Rerstart

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

TOMEK
junior
junior
Posty: 83
Rejestracja: 20 wrz 2018, 07:15
Imie i Nazwisko: Tomasz Borowiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Mniszew

Rerstart

Post autor: TOMEK » 16 lip 2020, 08:50

Cześć.
Przymierzam się do restartu i zmiany wystroju.Spowodowane to jest łodygowcami ,które rosną sobie w moim ogólnym i przysparzają mi mnóstwo pracy.Drugim powodem jest nicień lub przywra ,które sobie w nim siedzą.Kupiłem ostatnio fajne Red Melony-rosną sobie w higienicznym i mam dwie pary Blue Diamond,które również zostaną na stałe.Red melony nie wykazują żadnych objawów nicienia i Blue Diamond też ale młode tych ostatnich już po troszku zaczynają się obcierać.Zamierzam przeleczyć całą obsadę MLP -oprócz RM i wysterylizować ogólne i postawić je od nowa.Potrzebuję rady dotyczącej odkażenia filtrów(mediów w nich),roślin i ogólnie całego szkła.Mam gdzie trzymać resztę obsady-która i tak będzie leczona dlatego mogę wybić całą biologię.Z roślin zostają Lotosy i Żabienice+oczywiście korzenie.Ponieważ zaglądacie tu rzadko proszę od razu o pełny opis(głównie chodzi o filtry)czym ,jak długo,jakie stężenia,czy razem z lawą ,gąbkami itd.Co mam zrobić z lotosami i żabienicami aby je też na wszelki wielki "odrobaczyć". Dodam ,że nie mam problemu ze zdychającymi rybami ale jak patrzę na te ,które zostały w ogólnym i są do sprzedania( bo tak jak pisałem dla siebie zostawiam dwie pary BD i ok.6 RM jak już je wyselekcjonuję) to mnie strzela wiecie co bo co jakiś czas się obetrą o liście.Wiem,że jest robal bo w poprzednim tarle padło mi około 10 miesięcznych BD i badałem je pod mikroskopem u znajomego weterynarza.Swoją drogą dorosła para daje sobie radę a ich młode już nie.Pomaga przeleczenie MLP.
Z góry dzięki.
Załączniki
3.jpg
3.jpg (161.55 KiB) Przejrzano 2167 razy
2a.jpg
2a.jpg (211.67 KiB) Przejrzano 2167 razy
1a.jpg
1a.jpg (257.99 KiB) Przejrzano 2167 razy

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Rerstart

Post autor: przynenta » 27 lip 2020, 22:04


TOMEK
junior
junior
Posty: 83
Rejestracja: 20 wrz 2018, 07:15
Imie i Nazwisko: Tomasz Borowiak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Mniszew

Re: Rerstart

Post autor: TOMEK » 02 sie 2020, 10:37

Cześć.
Pasożyty też wybije?
Chodzi o chloraminę.Czy stosowałeś to w filtrach również?
Czy można by było to zastosować w taki sposób:zalewam wyczyszczone szkło wodą ,robię jakiś roztwór (pytanie jaki)i dodaję go do wody ,wkładam wszystko co używam do akwarium czyli siatki, korzeń itd.puszczam filtry i zostawiam na dwa dni.

Awatar użytkownika
przynenta
zarząd pkmd
Posty: 3399
Rejestracja: 28 gru 2005, 11:00
Imie i Nazwisko: Tomasz Uler
Miejsce zamieszkania/miasto/: Pruszków
Lokalizacja: Pruszków
Kontaktowanie:

Re: Rerstart

Post autor: przynenta » 04 sie 2020, 22:09

Mi udało się wszystko wybić, stosowałem duże dawki - już nie pamiętam, jakie. Tak na wagę :wink:

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości