chora rybka

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

truskaw
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:20
Imie i Nazwisko: adam truskolaski
Miejsce zamieszkania/miasto/: londyn
Lokalizacja: londyn

chora rybka

Post autor: truskaw » 02 cze 2010, 16:52

witam jestem nowy na tym forum jak i swiezym posiadaczem tych pieknych ryb .dlugo zastanawialem sie przed kupnem paletek przerazala mnie ilosc pracy zwiazanej z ich zdrowym utrzymaniem i straszne choroby jakie moga te ryby wyniszczac,no od dwoch miesiecy jestem posiadaczem 10 paletek ale niestety dopadl je kulorzesek ale sobie z nim poradzilem ale kolejne niestety jest to ze jedna z ryb jakisz czas temu zaczela sie chowac pod reaktorem co2 myslalem ze to moze niedobity kulorzesek i powturzylem dezynfekcje Protozinem(ktos stwierdzil ze sie go nie da wyplenic ,mam nadzieje ze sie mylil)ale pozostale ryby wygladaja na zdrowe ,jedza ,bawia sie w berka ,nie sa takie plochliwe jak na poczatku,ta jedna tylko stoi pod tym reactorem i wychodzi tylko po zmroku na chwile,nieje,tak jakby troche ciezko oddychala,jest wychudzona,ciemne oczy i kolory bardzo blade,zadnych zmian na skorze tylko skrzela troche zaczerwienione, Ktos moze mi pomoc ????
Zbiornik 500L
no2-0
no3-15
ph-6,5
gh- 10
kh-6
podmiana wody co tydzien 100l-120l (ro/kran=3/1)
dzieki za porady
czytajac te forum mam wrazenie ze zadna nasza perelka z wasza pomoca nie odejdze

truskaw
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:20
Imie i Nazwisko: adam truskolaski
Miejsce zamieszkania/miasto/: londyn
Lokalizacja: londyn

Re: chora rybka

Post autor: truskaw » 02 cze 2010, 17:14

chce tylko dodac ze zbiornik jest zalozony dawno temu przez ponad rok plywaly w nim i plywa
30 neonow
6 kirysow
2 gurami
9 otoskow

truskaw
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:20
Imie i Nazwisko: adam truskolaski
Miejsce zamieszkania/miasto/: londyn
Lokalizacja: londyn

Re: chora rybka

Post autor: truskaw » 04 cze 2010, 20:31

no i widze ze sie mylilem co do oceny tego forum ,niestety w ciagu trzech dni zadnej podpowiedzi wiec dzieki serdeczne

Awatar użytkownika
gajowa
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1899
Rejestracja: 06 maja 2006, 15:21
Imie i Nazwisko: Barbara Bogdańska
Miejsce zamieszkania/miasto/: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: chora rybka

Post autor: gajowa » 04 cze 2010, 22:21

Moze wstawiłbyś zdjęcie tej chorej rybki?
A ten reaktor co2 to w jakim celu jest w akwarium?

Awatar użytkownika
Jeki
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1090
Rejestracja: 01 lip 2005, 07:55
Imie i Nazwisko: Łukasz Osieka
Lokalizacja: Kraków

Re: chora rybka

Post autor: Jeki » 04 cze 2010, 22:30

Wstaw jakieś zdjęcie ryby.
Z tego co piszesz, wskazywałoby na pasożyty układu pokarmowego. Rozchylone skrzela mogą być albo wynikiem skrzelowców, albo tak to wygląda ze względu na wychudzenie ryby. Opisz jak wygląda kał, a najlepiej sprawdź pod mikroskopem.
Nie dziw się że nikt nie odpowiada, bo przy tej ilości informacji można by dziesiątki chorób wymieniać.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: chora rybka

Post autor: niki 28 » 05 cze 2010, 20:14

witam jestem nowy na tym forum jak i swiezym posiadaczem tych pieknych ryb

Tym samym będziesz się musiał przyzwyczaić do "innych" wymagań pielęgnowanych przez Ciebie ryb.

dlugo zastanawialem sie przed kupnem paletek przerazala mnie ilosc pracy zwiazanej z ich zdrowym utrzymaniem i straszne choroby jakie moga te ryby wyniszczac,


Tak naprawdę .Jak stworzysz im odpowiedzie warunki pielęgnacji i hodowli ,to niczego złego się nie obawiaj.

no od dwoch miesiecy jestem posiadaczem 10 paletek ale niestety dopadl je kulorzesek ale sobie z nim poradzilem


Cieszę się

Piszesz ,że jedna ryba jest apatyczna i wychudzona,a pozostałe mają sie dobrze.Czyli z tego prosty wniosek ...Z tylko jednym dyskowcem jest coś nie.Tak jak koleżanki i koledzy Ci mówią zrób zdjęcie ,i zobaczymy co dolega Twojemu dyskowcowi.


czytajac te forum mam wrazenie ze zadna nasza perelka z wasza pomoca nie odejdze

Oj przyjacielu.Nikt nie ma "złotego"środka" na wszelkie dolegliwości dyskowców.I to nie tylko wśród ich hodowców ,ale i użytkowników tego forum też

niki 28

truskaw
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:20
Imie i Nazwisko: adam truskolaski
Miejsce zamieszkania/miasto/: londyn
Lokalizacja: londyn

Re: chora rybka

Post autor: truskaw » 06 cze 2010, 20:27

dziekuje za te podpowiedzi i chec pomocy ale niestety zapuzno ,moja obsada zmniejszyla sie o te jedna sztuke lecz pozostale ryby sa ok.

Awatar użytkownika
niki 28
członek PKMD
Posty: 1645
Rejestracja: 09 sty 2006, 20:05
Imie i Nazwisko: Jacek Niglus
Miejsce zamieszkania/miasto/: PSARY
Lokalizacja: PSARY

Re: chora rybka

Post autor: niki 28 » 06 cze 2010, 21:19

truskaw pisze:dziekuje za te podpowiedzi i chec pomocy ale niestety zapuzno ,moja obsada zmniejszyla sie o te jedna sztuke lecz pozostale ryby sa ok.
Przykro mi że ta jedna Ci odeszła .Tak to już jest ,że z nie wszystkich młodych świeżo zakupionych dyskowców wychowasz czempiony.Ważne jest to ,że z pozostałymi jest wszystko dobrze.Prawidłowo pielęgnuj akwa,dobrze karm ryby a będzie dobrze.
Powodzenia.

niki 28

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości