Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
aperitif
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:54
Imie i Nazwisko: Patryk R.
Miejsce zamieszkania/miasto/: mieścina w małopolsc
Lokalizacja: mieścina w małopolsce

Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: aperitif » 26 wrz 2011, 15:16

Kolega Turystamiał rację. Tetra 1200 po roku zaczyna puszczać wodę. Mokro w pokoju ;/ Niby kropelki, ale sami wiecie co przy akwa niby średnim 240l może się stać. Jakie koledzy macie rady na to? Ktoś pisał o silikonie. ALe co i jak? Może teflon do gwintów? Za okno go nie wywale, bo wczoraj syn mi się urodził :D :D :D i teraz kasa na pieluszki potrzebna. Jak usprawnić tego gamonia. Bo pleśni w pokoju się już boję...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!!!

Od 24 godzin i 14c minut TATA Karolka :)

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: gajowa » 26 wrz 2011, 15:22

jak puszcza po roku, to daj do naprawy na gwarancji.
Jeśli nie chcesz tego robić, to przesmaruj uszczelkę silikonem do kołowrotków

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: arturo » 26 wrz 2011, 18:48

Walczyłem z kilkoma filtrami Tetry 1200 u klientów, odsyłaliśmy do naprawy a problem i tak powracał, okazało się, że jest to wada konstrukcyjna i ciśnienie wody w filtrze prędzej czy później wybija wodę przez uszczelki, ich smarowanie i wymiana była działaniem "na chwilę".... wszyscy zmienili filtry na inne i problem zniknął.... gratuluję potomka ale to faktycznie "skarbonka" i spróbuj wysyłać i naprawiać gwarancyjnie.
Wadę podobno usunięto z początkiem roku i zmieniono konstrukcję pokrywy filtra, ale producent na moje prośby o wymianą na głowice z naniesionymi poprawkami odpowiedział...... przemilczę co odpowiedział.... od zeszłego roku kupowałem kilkadziesiąt filtrów i na dobre zrezygnowałem z filtrów Tetry, przeniosłem swoją uwagę na JBL serii Eco i tradycyjnej, mogę tylko powiedzieć..... święty spokój i niezawodność.... pozdrawiam

bongos78
junior
junior
Posty: 71
Rejestracja: 21 mar 2010, 15:18
Imie i Nazwisko: Artur Janik
Miejsce zamieszkania/miasto/: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontaktowanie:

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: bongos78 » 26 wrz 2011, 19:11

A ja se zrobiłem filtr z rury pcv i nic nie cieknie i żadnych części czy uszczelek wymieniać nie muszę a jak cos sie psuje to idę do hydraulicznego, czy castoramy i wymieniam :mrgreen:

Awatar użytkownika
aperitif
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:54
Imie i Nazwisko: Patryk R.
Miejsce zamieszkania/miasto/: mieścina w małopolsc
Lokalizacja: mieścina w małopolsce

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: aperitif » 26 wrz 2011, 20:23

Pani Basiu a taki silikon do "kołowrotków"? to gdzie można dostać? W hydraulicznym, mechanicznym sklepie?
Arturo, może z czasem gwarancja, ale teraz nie mam czasu ani weny. Natomiast jaka jest zasada? Kupowałem na giełdzie w Krk. Tam idę, czy wysyłam do producenta Tetry czyli...? Mam gdzieś te papiery, ale teraz czasu nie mam szukać i studiować. I nie wiem ile gwarancja bo jak 12 to po sprawie, a jak 24 miesiące to spoko?
Pozdrawiam

Inna kwestia, że jak akwa tworzyłem to oczytałem się sporo i też mażyły mi się inne, ale ten kasowo był ok. No i teraz mam za swoje. A jutro synka odbieram-ehhh... A można było cieszyć się skalarami i gupikami.

BARDZO PROSZĘ O POMOC CO DO GWARANCJI BO JUTRO JEST GIEŁDA POPOŁUDNIU I NIE WIEM CZY TAM ZAWIEŚĆ DO GOŚCIA OD KTÓREGO KUPOWAŁEM CZY TO SIĘ GDZIEŚ WYSYŁA TEN FILTR????????

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: gajowa » 27 wrz 2011, 00:54

Zawież do gościa od którego kupiłes. On odda do serwisu Tetry. Weż karte gwarancyjną

arturo
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 894
Rejestracja: 03 cze 2006, 16:17
Imie i Nazwisko: Artur Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Skórzewo
Lokalizacja: Skórzewo

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: arturo » 27 wrz 2011, 07:32

Miejmy nadzieję, że weźmie, bo zdaje się że jako hurtownik nie ma takiego obowiązku. Na karcie gwarancyjnej jest adres i możesz wysyłać bezpośrednio. Silikon do kołowrotków szukaj w każdym sklepie wędkarskim. Gwarancja jest na 24 miesiące, pozdrawiam

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: rady3 » 27 wrz 2011, 07:39

aperitif pisze:Pani Basiu a taki silikon do "kołowrotków"? to gdzie można dostać?
W sklepie zoologicznym dostaniesz smar do uszczelek przeznaczony specjalnie do tego celu.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: roh » 27 wrz 2011, 14:18

Dwa razy miałem do czynienia z kubłami Tetry. Pierwszy i ostatni. Tetratec zaczął mi puszczać po 3 miesiącach. I o kant d..y smary, silikony itp skoro korpus jest zbyt mało sztywny i jest "rozsadzany" przez ciśnienie wody.(ustaw głowicę 5-10 cm poniżej lustra wody w baniaku-przestanie ciec-ale nie na tym to chyba polega) Nic więcej w tym temacie.

Awatar użytkownika
aperitif
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:54
Imie i Nazwisko: Patryk R.
Miejsce zamieszkania/miasto/: mieścina w małopolsc
Lokalizacja: mieścina w małopolsce

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: aperitif » 05 lut 2012, 14:21

Kochani. Próbowałem smarować uszczelkę, łącznie z jej wymianą. Po założeniu i tak cieknie, po kilku dniach przestaje. Ale strach zostaje.
Jako, że kupowałem filtr na giełdzie (otrzymałem instrukcje, gdzie jest pieczątka sprzedającego), nie mam paragonu. I teraz nie wiem, czy mam jechać na giełdę, z filtrem czy bez filtra i o co prosić? Wymianę, naprawę? Jako konsument nie wiem jakie mam prawa w tej materii :?
I jeszcze chciałem zapytać, że jeśli miałbym wysyłać to gdzie? Teraz nie mogę znaleźć nawet stronki gdzie jest jakiś oficjalny dystrybutor tetry?
Jeśli coś wiecie w tym temacie to proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, miłej niedzieli życzę :)

miro196512
senior
senior
Posty: 116
Rejestracja: 05 lut 2007, 21:27
Imie i Nazwisko: Mirosław Góra
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: miro196512 » 05 lut 2012, 15:12

Jeżeli kupowałeś u sprzedawcy "stojącego"na środku hali to nie powinien Ci robić żadnych problemów nawet bez paragonu ,nie raz wymieniałem i reklamowałem u niego różne rzeczy -równy gość

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: gajowa » 05 lut 2012, 18:08

Zabierz filtr i reklamuj u sprzedającego. Pieczątka i data sprzedaży powinna być na instrukcji.

Awatar użytkownika
aperitif
senior
senior
Posty: 114
Rejestracja: 05 wrz 2009, 22:54
Imie i Nazwisko: Patryk R.
Miejsce zamieszkania/miasto/: mieścina w małopolsc
Lokalizacja: mieścina w małopolsce

Re: Turysta miał rację :( Tetra się puszcza...

Post autor: aperitif » 05 lut 2012, 20:55

OK, pewnie tak zrobię. A nie wiecie czy gwarancja jest 12 czy 24 miesiące? Bo jak rok to klapa?
Pozdrawiam i dziękuję.

Nikt nie wie ile jest gwarancji? To jest ustawowo czy firmowo regulowane? Może ktoś kupował ostatnio tetre 1200?

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości