Identyfikacja wroga

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 15 sty 2007, 12:10

Gajowa pisze:Wieśku

Chrzan w akwarium jest, czosnek będę musiała włożyć

Basia Gajowa
Nie wiem czy samo włożenie czosnku do akwarium przepędzi wroga :lol:
Lepiej dodaj go, ze dwa-trzy razy więcej niż zalecają przepisy dietetyczne, do papu. Najwyżej rybciom będzie brzydziej pachniało z buzi , ale przecież, przez czas kuracji, nie musicie się z nimi całowac' ;)

wiesiek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 508
Rejestracja: 07 kwie 2006, 09:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiesiek » 15 sty 2007, 12:49

Gajowa pisze:Jak pisałam, robaczki sie nie ruszały. Leczenia żadnego nie podjęłam, gdyż w dalszym ciągu 2 ryby mają otarcia po podrózy, które nie chcą się goić i jak narazie to walczymy z tym. ....................Basia Gajowa.
Basieńko - a chrzan to co ? No i te otarcia też chyba czymś leczycie lub , co najmniej, izolujecie od mikrobów....
I słusznie pisze Andrzej S., że taka zmiana warunków wodnych, bo w Amazonce raczej chrzanu się nie hoduje, ani odkażalników (stabilizatorów, osłon itp. świństwa) nie wlewa, już mogła wkurzyc' i wykurzyc' nieproszonych gości.

A swoją drogą - przerywac' robaczkom w trakcie !!! :shock: Chyba Boga w sercu nie macie ;)

Awatar użytkownika
mare777
zarząd pkmd
Posty: 322
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:21
Imie i Nazwisko: Marek Marcinkiewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Szczecin
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: mare777 » 22 sty 2007, 19:51

Ten temat też już lekko się zestarzał , jednak lepiej późno niż wcale .
:wink:
- zdjęcie 0012 to przepiękny obraz roztocza - coś z Acarina tak ogólnie, bo może to być coś z Gamasidae lub z wodopójek, ale ogólnie roztocze- niegroźne dla środowiska akwaryjnego i raczej przywleczone- z piaskiem na przykład .

- tajemnicze "pyłki" na zdjęciach 007 , 006 i 004 to na 100% / wg. Beaty - robiła kiedyś sporo takich preparatów dla studentów / puste pancerzyki po Testacea czyli pełzakach / amebach / oskorupionych, dokładnie jest to pancerzyk Centropyxis sp. wolnożyjące, niegroźne dla ryb .

- i tutaj niestety kończy się moja wiedza i zdolność rozpoznania dotycząca pozostałych zdjęć :cry: . Mogę jedynie powiedzieć , że nie dałbym nawet 1% na nicienie - po pierwsze zupełnie ich nie przypominają - jakieś takie strasznie spuchnięte by były / pewnie się czegoś nażarły i męczy je niestrawność :lol: / , po drugie i to chyba jest tutaj najistotniejsze - jeżeli dobrze zostało podane powiększenie to są one wiele razy mniejsze od najmniejszych znanych mi nicieni . To niestety wszystko co mogę powiedzieć o tych dziwnych obiektach , i "na dzień dzisiejszy" tej wersji będę się trzymał . :lol: :wink: .

ireksz
senior
senior
Posty: 170
Rejestracja: 30 paź 2006, 03:28
Lokalizacja: new york
Kontaktowanie:

Post autor: ireksz » 30 sty 2007, 02:49


adamn
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 967
Rejestracja: 20 lut 2006, 10:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adamn » 24 mar 2007, 21:05

Może Mirka zaskoczę co do zdjecia nr 1 :wink:
Toto też znajdowałem w amazońskich rybach jak i w azjatyckich :wink:

Tu na filmiku. Te to głównie siedzą w różnych szczątkach
Film w pow. 120x i 300x

http://www.adamn.zsem.pl/Depmatophagoides.3gp

IMO tu strona
http://www.kendall-bioresearch.co.uk/mite.htm#top

czekam na odzew :?:
Adam

Awatar użytkownika
mirek
zarząd pkmd
Posty: 1631
Rejestracja: 07 gru 2004, 10:31
Imie i Nazwisko: Mirek Żak
Miejsce zamieszkania/miasto/: Wadowice
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Post autor: mirek » 01 kwie 2007, 19:39

Filmik oczywiście pokazuje robala w pełnej krasie i na 99% jest to właśnie to.
Faktem jest że moje ryby też są z jednej z farm z azji. Pytanie na ile jest to grożne dla ryb, a jeżeli groźne to czym zadziałać aby się tego pozbyć.

arsik
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2006, 14:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Identyfikacja wroga

Post autor: arsik » 05 lis 2007, 23:06

Mirek pisze:Coś mnie tknęło o zbadałem kał pod mikroskopem. A co zobaczyłem .......... ...sami zobaczcie.
Nie mam pojęcia skąd się to wzięło i co to jest.
Może ktoś to już widział.
Moim zdaniem jest to jakiś pajęczak (roztocze).

D.A.R.E.K.
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2008, 23:32
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Re: Identyfikacja wroga

Post autor: D.A.R.E.K. » 16 gru 2010, 15:02

No wszyscy zgodnie stwierdzili Roztocza .
Ja też to potwierdzam .
Roztocza drażnią ryby . Ryby się otrząsają , mogą oddychać jednym skrzelem, wydzielają nadmiar śluzu.
Mirek jednak się nie doczekał odpowiedzi na zadane pytanie :
[Pytanie na ile jest to groźne dla ryb, a jeżeli groźne to, czym zadziałać, aby się tego pozbyć.*]
DAREK

Awatar użytkownika
bjarka
członek PKMD
Posty: 733
Rejestracja: 20 gru 2004, 23:32
Imie i Nazwisko: Beata Jarka
Lokalizacja: Laskowiec
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja wroga

Post autor: bjarka » 16 gru 2010, 19:30

Bardzo mi się podoba, że czasem ktoś zagląda do starych wątków i weryfikuje rozpoznania. Dzięki temu stajemy się coraz mądrzejsi.
Na szczęście ryby Mirka (widziałam je kilka ms temu) mają się całkiem dobrze.

D.A.R.E.K.
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2008, 23:32
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Re: Identyfikacja wroga

Post autor: D.A.R.E.K. » 16 gru 2010, 20:38

Nie wątpię, że ryby Mirka są piękne.
Chciałbym się więcej dowiedzieć na temat roztoczy występujących w akwariach.
Interesują mnie tylko naturalne sposoby ich eliminacji lub zmniejszenia populacji ??
Czyli bez stosowania chemii.
DAREK
Ps. Poza tym poruszone tu zostały naturalne składniki jak chrzan i czosnek.
Osobiście stosuje czosnek w mixach i jeżeli coś z nie gra w układzie pokarmowym Palet to po rozmrożeniu porcji mixu dodaje im jeszcze dodatkową porcję świeżego czosnku .
Mała ciekawostka. Czosnek uwielbiają moje Zbrojniki Niebieskie , sprawdziłem to jak spadło ich zaangażowanie w czyszczeniu szyb. Myślę coś z układem trawiennym i wziąłem ząbek czosnku na nitkę i zawiesiłem w pobliżu ich kryjówek. Oczywiście nie wierzyłem, że usiądą na tym czosnku a jak to zrobią to po chwili wystartują jak oparzone . No i zdziwko nie mogłem się nadziwić jak wcinały aż słychać było mlaskanie . W dwa tygodnie dwa młode Zbrojniki Niebieskie wszamały ząbek czosnku.
Tak, więc polecam wszystkim zwłaszcza na Kwarantannie Zbrojników Niebieskich , wrzucić im do akwa ząbek czosnku...

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości