Prośba o pomoc w identyfikacji choroby cz1

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

josefik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2005, 18:36

Prośba o pomoc w identyfikacji choroby cz1

Post autor: josefik » 19 kwie 2005, 21:28

witam po raz pierwszy na forum i w tym nieszczęsnym dziale - ale kto pyta nie błądzi
nie ulega wątpliwości że moje palety chorują jest to młodziez 5-7 cm
parametry wody stabilne kh=5 gh=12 fe =0.2 po4=0,5 no3=1 testy jbl
podejrzewam pasozyty skóry i skrzeli ale jest chyba jeszcze coś.
Po pierwsze kilka brakujących łusek /nie wiem po jakim czasie się to zasklepia ale jet widoczne od kilku tygodni/ bez dodatkowych powikłań
poza tym paletki często robią "dziubki" skrzela pracuja wolno ale dopiero po podwyższeniu temp do 34C przedtem nie pracowały moze szybko ale
były mocno rozchylone, apetyt im dopisuje dochody prawidłowe.
Jest jeszcze coś na płetwie ogonowej przy spojeniu z tułowiem mają taki złoty nalot nie potrafie z braku możliwości porównać z innymi wydaje mi się ze nie miały tego od początku /czyżby oodinum?/.
po podwyższeniu temp u kilku paletek nalot z złotego przerdził się w mleczny /zmętnienie płetwy/. dodatkowo gdzies w dokładnie połowie płetwy ogonowej paletki mają wzdłuż osci biał nalot, a po podwyższeniu
temp dwie dostały białego pryszcza, inna z kolei kilka kropek /jak przy kulorzęsku na płetwie grzbietowej/
i jeszcze pytanie czy u paletk red white deseń jak na zdjąciu to norma czy też coś nie tak /chodzi mi o przerwy między łuskami wygląda to jak kratka/
co to 3 w jednym? Proszę o porady

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości