młode i tarło

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

compi
senior
senior
Posty: 100
Rejestracja: 15 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontaktowanie:

młode i tarło

Post autor: compi » 19 sie 2005, 19:11

Witam wszystkich !
Mam od 7 dni młode, a oto co robią rodzice :). Akwarium ogólne 700 l.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jzajonz
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1393
Rejestracja: 11 gru 2004, 13:18
Imie i Nazwisko: Janusz Zajonz
Miejsce zamieszkania/miasto/: Balczewo
Lokalizacja: Balczewo k Inowrocławia

Post autor: jzajonz » 19 sie 2005, 20:07

Przerabiałem to. Tak to jest gdy we wcześniejszym tarle młodych jest zbyt mało. Widzę jednak, że z tej ikry nic nie wyjdzie więc będą zmuszone je wychować. Ostatnio miałem sytuację, że młode były traktowane jak larwy z następnego tarła. Nie miały spokoju i zamiast żerować były ciągle wrzucane do nowedo gniazda. W końcu zrezygnowały, albo młode tego nie wytrzymały i teraz mają wyłącznie te ostatnio wyklute, jest OK.

compi
senior
senior
Posty: 100
Rejestracja: 15 lut 2005, 18:23
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontaktowanie:

Post autor: compi » 19 sie 2005, 20:18

Ikra jest złożona w tym samym miejscu co poprzednia. Na zdjęciu jest moment składania. (Widzę jednak, że z tej ikry nic nie wyjdzie więc będą zmuszone je wychować.) - dlaczego ?
Dzięki za szybką odpowiedź.

MarekK
Posty: 2
Rejestracja: 20 sie 2005, 01:05
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MarekK » 20 sie 2005, 01:06

No?! Moje gratulacje, Muszę to zobaczyć osobiście, nie mniej też taką sytuację miałem tylko jak druga ikra zaczynała łapać się rodziców to największe z pierwszej ikry rodzice zaczęły atakować a były już wielkości jednego grosza, więc zmuszony byłem je oddzielić. Może w poniedziałek bym wpadł. Co ty na to? Sobota i niedziela odpada, bo na weselu gram.
Marek Klimas

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości