Odmulacz

Nowości - opinie

Moderatorzy: niki 28, tuptus

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Odmulacz

Post autor: bjarka » 05 lip 2005, 20:12

Wszyscy wiedzą jak ważne jest odmulanie dna,szczególnie w tych zbiornikach z podłożem.Używam odmulacza na baterie od dłuższego czasu,ale nie jestem zachwycona.Kiedy chcę lepiej posprzątać wyjmuję stary odmulacz-taką szklankę z rurą i wylewam wodę razem z nieczystościami. Problem w tym, że wówczas mam kilka wiader do wyniesienia,a to nie honor prosić o pomoc męża,ponieważ akwarium jest tylko moje.Napiszcie,czy macie jakieś lepsze sposoby.Beata

Awatar użytkownika
arkadiusz
senior
senior
Posty: 144
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:29
Imie i Nazwisko: Arkadiusz Sowa
Miejsce zamieszkania/miasto/: Dobrocin
Lokalizacja: Dobrocin
Kontaktowanie:

Post autor: arkadiusz » 05 lip 2005, 20:34

Zamiast lać do wiadra możesz zakupić wąż ogrodowy i z tuby lać bezpośrednio do np. ubikacji albo jak jest w pobliżu wylew z pralki automatycznej ale powinien być nisko. Ja robię w ten sposób że tubą zlewam wodę do wiadra a z wiadra pompa Atmana wypompowuje do klozetu. Robie tak dlatego ponieważ mam małą średnice węża i bezpośrednie lanie do muszli klozetowej powoduje spadek siły zasysania.
I jeszcze jedno trzeba kupić wąż taki który się nie załamuje, mam taki techniczny przeźroczysty.

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 05 lip 2005, 21:57

Dzięki za dobry pomysł!

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: mkozubski » 05 lip 2005, 22:01

bardzo dobre są odmulacze w formie szerokiej tuby na koncu a nie popularne z sitkiem taki odmulacz (koncówka) wspaniale oczyszcza żwirek (miesza sie jak w pralce) natomiast do wiadra wpada sam syfek. Takie odmulacze oferuje np firma penplax cena mniej wiecej 15-20zł

mapa
junior
junior
Posty: 37
Rejestracja: 02 cze 2005, 11:35

Post autor: mapa » 06 lip 2005, 09:32

MOzna uzywac palca do zatykania weza jak koniec odmulacza nie jest w podlozu. A jak jest juz podlozu to palec trzeba poscic z koncowki weza. Wtedy mniej wody w wiadrze i mniej do wylania-noszenia.

Awatar użytkownika
imhoteps
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 12 gru 2004, 12:32
Lokalizacja: Wałcz&Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Post autor: imhoteps » 06 lip 2005, 15:36

A jeśli chodzi o wąż, do zlania wody bezpośrednio np: do kibelka, to najlepiej zakupić go w sklepie z częściami do pralek. Mają tam takie węże które są identyczne jak do filtra zewn. Fluval tylko średnicą większe i wychodzi tanio.

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 06 lip 2005, 22:27

Bardzo wszystkim dziękuję.Mam odmulacz w formie szerokiej tuby. Jak trzeba będzie ,to go zatkam palcem.Brudna woda wpłynie do wiadra,a stamtąd do ubikacji lub na trawnik (zależnie od pory roku).Na razie dobrze się spisuje rura ze sklepu motoryzacyjnego,czego nie mogę powiedzieć o swojej pompie, która pracuje tylko wtedy,gdy pływak jest w górze.

Awatar użytkownika
mare777
zarząd pkmd
Posty: 322
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:21
Imie i Nazwisko: Marek Marcinkiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: mare777 » 06 lip 2005, 22:59

bjarka pisze:Na razie dobrze się spisuje rura ze sklepu motoryzacyjnego,czego nie mogę powiedzieć o swojej pompie, która pracuje tylko wtedy,gdy pływak jest w górze.
Jaki pies ? Jaki las? :shock: , co to za pływak?

Awatar użytkownika
imhoteps
junior
junior
Posty: 51
Rejestracja: 12 gru 2004, 12:32
Lokalizacja: Wałcz&Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Post autor: imhoteps » 07 lip 2005, 15:37

:D Ale Moc :mrgreen:

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Post autor: bjarka » 07 lip 2005, 21:59

Mam zwykłą pompę do przepompowywania wody firmy Royal. Pompa ma podłączony kablem czujnik poziomu wody, co zabezpiecza ją przed pracą na sucho.To jest właśnie ten pływak. Niestety, nie jest to dobry patent, ponieważ często wyłącza pompę przy poziomie wody jeszcze nie dosyć niskim. Być może dlatego,że kabel jest dość długi i w wąskiej beczce pływak szybko zmienia kąt.Jak ktoś może polecić lepszą pompę, to będę wdzięczna.Beata.

Awatar użytkownika
Maciek
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 08 gru 2004, 00:17
Lokalizacja: Koluszki
Kontaktowanie:

Post autor: Maciek » 07 lip 2005, 23:43

A może przed zakupem nowej dałoby się cos zrobić z tym pływakiem - mam tu na myśli albo usuniecie go, albo przytrzymanie tak by oszukać pompę. Z nowych pomp to polecam aqua medic ocean runner spokojnie wystarczy model or 1200 wyrabia 2000l/h i podnosi wodę na 1,6m. Cena wysoka, ale pompa godna polecenia.

compi
senior
senior
Posty: 100
Rejestracja: 15 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontaktowanie:

Post autor: compi » 08 lip 2005, 08:51

Jak rozumiem ma to być pompa do wypompowania brudnej wody. Każdy hydraulik ma starą pompę od CO (która np. zbyt głosno pracuje). Dostaniesz taką pompę za przysłowiową "kawkę".
Ja mam wywierconą dziurę w ścianie i woda spływa sama na trawnik zarówno latem jak i zimą. W miejscu gdzie ta woda wypływa trawa, jak i żywopłot "mają się dużo lepiej". :)

Odpowiedz

Wróć do „Technika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości