Flubendazol 220g.

Choroby dyskowców, sposoby leczenia oraz leki, diagnoza za pomocą mikroskopu.

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Aleks
junior
junior
Posty: 46
Rejestracja: 04 sty 2006, 08:54
Lokalizacja: Brzeg, Opolszczyzna
Kontaktowanie:

Post autor: Aleks » 11 sty 2006, 08:24

A widzisz Nosek, ja też dwa lata temu kupiłem podobną ilość, ale niestety źle przechowywałem, wilgoć się dostała i jest po leku. Więc proponujęzamknij szczelnie , zawiń w worek i schowaj, będzie na kilka lat.

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 11 sty 2006, 14:54

Witam
Dzisiaj mija 7 dzień moczenia w flubendazolu. Dawka 1/2 tabletki. Woda lekko mętna zauważyłem ,że ryby równo oddychają skrzela im się nie sklejają , nie ocierają się o rośliny. Chociaż może nie tak do końca bo wczoraj widziałem ,że jeszcze jedna się otarła. Dzisiaj jednak wieczorem uruchamiam podmianę wody. Przez najbliższe 3 dni bedzie chodził filter RO no i dodatkowo woda przez węgiel. Po 5 dniach powtarzam kurację z tym jednak ,że dawkę podwoję czyli zgodnie z zaleceniami kolegów z forum 1 tabletka na 500 litrów. Jeśli będzie coś niepokojącego dam znać

Awatar użytkownika
Nosek
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 222
Rejestracja: 19 gru 2004, 10:15
Lokalizacja: Dębica
Kontaktowanie:

Post autor: Nosek » 15 sty 2006, 18:27

Aleks pisze:A widzisz Nosek, ja też dwa lata temu kupiłem podobną ilość, ale niestety źle przechowywałem, wilgoć się dostała i jest po leku. Więc proponujęzamknij szczelnie , zawiń w worek i schowaj, będzie na kilka lat.
Szczelnie zamkniete i wysoko schowane. Zabezpieczone przed wilgocią i dziecmi :)

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 15 sty 2006, 20:15

Dzisiaj mogę wam powiedzieć ,że sądzę iż podałem zbyt małą dawkę. Ryby nie do końca zachowują się tak jak powinna zdrowa ryba. Widzę ,że trzepocza płetwami co do skrzeli wszystko ok. Druga dawka będzie silniejsza. Jeśli zauważę znaczną poprawę to powtórzę kurację po raz trzeci z podwojoną dawką. Zaczynam we wtorek.

Awatar użytkownika
Fal
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 747
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:29
Imie i Nazwisko: Darek Falkowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Barcin
Lokalizacja: Barcin
Kontaktowanie:

Post autor: Fal » 30 sty 2006, 22:34

Zadałem sobie pytanie czy warto leczyć w ogólnym? Odpowiem tak: sądzę ,że chyba jednak nie ma sensu. Dlazego? otóż po pierwsze nigdy nie mamy pewności czy podana dawka jest wystarczająca wiadomo rosliny, podłoże. Po drugie nie mamy pewności ,że roślinom się nic nie przytrafi w moim przypadku zauważyłem ,że kondycja roślin się znacznie pogorszyła. Po trzecie co uważam jednak za plus zniknęły ślimaki jednak zapewne są takie osoby które chcą te stworzenia mieć w swoim zbioniku. Po czwarte nie jestem przekonany do końca ,że kuracja się powiodła na 100% czas pokaże.
Moim zdaniem leczyć należy w sterylnym zbiorniku. O zaletach nie będę pisał.
Oczywiście ktoś może powiedzieć a co z tym świństwem które zostało w zbiorniku ogólnym ?
Myślę ,że po 14 dniach jeśli nie ma w zbiorniku żadnych stworzeń pływających i ślimaków to bakterie same zginą bo nie ma żywicieli. Warunek jest oczywiście jeden musimy miec dodatkowy zbiornik do trzymania przez okres minimum 14 dni nasze naleśniki.
To jest moje i tylko moje zdanie
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mkozubski
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 780
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:56
Imie i Nazwisko: Maciej Kozubski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Chorzów
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Post autor: mkozubski » 30 sty 2006, 22:51

eh zeby to było takie proste jak piszesz :)

agnihotra
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2011, 16:57
Imie i Nazwisko: iwona czyrwik
Miejsce zamieszkania/miasto/: katowice
Lokalizacja: katowice

Re: Flubendazol 220g.

Post autor: agnihotra » 11 lut 2011, 17:03

witam mam w spadku flubendazol 100mg w tabl. chętnie odstąpie nie wiem co z tym robić 6 tabl. za 30 zł oraz prazyquntel 4 tab. w paczce kazda 600mg.wiem ze nadaje sie do akwariów na pasozyty . agnihotra8@wp.pl

Awatar użytkownika
enzo
junior
junior
Posty: 86
Rejestracja: 20 wrz 2008, 15:46
Imie i Nazwisko: Artur Kawecki
Miejsce zamieszkania/miasto/: Lublin
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Re: Flubendazol 220g.

Post autor: enzo » 13 lut 2011, 09:40

2 lata temu stosowałem kuracje ponad 3 tyg wg Jacka Wattleya na sterylnych zbiornikach-efekt daktyl ograniczony prawie do zera-własnie prawie bo po kolejnych kilku tygodniach namnożył się do poprzednich ilości. Poza tym flubendazol jest silnie toksyczny przy dłuższym stosowaniu działa silnie destrukcyjnie na uklad nerwony ryb o czym niestety się przekonałem, nie wchodziłem wcześniej na forum ale szczerze odradzam tą metode. Uważam że są inne bardziej skuteczne i bardziej bezpieczne dla ryb.

Awatar użytkownika
roh
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 2084
Rejestracja: 09 maja 2010, 21:49
Imie i Nazwisko: Roman Hadziewicz
Miejsce zamieszkania/miasto/: KĘTRZYN
Lokalizacja: KĘTRZYN
Kontaktowanie:

Re: Flubendazol 220g.

Post autor: roh » 13 lut 2011, 10:16

enzo pisze: szczerze odradzam tą metode. Uważam że są inne bardziej skuteczne i bardziej bezpieczne dla ryb.
Szczerze popieram.

Odpowiedz

Wróć do „Choroby, Leczenie i Mikroskop”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości