Ubytki płetw

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

mackli
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2011, 08:47
Imie i Nazwisko: Maciek Klimczak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa

Ubytki płetw

Post autor: mackli » 18 kwie 2011, 11:25

witam

Mam problem z paletkami, mianowicie kilka dni temu po ponad miesięcznej kwarantannie wpuściłem 4 leopardy do akwarium w którym pływały zdrowa para blue diamond.
Wczoraj zauważyłem, że 1 blue i 2 leopardy pociemniały 1 leopard zbladł, u tych osobników widać wzmożony ruch pokryw skrzelowych, ponadto na wysokości 2-4 pierwszych promieni płetwy grzbietowej widać zanik płetw 5-6 mm, wydają się być postrzępione brak nalotu.
Temperatura była dosyć niska 26,8 C podniosłem do 29, wsypałem 0,6 kg soli włączyłem napowietrzanie.
Akwarium 600 l, dodatkowo pływa ok 50 neonów, NO2 0 NO3 10 ph7,5 gh12 kh 9.
Poza tymi rybami reszta wygląda ok.
Myślałem o kąpieli w bactopurze. Nie bardzo chcę znów przewozić je do sterylniaka bo musiałbym je przewozić a sytuacja jak na razie nie wygląda tragicznie i podejrzewam, że taki transport mógłby je osłabić.
Większość poza jedną rybą ma normalny apetyt wyjadają z dna i pobierają z toni mix astacolor i allio d50 z krylem sery, wcześniej karmiłem podobnie z dodatkiem artemi i serc wołowych. Podmiany co tydzień 100 litrów na kranówkę 8 ph gh 12 kh8
Mogę zrobić coś jeszcze czy pozostaje mi czekać ?
Będę wdzięczny za sugestie

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2083
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Ubytki płetw

Post autor: roh » 18 kwie 2011, 12:45

Do momentu kiedy nie osiągniesz ph<7-w granicach 6-6,5 nic Ci nie pomogę.
Aby zbić KH z 9 do 0 przy takim litrażu potrzeba około 150 g kwasu solnego 36%.
Możesz to zrobić na dwa sposoby.
1. dolewać kwas rozcieńczony w wodzie małymi porcjami(bez znacznego spadku ph)
2. Wlać 100-150 ml kwasu do 3 l wody(najlepiej RO)i podłączyć wężyk od kroplówki-ustawić kroplomierz tak aby jedna kropla takiego roztworu wpadała do akwarium co 2 sekundy
Oczywiście woda musi mieć niezłą cyrkulację(Mieszanie)i musi być stały pomiar PH (sonda z przetwornikiem i odczytem)
Jeżeli ktoś Ci powiedział, że można hodować dyskowce w wodzie o zasadowym ph to zapytaj tego kogoś co robić. Ja nie wiem.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości