Agresywne zachowanie

Dyskowce z odłowu - dyskusje

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Sobieskis
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 23 mar 2007, 15:19
Lokalizacja: Józefów
Kontaktowanie:

Agresywne zachowanie

Post autor: Sobieskis » 07 kwie 2007, 11:31

Mam problem następującej natury. Od 2 miesięcy w akwarium hoduję paletki Red Turkus. Tydzień temu kupiłem jedną Pigeon Red. Na początku była bardzo spokojna i płochliwa ale po 3 - 4 dniach zaczęłą dominować w akwarium i rozstawiać Turkusy po kątach. Nie dopuszcza ich do pokarmu. Może ktoś mi poradzi jakie środki musze / powinienem przedsięwziąć by w akwarium zapanowała harmonia?

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 07 kwie 2007, 13:32

Napisz prosze ile jest wszystkich palet w akwarium oraz jakiej sa wielkosci.

pozdrawiam

Sobieskis
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 23 mar 2007, 15:19
Lokalizacja: Józefów
Kontaktowanie:

Post autor: Sobieskis » 07 kwie 2007, 20:17

Red Turkus: dwie liczą około 7,5 cm, a trzecia 6 - 6,5. Jeśli chodzi o Pigeon Red to ma około 7 cm.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
deptak
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 489
Rejestracja: 03 kwie 2005, 20:46
Imie i Nazwisko: Adam Deptuła
Lokalizacja: Marki
Kontaktowanie:

Post autor: deptak » 07 kwie 2007, 21:20

No to masz odpowiedz. Tych ryb jest zdecydowanie za malo. W duzym stadzie agresja rozklada sie na wiele osobnikow. Jedyna rada dokup wiecej ryb. Nie syp pokarmu w jednym miejscu lecz po calym akwarium.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michcio
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 578
Rejestracja: 31 paź 2005, 22:20
Imie i Nazwisko: Michał Próchnicki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Michcio » 07 kwie 2007, 23:13

Sobieskis milej by się rozmawiało gdybyś się przedstawił.

Miałem kiedyś podobny problem. Zgadzam się z Adamem, ryb jest za mało dokup jeszcze co najmniej 3-4 paletki. Inna sprawa to rodzaj zbiornika, w jakim je trzymasz. Jeżeli jest to akwarium ozdobne, to nic dziwnego że rybska są skłonne do bójek. Najlepszym rozwiązaniem jest takie urządzenie zbiornika, żeby ryby nie miały możliwości przeganiać innych do kryjówek. Więc nie powinno ich być. Radzę rośliny posadzić przy tylnej ściance akwarium, a z przodu pozostawić pusty plac. Wolna przestrzeń uniemożliwia wytworzenie rewirów, a jej stworzenie je znosi, co ostatecznie temperuje ryby, zmiana wystroju również ma wpływ.Dyskowce to ryby stadne, w zmienionym zbiorniku poczują się nieswojo, a wtedy w kupie raźniej.

Gwarantuje ci że Twoje paletki w akwarium sterylnym, byłyby pokorne jak baranki.
Nawet "grzeczne" ryby w zarośniętym baniaku mogą się "popsuć", co wielokrotnie zauważałem u siebie. Wystarczy przerzedzić gąszcz i sytuacja powraca do normy. Oczywiście dotyczy to raczej młodych osobników.

Sobieskis
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 23 mar 2007, 15:19
Lokalizacja: Józefów
Kontaktowanie:

Post autor: Sobieskis » 07 kwie 2007, 23:22

Chwilowo urządziłem kotnik 110 l. dla agresywnej paletki. w moim 220 l. akwarium teraz 3 dyskowce pływają swobodnie. jest tu jeszcze troche miejsca na mniejsze okazy. postaram sie znaleźć w tygodniu troche czasu i kupić jakieś ładne okazy do zbiornika i zobacze czy to rozwiąże problem.
Serdecznie dziekuję za poradę :)
Pozdrawiam

michal.f
członek PKMD
Posty: 73
Rejestracja: 09 lut 2005, 13:47
Imie i Nazwisko: Michał Fleta
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno
Kontaktowanie:

Post autor: michal.f » 07 kwie 2007, 23:52

Bez pośpiechu. Zakupione ryby należy poddać kwarantannie , poobserwować trochę i wtedy zadecydować ,czy można ??? zadomowić je w Twoim zbiorniku. Inaczej robiąc masz wielkie szanse odwiedzić dział CHOROBY. Działaj racjonalnie i z rozwagą. Jako lekturę polecam FORUM.

smario
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2007, 15:35
Lokalizacja: lębork

Post autor: smario » 08 kwie 2007, 15:22

osobiście jestem zwolennikiem zakupu jednorazowo całej ilościowej obsady zbiornika( od 9 szt i w górę). w stadzie lepiej się aklimatyzują, za jadnym zamachem można zaliczyć kwarantannę.jak wszystko się uda nie mieszać w zbiorniku . pozdrawiam

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Post autor: _TOM_ » 09 kwie 2007, 08:24

smario pisze:osobiście jestem zwolennikiem zakupu jednorazowo całej ilościowej obsady zbiornika( od 9 szt i w górę). w stadzie lepiej się aklimatyzują, za jadnym zamachem można zaliczyć kwarantannę.jak wszystko się uda nie mieszać w zbiorniku . pozdrawiam
Od 9 sztuk w górę w 220 litrach brutto :?:
Chyba pomyliłeś paletki ze szczurami :wink:

smario
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 07 sty 2007, 15:35
Lokalizacja: lębork

Post autor: smario » 09 kwie 2007, 11:50

czemu nie. jeżeli maluchy.w stadzie znacznie lepiej się trzymają(chowają),a jak podrasną (o ile przez ten okres nic nie <<odejdzie>>) zawsze można innemu hodowcy wyhandlować.. :lol: :lol: :lol:

Sobieskis
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 23 mar 2007, 15:19
Lokalizacja: Józefów
Kontaktowanie:

Post autor: Sobieskis » 26 kwie 2007, 17:55

Agresywna paletka po odosobnieniu w osobnym akwarium przestała się agresywnie zachowywać. Ponadto dokupiłem jeszcze 2 okazy i powoli zaczynam tworzyć małem stadko. Co prawda występuje agresja jak to u pielęgnicowatych ale żaden dyskowiec nie odczuwa tego.
Bardzo dziękuje za porady :)

Odpowiedz

Wróć do „Dzikie dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości