Film- "Równik - Rzeki słońca"

Dyskowce z odłowu - dyskusje

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 07 mar 2007, 14:03

Żeby nie brnąć dalej w te zaganienia podsumuję to tak. Nie jestem pewien, że mam rację i Wy też nie jesteście pewni. Piotr jako administrator podejmuje decyzje, a nam pozostaje z ciekawości dowiedzieć się jak jest w rzeczywistości.

P.S.
Zadzwoniłem do kolegi, który siedzi w temacie licencji, prawa autorskiego głębiej niż ja i powiedział mi, że prawo łamie tylko osoba, która udostępnia plik oraz osoba, która ten plik pobiera. Przez osobę udostępniającą rozumiemy osobę, która na swoim komputerze posiada fizycznie ten plik.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 07 mar 2007, 14:15

Sławek nawet jak mam inne zdanie niż Ty czy Wy z Marcinem to nie znaczy od razu, że jestem obrażony na cały świat ;-) Ot każdy może mieć inne zdanie. A jak się spotkamy z przyjemnością z Wami piwo wypiję i sam sprowokuję dyskusję kupa złego na jednego. Nie użalam się nad swoim losem. Wiem, że wystawianie się jako moderator czy administrator na krytykę jest ryzykiem zawodowym i biorę to na klatę.

P.S. Zapytałem prawnika znajomego, czy świadome udostępnianie komuś informacji o tym gdzie można i jak uzyskać nielegalny dostęp do tworów objętych prawem autorskim jest jakimś wykroczeniem. Odpowiedział, że większość interpretacji mówi, że nie jest to jakimś wykroczeniem, ale jest co najmniej moralnie niepoprawne. WIĘKSZOŚĆ, nie wszystkie, a ja jak mam wątpliwość jak pisze się "stszeguły" to piszę "detale" żeby wątpliwości nie mieć.

Awatar użytkownika
fish
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:52
Imie i Nazwisko: Radek Rybak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pionki
Lokalizacja: Pionki

Film -"Równik-Rzeki słońca"

Post autor: fish » 07 mar 2007, 14:33

Włączając się do dyskusji chciałbym tylko zwrócić uwagę na art. 18 §3 kodeksu karnego. Jasno jest napisane, że ,,odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, rady lub informacji (…)” Myślę, że nie ma wątpliwości, że taki link wyczerpuje znamiona tego czynu. Narzędziem jest tu link dzięki któremu można wejść w sposób nielegalny w posiadanie filmu – piractwo, a samo umieszczenie stosownego adresu internetowego wraz z informacją do czego on służy można uznać za zamiar (radę, informację), a więc umyślność w rozumieniu KK.
A jeszcze jedno….. kara za pomocnictwo mieści się w ustawowym zagrożeniu karą przewidzianą za sprawstwo – a więc, mówiąc kolokwialnie, po równo dla każdego :D
Ponadto wskazanym jest zapoznanie się z oddziałem 3 ustawy z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Awatar użytkownika
fish
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:52
Imie i Nazwisko: Radek Rybak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pionki
Lokalizacja: Pionki

Film-"Równik-Rzeki słońca"

Post autor: fish » 07 mar 2007, 15:20


ptychoo
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:

Post autor: ptychoo » 08 mar 2007, 00:34

W ciągu 2-3 dni wrzucę upload na jakiś szybki serwer. Napewno ucieszą się ci którym osiołek mówi że pobieranie skończy się za 10 dni :shock: :cry:
W związku z powyższymi postami adminów (na dzieńdobry nie chcę dostać bana :cry: ) nie dotrzymam danego słowa-chociaż pliki są już na serwerze :D .
Jeżeli ktoś znajdzie się bardzo uparty to zapraszam na priv-podam link gdzie można obejżeć
Ostatnio zmieniony 08 mar 2007, 10:40 przez ptychoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hypno
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1864
Rejestracja: 03 mar 2005, 09:37
Imie i Nazwisko: Piotr Smoleń
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Post autor: Hypno » 08 mar 2007, 07:37

To ja uspokoję, bana nie zamierzam nikomu dawać. Dmucham na zimne po prostu. Co kto robi prywatnie nie interesuje mnie, na stronie klubowej jednak porządek być musi.

Przy okazji dzięki Radek, po Twoich cytatach dyskusje w tym temacie wymarły naturalnie....

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 08 mar 2007, 10:20

Hypno pisze: Przy okazji dzięki Radek, po Twoich cytatach dyskusje w tym temacie wymarły naturalnie....
Wymarły bo padło forum ... :)
Przy okazji jak już jest tak jak napisał Radek to to samo się tyczy każdego linku, a szczególnie zdjęć które są tu wstawiane bez zgody autora. Nie sądzę aby np. zdjęcia z galerii (te takie ładne - nie pamiętam nazwy wątku) pochodzące z innej strony były opatrzone zgodą autora bądź serwisu skąd zostały pobrane.

Awatar użytkownika
vega1
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1214
Rejestracja: 21 mar 2005, 23:54
Imie i Nazwisko: Sławomir Nazimek
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów,Kraków

Post autor: vega1 » 08 mar 2007, 10:31

Wątek nazywa się "Czyż nie piękne?" Zapewniam Cię Marcin iż posiadam pisemną zgodę na publikację tych zdjęć.Dlatego również na każdym zdjęciu jest logo Mondo Discus.
Tamto forum (to włoskie) i nasz klub są w ciągłym kontakcie.Za jakiś czas na ich stronie pojawi się biało-czerwona flaga i będziemy mogli czytać artykuły i tematy tam zawarte po "naszymu".
Tak więc spokojnie.

Chcę się odnieść też do tego co napisał Radek.Tak,prawnie wygląda to tak jak wygląda.Ale powiedzmy sobie szczerze,że małe prawdopodobieństwo jest że ktoś się tym zajmie.Skala zjawiska jest tak ogromna że aż nie do opanowania.I tu właśnie trzeba mieć umiar.Piotr gdyby chciał być aż taki konsekwentny i gorliwie przestrzegał prawa to trzeba by było wyciąć sporo z tego forum (o innych nie wspominam).
Reasumując panowie.Tylko zdrowy rozsądek i opanowanie.To jest potrzebne.

Awatar użytkownika
fish
junior
junior
Posty: 90
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:52
Imie i Nazwisko: Radek Rybak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pionki
Lokalizacja: Pionki

Film-"Równik-Rzeki słońca"

Post autor: fish » 08 mar 2007, 11:26

To co napisłaem to teoria, a praktyka w stosowaniu tych przepisów to już inna bajka. Rozmawiałem o tym z Vegą. Także spokojnie. Myślę, że w każdym działaniu należy zachować zdrowy rozsadek i pewien dystans do obowiąującego prawa, a możliwości jego zastosowania w konkretnym przypadku. Jak już wspominałem, Sławkowi powiedziałem jakie są możliwości zastosowania powyższych przepisów w prakatyce w interesującym nas wszystkich przypadku. Jak wiadomo nasze prawo nic nie okresla w sposób jednoznaczny i zawsze pozostają rozbieżności w zakresie interpretacji konkretnego przepisu. Również trudno czasami powoływać się na orzecznictwo sądów, ponieważ orzeczenie dotyczy konkretnej sprawy, a jak wiadomo nasze prawo nie przewiduje precedensów jak np. w USA i inny sąd rozstrzygając podobną sprawę może orzeczenie innego sądu wziąć pod uwagę lub nie. Dotyczy to także orzeczeń SN. To tyle moich wywodów. I jak powiedziałem zachowajmy umiar, bo tak jak napisał birdas nie tylko to ale inne fora by wymarły.
PS.
Dla tych co mają film życzę przyjemnych chwil podczas oglądania, a dla tych co go nie mają aby jak najszybciej udało się zdobyć. Sam tego próbuję bo warto mieć go w swojej filmotece.

Awatar użytkownika
birdas
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1943
Rejestracja: 14 lut 2007, 22:40
Imie i Nazwisko: Marcin Spychała
Miejsce zamieszkania/miasto/: Jelenia Góra
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: birdas » 08 mar 2007, 12:43

Ok - mój przykład okazał się nie trafiony, ale taki mi wpadł do głowy jak tamto pisałem. Sławku z tym pozwoleniem to nie będę ukrywał ale zaskoczyłeś mnie. Co do reszty co napisaliście to zgadzam się z Wami.

paawel
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 11 lut 2007, 10:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Post autor: paawel » 26 mar 2007, 15:58

Witam
Jeśli jeszcze ktoś chciał by film to zapraszam na priv po linka :)

szav
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2009, 06:12
Imie i Nazwisko: Paweł Sawicki
Lokalizacja: Mazury/Ełk

Re: Film- "Równik - Rzeki słońca"

Post autor: szav » 15 sie 2009, 07:59

Może ja pomogę troche prościej, o to ten film...

podaje link bardzo dobra jakość

http://www.youtube.com/watch?v=cNmUBNw2FOM

Pozdrawiam

El-tee
senior
senior
Posty: 132
Rejestracja: 21 lis 2007, 19:59
Imie i Nazwisko: Paweł Cholaś
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kowalowice
Lokalizacja: Kowalowice

Re: Film- "Równik - Rzeki słońca"

Post autor: El-tee » 19 sie 2009, 20:47

http://www.youtube.com/watch?v=cNmUBNw2FOM
Podobny tytuł ma 46 min.
Może kogoś zaciekawi

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Film- "Równik - Rzeki słońca"

Post autor: TURYSTA » 11 paź 2009, 14:45

Nadchodzi zima więc i czasu więcej
http://www.youtube.com/watch?v=jZzHwEqHh4k HD
Amazonka najgroźniejsze zwierzęta świata HD
http://www.youtube.com/watch?v=8a5mkTKbwWI&NR=1

TURYSTA
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1887
Rejestracja: 18 cze 2007, 18:57
Imie i Nazwisko: Jaś i Małgosia
Miejsce zamieszkania/miasto/: Alternatyw 4
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Film- "Równik - Rzeki słońca"

Post autor: TURYSTA » 29 gru 2009, 21:48

Czytam to każdy zaleca hodowlę dyskowców dzikich bez roślin.
A znalazłem coś takiego pięknego http://www.youtube.com/watch?v=SuUgQk22 ... re=related

Odpowiedz

Wróć do „Dzikie dyskowce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości