika Waluś
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gruitrode

Re: Ozonator

Post autor: Domisia » 30 sty 2013, 21:40

Ja ze swojej strony mogę polecić Tropical Aquarium Purifier Philipsa. To mały ozonator do ciągłej lub czasowej pracy w akwarium. Po początkowym drżeniu serca - naczytałam się o zgubnym drugim obliczu ozonu - mogę potwierdzić, że wpływ na florę i faunę akwarium to urządzonko ma zbawienny. U mnie chodzi periodycznie, kilka razy w ciągu doby po 30 minut. Używam go od blisko roku. Do tej pory bezawaryjny. Woda jest krystalicznie czysta, nieco stabilizują się jej parametry, ryby chowają się bez problemu - czego potwierdzeniem może być zbiegły w czasie z instalacją ozonatora nagły spadek liczby śniętych neonów czerwonych. Można dowolnie regulować wielkość bąbelków od prawie niewidocznych aż po zbliżone do typowego natleniania.
Jedyne z czym sobie ozonator nie poradził to niebieskie algi na obrzeżu podłoża przy przedniej szybie... :twisted: Ale wiadomo, nie ma leku na całe zło.
Pomijając powyższe, jedynym minusem jest małe, choć zgrabne, pudełeczko które musi stać w/na podłożu. W akwarium dekoracyjnym można sobie z tym jednak łatwo poradzić i chować go np. za korzeń :)

Pozdrawiam,
Dominika

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości