Kiedy przenieść parę tarlaków + Problem !

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
Expediscus
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2014, 09:32
Imie i Nazwisko: Grzegorz Zych
Miejsce zamieszkania/miasto/: pasłęk
Lokalizacja: Paslek

Kiedy przenieść parę tarlaków + Problem !

Post autor: Expediscus » 01 cze 2014, 19:04

Witam !
Para zaczęła składać ikre w akwarium ogólnym 240l Gdzie jest jeszcze kilka innych paletek. Samiec zaczął zjadać ikrę . Założyłęm 112l czysta RO + 20% wody z ogólnego. Filtr na brzeczyk + grzałka zbiłem ph do 6,2 (w ogólnym 6.6) Kiedy mogę wpóścić tam tarlaki ?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Kiedy przenieść parę tarlaków + Problem !

Post autor: _TOM_ » 02 cze 2014, 11:34

Nawet pierwszego dnia, ale nie licz na biologię szybciej niż po miesiącu w tym filterku na brzęczyk, dlatego częste podmiany wody są niezbędne, nawet co 2 dni, woda z Ro plus ta z akwarium to dobre połączenie i strategia.

Niemniej ja bym je przeniósł dopiero, gdy z tych jajeczek dopilnują larw, miałbym gwarancję że para to prawdziwa para, do tego płodna i wie co trzeba robić by się rozmnażać. Jak to dopiero ich pierwsze składanie ikry, to jeszcze raczej muszą sporo potrenować i zjeść ikry zanim dojdą do larw.

Awatar użytkownika
Expediscus
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2014, 09:32
Imie i Nazwisko: Grzegorz Zych
Miejsce zamieszkania/miasto/: pasłęk
Lokalizacja: Paslek

Re: Kiedy przenieść parę tarlaków + Problem !

Post autor: Expediscus » 02 cze 2014, 18:35

Pisałem post na szybko i nie wspomniałem o jednej ważnej (tak sądzę) sprawie. W ogólniaku para 2 razy zjadła już ikrę. Najbardziej trapi mnie to, że są tam też podrostki 4-5cm które zaraz po tarle zaczynają żerować na moich tarlakach co prawdopodobnie je osłabia i są generalnie poddenerwowane . Co robić w tej sytuacji ?

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Kiedy przenieść parę tarlaków + Problem !

Post autor: _TOM_ » 02 cze 2014, 20:31

Spokojnie czekaj.
Para zjada ikrę, bo nie widzi szans na jej przypilnowanie i wyprowadzenie przy innych rybach, albo nie jest to płodna para jeszcze.
Daj im czas.
Niech się bawią.
Jak zechcą się rozmnażać na poważnie, to pogonią inne ryby w drugi róg akwarium.

Awatar użytkownika
Expediscus
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2014, 09:32
Imie i Nazwisko: Grzegorz Zych
Miejsce zamieszkania/miasto/: pasłęk
Lokalizacja: Paslek

Re: Kiedy przenieść parę tarlaków + Problem !

Post autor: Expediscus » 03 cze 2014, 09:40

To jeszcze jedno. Kto pyta nie błądzi jak mówią ;) jeśli mam juz te akwarium tarliskowe przygotowane żeby przygotowania nie poszły w las mogę zrobić tam zapobiegawcza kąpiel w metranidazolu ? Paletki są w sumie od niedawna u mnie .

Awatar użytkownika
_TOM_
członek PKMD
Posty: 4162
Rejestracja: 09 sie 2006, 12:37
Imie i Nazwisko: Tomek Borowski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Gdynia
Lokalizacja: 3MIASTO

Re: Kiedy przenieść parę tarlaków + Problem !

Post autor: _TOM_ » 03 cze 2014, 10:09

Możesz zrobić, jeśli masz objawy wiciowców, inaczej szkoda leczyć i osłabiać ryby lekiem i kąpielami, stresem do tego.
Jeśli nie masz objawów wiciowca, to lepiej profilaktycznie w metro ich nie kąpać.
Jak już chcesz spać spokojniej i profilaktykę robić, to dobra woda, niskie PH, nie za wysokie temperatury, dobre i urozmaicone jedzenie, a jak mimo to nie masz dobrego snu, że to za mała profilaktyka, to dać w pokarmie rybom metro możesz raz na jakiś czas zmieszać z miksem trochę
metro i co kwartał im takiego miksa dać.

lufa2222
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 10 wrz 2014, 10:50
Imie i Nazwisko: Piotr Kowalski
Miejsce zamieszkania/miasto/: Toruń

Re: Kiedy przenieść parę tarlaków + Problem !

Post autor: lufa2222 » 20 gru 2014, 23:53

I jak tam małe rybki,,,,są ?? Popatrz jak tom się cieszy,,,, O właśnie daj im czas ,,,,mi też tak mówili ,,,,,niestety ryby nie uczą się macierzyństwa ,,,,one mają to w genach....

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości