JAKIE ODMIANY

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

anka
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:52

JAKIE ODMIANY

Post autor: anka » 06 wrz 2005, 17:02

Witam mam pytanie.Czy ktos z forumowiczow rozmnozyl lub ma sprawdzone informacje o udanych probach rozmnazania tak zwanych "drogich odmian" Chodzi mi konkretnie o Red Melony Bedac tydzien temu na gieldzie w Krakowie rozmawialam z hodowca ktory twierdzil ze od osmiu lat rozmnaza ta odmiane Jednak mlode ryby ktore mi pokazal nie bardzo przypominaly melony raczej Solid red :( pozdrawiam Anka

Hico
senior
senior
Posty: 153
Rejestracja: 11 gru 2004, 11:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Hico » 07 wrz 2005, 07:22

Wielu hodowców próbuje rozmnorzyć te odmiany jeżeli ich stać na kupienie pokaźnego stadka :) z tego co wiem i widziałem to tylko 1 hodowca rozmnarza red melony ale z srednim skutkiem.Tu Darek powinień się bardziej orietować czy wogóle 8 lat temu były juz red melony bo coś mi się wydaje że jeszcze nie.Pozdrawiam

anka
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:52

Post autor: anka » 07 wrz 2005, 16:27

Hico z tego co czytalam Ty rozmnazasz Red&White Skad pochodza tarlaki i czy masz gdzies zdjecia par z mlodymi pozdrawiam Anka

Hico
senior
senior
Posty: 153
Rejestracja: 11 gru 2004, 11:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Hico » 07 wrz 2005, 16:53

Pary pochodzą z importu były kupione jako 6,5cm cenna kosmos ale wyszly 2 pary teraz ich dzieci maja juz wnkoów.

http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... c&start=15

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 07 wrz 2005, 18:55

Melonów jeszcze wtedy nie było .
Józek Mordarski romnarza RED VELVETY ,ale podrzuca je do innych par na wychowanie (młode tarlaki).
Czasami różni hodowcy przypisują sobie jakiś sukces i powielają ,nawet sami o tym nie wiedząc ,błędne informacje.

Pozdrawiam DARIUSZ z CHEŁMA

anka
nowicjusz
nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 21 sie 2005, 14:52

Post autor: anka » 08 wrz 2005, 16:43

Hico ryby pierwsza klasa Jak nie znajde nic bardziej czerwonego to sie do Ciebie zglosze Jedno akwarium czeka na "cos czerwonego"Szczerze mowiac troche mi szkoda czasu na eksperymenty z azjatami Nie mam ambicji byc pionierka w tym temacie poczekam az ktos pochwali sie" potomstwem w ciemno czerwonym kolorze"Na razie musze sie zadowolic czerwonymi solidami i kupic sobie czerwone swietlowki :) pozdrawiam

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość