Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Dyskowce z odłowu - dyskusje

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: stanpiter » 04 maja 2012, 11:13

Robert M. pisze:
A tak poważnie - niby życzysz mi dobrze, ale kończysz tak, żebym poczuł niepokój - a nuż jeść przestaną i facet nabierze pokory. To takie sympatyczne.

Robert
Widzę że mnie nie znasz, ja nikomu źle nie życzę a wręcz odwrotnie, (taką widocznie mam formę pisania).
Jak będę w Kraku pewnie Cię odwiedzę, może zobaczę te rybska na żywo.
Napisałem że znam takie przypadki, bo tak było - niby pięknie jadły a po czasie kiszka - tego Ci nie życzę.
Co do pokory wcześniej czy później nabiera jej każdy.
Qurka znowu głupio zakończyłem :mrgreen: :wink:

Jeszcze raz powodzenia
Hej

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: Deszczowatwarz » 04 maja 2012, 12:50

Robercie widzisz ludzie tak już mają a Polacy to chyba z tym się rodzą i często gadają rózne rzeczy nie do końca się na tym znając lub przyjmując swoje doświadczenia za pewnik. Przecież o tym dobrze wiesz.
Widzisz, czytając Twój post o znawcach przypomniała mi się rozmowa tel. z jednym z krajowych discusowych specjalistów któremu proponowałem Heckle. Traktował on podobnie fakt kondycji ryb po transporcie i ich zachowania, też mówił że zobaczymy jak będą wygladały za półroku i to w jakiej kondycji one przyleciały nie żutuje na przyszłość etc.... Więc nie kłuciłem się z nim i nie kłucę się z tymi co tego typu wypowiedzi powielają często nie mając o zagadnieniu zielonego pojęcia, a cierpliwie i konsekwentnie zajmuję się rybami które zciągneliśmy i próbujemy obalić, tak samo jak Ty z Żoną zresztą, mity tworzone przez niektórych.
Czy nam się uda czas pokaże.

Co do Forumowicza i jego kup to troszkę przesadzasz. Dla nas dyskomaniaków jego osiągnięcia to super sprawa. Inną rzeczą jest jego sposób przedstawiania owych osiągnięć i cała otoczka temu towarzysząca jak np. promocja, bo ona też się tam przewija jednak różnorodność w narodzie musi być bo było by nudno.
Promuję się ja, Ty jak i wielu innych na tym forum ale nie powinniśmy na wzajem sobie przeszkadzać lub ujmę to inaczej wkładać łyżkę do nie swojej zupy nie uważasz??
Jeżeli będziemy promować się w sposób inteligentny bez zbędnego konfliktu interesów napewno ominiemy wiele zbędnych kłutni.
Co prawda dla niektórych tego typu działania są najlepszą reklamą ale to już ich sprawa, a uważam że użytkownicy forum czy potencjalni klienci sami potrafią ocenić i wybrać tego od kogo ryby będą chcieli zakupić. Lubić go nie musisz, podobać Tobie nie musi się on i jego działania jak i kilku innym osobom się to nie podoba ale tak jest i szkoda na to czasu zwłaszcza jak się chce obalać mity.

Także zdawaj nam relację jak tam wasze dyski, tylko moim zdanim zarówno Ty, Andrzej Nowicki czy inni hodowcy lub handlowcy którzy systematycznie sprzedają jakieś ilości ryb jak Czarjan powinni posiadać wątki w galerii handlowej.
Jeżeli mają w domku czy w pracy jakieś akrawia które cieszą ich oko powinni pochwalić się nimi w Galerii do tego przeznaczonej chyba że nie chcą to już ich sprawa.
Takie zasady obowiazują na forum i jeżeli chcemy uczestniczyć w jego życiu musimy się do nich stosować, nauczyć się pewnych czynności, praw i obowiązków związanych np. z zajmowaniem się obsługą forum a nie bez przemyślenia kasować bezpowrotnie wątki co prawda nie zwiazane z tematem.

Grunt to zdrowy rozsądek i powinno być dobrze.
Czekam na dalsze informacje na temat waszych dzików.
Rafał

Awatar użytkownika
Robert M.
junior
junior
Posty: 70
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:46
Imie i Nazwisko: Robert Mierzeński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: Robert M. » 04 maja 2012, 18:36

Dobry wieczór z innego już miasta - bliżej stanpitera (z Rabki),

Dzięki za to, że w tak fajny sposób załagodziła się rozmowa - bardzo się cieszę.

Robert

Awatar użytkownika
stanpiter
członek PKMD
Posty: 3276
Rejestracja: 13 sty 2005, 12:38
Imie i Nazwisko: Piotr Stanaszek
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: stanpiter » 04 maja 2012, 19:09

Robert M. pisze:Dobry wieczór z innego już miasta - bliżej stanpitera (z Rabki),
Trochę nie w temacie ale, przeprowadziłeś się czy masz jakiś urlop

Awatar użytkownika
Robert M.
junior
junior
Posty: 70
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:46
Imie i Nazwisko: Robert Mierzeński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: Robert M. » 04 maja 2012, 20:11

stanpiter pisze:
Robert M. pisze:Dobry wieczór z innego już miasta - bliżej stanpitera (z Rabki),
Trochę nie w temacie ale, przeprowadziłeś się czy masz jakiś urlop
Swojego czasu urodziłem się tutaj :-) ale od ponad 30 lat jestem poza. Mieszka tu moja Mama. No i mam URLOP !!!

R

czarjan2
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 403
Rejestracja: 31 sie 2006, 22:02
Imie i Nazwisko: Jan Czarnecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Łomża
Lokalizacja: Łomża
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: czarjan2 » 04 maja 2012, 22:54

Rafał napisał (sprzedają jakieś ilości ryb jak Czarjan powinni posiadać wątki w galerii handlowej).

Rafał nie przejmuj się tym ,już wykasowałem swoje ogłoszenie ,ja Tobie nie wytykam i nie wtrącam się w Twoje interesy a Ty się czepiasz o tak mało znaczące ogłoszenie :D ,przecież sam wiesz że ja z tego wielkich kokosów nie mam a chodzić przy tym trzeba .
Powodzenia w handlu ,nie chce być dla Ciebie konkurencją i dla tego wycofuje się ze sprzedaży ryby na tym forum .Janek

Awatar użytkownika
Diamond-Cukero
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 829
Rejestracja: 31 sty 2007, 15:14
Imie i Nazwisko: Andrzej Nowicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Katowice
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: Diamond-Cukero » 05 maja 2012, 07:22

Podobnie i ja Nigdy nie sprzedawałem ryb przez fora i nie zamierzam tego zmieniać nie dla mnie galerie handlowe itp.
Czym innym jest pokazywanie osiągnięć w rozmnażaniu ale może się mylę.

Awatar użytkownika
Deszczowatwarz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 524
Rejestracja: 26 sty 2007, 17:13
Imie i Nazwisko: Rafał Mamątow
Miejsce zamieszkania/miasto/: Ostrołęka
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: Deszczowatwarz » 05 maja 2012, 12:11

Robercie cieszę się że zrozumiałeś mój post w taki sposób jak chciałem aby został on zrozumiany.
Pozdrawiam Rafał

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: niki 28 » 05 maja 2012, 20:55

Robert M. pisze:
stanpiter pisze:
Robert M. pisze:Dobry wieczór z innego już miasta - bliżej stanpitera (z Rabki),
Trochę nie w temacie ale, przeprowadziłeś się czy masz jakiś urlop
Swojego czasu urodziłem się tutaj :-) ale od ponad 30 lat jestem poza. Mieszka tu moja Mama. No i mam URLOP !!!

R
No wiesz co Robert :o Masz tyle latek,a spędzasz urlop u swojej mamusi 8) :?: :wink: Fakt jest faktem,że moją mamusię mam na głowie+żonę,ale urlopu u mamusi nie spedzam 8) :evil: :wink: .A tak poważnie .Cieszę się że co nieco w tym wątku się "wyjaśniło" :P :wink:

Ps Piotruś to spoko gość-jego raczej trudno sprowokować :P :wink:

Awatar użytkownika
Robert M.
junior
junior
Posty: 70
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:46
Imie i Nazwisko: Robert Mierzeński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: Robert M. » 06 maja 2012, 11:32

Jacek, nie zaczynaj :-)

A stanpiter zrobił to, co jest najtrudniejsze - pierwszy krok, pierwszy wyciągnął rękę.

Robert

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: niki 28 » 06 maja 2012, 12:28

Przepraszam Robert .Żartowałem.

Awatar użytkownika
Robert M.
junior
junior
Posty: 70
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:46
Imie i Nazwisko: Robert Mierzeński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: Robert M. » 11 maja 2012, 18:58

Deszczowatwarz pisze:Robercie cieszę się że zrozumiałeś mój post w taki sposób jak chciałem aby został on zrozumiany.
Pozdrawiam Rafał
Szkoda tylko, że nie odpowiadasz na PW :-)

Robert

Awatar użytkownika
Robert M.
junior
junior
Posty: 70
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:46
Imie i Nazwisko: Robert Mierzeński
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: Robert M. » 16 maja 2012, 09:42

Diamond-Cukero pisze:Podobnie i ja Nigdy nie sprzedawałem ryb przez fora i nie zamierzam tego zmieniać nie dla mnie galerie handlowe itp.
Czym innym jest pokazywanie osiągnięć w rozmnażaniu ale może się mylę.
No właśnie, Andrzej, mylisz się. Pokazywanie osiągnięć w rozmnażaniu to jedno, a dyskontowanie tych osiągnięć (w formie gotówkowej :-) ) to już zupełnie inna sprawa.
Bo rozumiem, że rozmnożone i hodowane ryby są przez Ciebie Andrzeju sprzedawane a nie rozdawane, prawda?
I to właśnie powoduje, że Galeria Handlowa jest też dla Ciebie - bo dzięki temu forum możesz reklamować swoje hodowlane osiągnięcia i sporo osób może docenić
Twoje sukcesy. I sporo osób zechce dzięki tej platformie je kupić - prawda? :-)

I właśnie z tego powodu każdy, kto czerpie jakiekolwiek ( stałe czy okresowe) zyski ( jako osoba fizyczna czy firma) z takiej reklamy swoich ryb czy tzw. hodowli na tym forum,
z czystej uczciwości powinien w Galerii Handlowej zaistnieć (odpłatnie). Bo handlowanie nie jest złe, ale jakieś zasady warto przyjąć dla wszystkich - czyż nie?

Robert

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: roh » 16 maja 2012, 11:03

Robert M. pisze: Bo handlowanie nie jest złe, ale jakieś zasady warto przyjąć dla wszystkich - czyż nie?
Robert
I tutaj Cię mocno popieram, a i kasa klubowa poczuje się lepiej :lol: :lol: :lol: :wink:
Jedno ale taki stan rzeczy musi wymusić działu handlowego pod nazwą "sprzedam", lub wykluczyć z niego sprzedaż ryb wyłącznie.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Re: Dzikie Dyskowce w... Tropheusie

Post autor: rady3 » 16 maja 2012, 12:08

roh pisze:
Robert M. pisze: Bo handlowanie nie jest złe, ale jakieś zasady warto przyjąć dla wszystkich - czyż nie?
Robert
I tutaj Cię mocno popieram, a i kasa klubowa poczuje się lepiej :lol: :lol: :lol: :wink:
Jedno ale taki stan rzeczy musi wymusić działu handlowego pod nazwą "sprzedam", lub wykluczyć z niego sprzedaż ryb wyłącznie.
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Roman Twoje ostatnie zdanie. Jeżeli tak, to jesteś za usunięciem działu "sprzedam". Właśnie chodzi o to by w dziale "Galeria handlowa" ogłaszali się ludzie na co dzień zajmujący się sprzedażą ryb, a w dziale sprzedam amatorzy np zmieniający obsadę zbiornika.

Odpowiedz

Wróć do „Dzikie dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości