Sum Trichlorphon preparat odkażający

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

Sum Trichlorphon preparat odkażający

Post autor: sierocki » 26 sie 2010, 21:17

Czy ktoś stosował ten specyfik?
Dostępny na allegro pod adresem:
http://allegro.pl/sum-trichlorphon-prep ... 88735.html

Awatar użytkownika
ventix
junior
junior
Posty: 67
Rejestracja: 13 gru 2008, 12:48
Imie i Nazwisko: Krzysztof Dudko
Miejsce zamieszkania/miasto/: Rzgów
Lokalizacja: Rzgów
Kontaktowanie:

Re: Sum Trichlorphon preparat odkażający

Post autor: ventix » 04 wrz 2010, 21:42

Cena atrakcyjna ciekawe jak z działaniem

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

Re: Sum Trichlorphon preparat odkażający

Post autor: sierocki » 05 wrz 2010, 11:47

Tylko cena atrakcyjna. Preparat nie działa jak należy. Próbowałem na rybie którą mam na kwarantannie. Pierwszego dnia podałem dawkę z opakowania, drugiego dolałem 50% dawki. Ryba zrobiła się płochliwa, a robaki jak były tak są dalej.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Sum Trichlorphon preparat odkażający

Post autor: niki 28 » 05 wrz 2010, 16:21

sierocki pisze:Tylko cena atrakcyjna. Preparat nie działa jak należy. Próbowałem na rybie którą mam na kwarantannie. Pierwszego dnia podałem dawkę z opakowania, drugiego dolałem 50% dawki. Ryba zrobiła się płochliwa, a robaki jak były tak są dalej.
I tu raczej nie zgodzę z Tobą kolego co skuteczności trichlorpfonu.Ten że specyfik to nic innego jak capifox firmy "Zoolek".W zasadzie prawidłowo przeprowadzone leczenie prowadzi do wyleczenia ryb z nicieni.Leczenie przeprowadzamy w na dwa sposoby tj.Kąpiel krótkotrwała lub długotrwała.Jedną tabletkę "Capifostu"dajemy na 10l wody w kąpieli krótkotrwałej-do dwóch godzin ,to samo tyczy się kąpieli długotrwałej-kilka dni .Z tym że jedną tabletkę dajemy na 100l wody.Jedna zasadnicza wada tego leku jest taka,że ryby w trakcie leczenia i bezpośrednio po nim są bardzo płochliwe.Jednak można sobie z tym poradzić lecząc ryby na "czystym szkle"i odpowiednio po leczeniu podmieniając wodę.Warto dodać ,że na nicienie i tasiemce bardzo skutecznym jest Pratel zawierający praziqantel .Dodatnią cechą tego leku jest to ,że raczej nie zauważono skutków ubocznych u leczonych ryb.

niki 28

Awatar użytkownika
bohen21
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 14 gru 2008, 10:38
Imie i Nazwisko: Norbert Bochański
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gniezno
Lokalizacja: Gniezno

Re: Sum Trichlorphon preparat odkażający

Post autor: bohen21 » 05 wrz 2010, 19:55

no to mnie załamaliście bo kupiłem 6 opakowań bo słyszałem że neguvon jest dobry na przywry, a nigdzie u weterynarza go nie można dostać:( pieniądze wyrzucone w błoto

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: Sum Trichlorphon preparat odkażający

Post autor: niki 28 » 06 wrz 2010, 08:02

sierocki pisze:Tylko cena atrakcyjna. Preparat nie działa jak należy. Próbowałem na rybie którą mam na kwarantannie. Pierwszego dnia podałem dawkę z opakowania, drugiego dolałem 50% dawki. Ryba zrobiła się płochliwa, a robaki jak były tak są dalej.
Jesteś pewien że ryba ma nicienie ? A może to wiciowce na które ten specyfik nie działa.Tak jak powiedziałem,płochliwość to jeden ze skutków ubocznych działania tego leku.Mimo wszystko będę się upierał przy swoim co do jego skuteczności ,no chyba że masz rybę już tak "zawaloną"że raczej nic jej już nie pomoże.

niki 28

sierocki
senior
senior
Posty: 185
Rejestracja: 05 mar 2007, 10:23
Imie i Nazwisko: Maciek Rusiecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chojnów
Lokalizacja: Chojnów
Kontaktowanie:

Re: Sum Trichlorphon preparat odkażający

Post autor: sierocki » 24 wrz 2010, 11:27

W zasadzie prawidłowo przeprowadzone leczenie prowadzi do wyleczenia ryb z nicieni.
Być może na nicienie jest dobry. Natomiast dawki zalecane przez producenta na przywry są dobre ale chyba na ich samopoczucie!
Na przywry polecam:
Praziquantel 400mg+40mg neguvonu (niecałe 2 tabletki capifosu) /100l wody. Kąpiel przez 3 tygodnie.
Przepis Piotra Smolenia. Ja osobiście stosowałem samo prazi, efekt - skórne nadal nękają dyski, skrzelowce się uspokoiły. Skrzela wróciły do normy, ale nie badałem już po leczeniu. Obserwowałem tylko oddech.
Maciek.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości