SKARMIANIE MŁODYCH BEZ RODZICÓW

Jak rozmnażamy nasze ryby

Moderatorzy: niki 28, _TOM_, Kazimierz1961

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

SKARMIANIE MŁODYCH BEZ RODZICÓW

Post autor: DARIUSZMT » 06 sie 2005, 21:09

Witam wszystkich .

W związku z prezentem ,który dostałem od Alka i Lary ,tj pokarmy do karmienia larw paletek zaraz po wykluciu ,będę tu na bieżąco pisał o efektach ,uwagach i postepie we wzroście młodych .

Czemu chcę to zrobić ,z dwóch powodów ,wychować paletki bez pasożytów i udowodnić ,że to możliwe a przy okazji przetestować pokarmy.

Pokarmy udotepnione takie jak :
Sealife-Proaktive NR1
Protogen
Preis-Mikroplan
ab Aqua Medic food U

Szerzej opisała je Lara pod tym linkiem http://www.pkmd.pl/index.php?name=PNphp ... topic&t=29

Odłowiłem dwa stożki z ikra od dwóch mieszanych par :
RED TURCUS +MARLBORO LIGHT
SOLID MARLBORO+PIGEON BLOOD

Między jedną ikrą a drugą jest ok dzień różnicy ,ale nie powinno to stanowić problemu .
Obie ikry przebywaja w akwarium 115 l i tam będą odchowywane .
Podaję parametry wody PH 7.GH 6 TEMP.28,5
Ph w akwa z parami wynosiło 6,5 i akwam tarliskowym równiez ale przez noc nastąpił 0,5 stopniowy wzrost,który nie powinien stanowić problemu .Jak na razie ikra dobrze sie trzyma i powinna sie wykluć z tego przyzwoita liczba maluchów.
W związku ,że nie jestem w stanie podać dokładnych dat obu tareł ,pierwszy dzień zacznę liczyć od dnia wyklucia larw.

Nie liczcie na razie na fotki bo mam problem z aparatem ,ale napewno będą .
To na razie tyle .
Pozdrawiam DARIUSZ z CHEŁMA

Tristan
junior
junior
Posty: 49
Rejestracja: 17 lut 2005, 22:40
Kontaktowanie:

Post autor: Tristan » 06 sie 2005, 21:46

Gdybyś jeszcze napisał gdzie to można kupić?

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 07 sie 2005, 08:57

Preis-Mikroplan i Protogen kupisz na giełdzie w Łodzi ,co do reszty to chyba najbliżej Niemcy ,ale zawsze możesz zapytać Lary .

Pozdrawiam DARIUSZ z CHEŁMA

Tristan
junior
junior
Posty: 49
Rejestracja: 17 lut 2005, 22:40
Kontaktowanie:

Post autor: Tristan » 07 sie 2005, 09:18

Preis-Mikroplan kupiłem w sklepie internetowym, ale innych nie widzałem. Dobrze że jest już kolejny (Protogen).

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 07 sie 2005, 19:06

Witam .

Z pierwszej pary zaczynają wykluwać się larwy .Ph nie jest wzorcowe 7 i to odbija sie na liczbie wylęgu,sądze że będzie ich ok 60 sztuk ,zobaczymy .
Druga ikra rozwija się prawidłowo choć połowa ikry jest już biała ,podejrzewam zbyt wysokie parametry wody.Czas pokaże.

W akwa podłączyłem dodatkowe napowietrzanie i podniosłem temp.na 30 stopni co spowoduje szybszy wyleg larw z obu stożków .

Szczerze mówiąc i tak jestem zdziwony ,że wogóle cos sie kluje bo parametry wody w tym akwa były bardzo niskie ,chociazby PH ok 4,5 .
Przygotowywałem wode przez cały dzień co nieznaczy ,że jest stabilna .

W sumie są pierwsze larwy i będzie na czym poeksperymentować .
Jutro kolejne spostrzeżenia.

Pozdrawiam DARIUSZ z CHEŁMA

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 08 sie 2005, 20:27

Witam .

Z drugiej ikry niewiele sie wykuło ,zbyt wysokie Ph (ikra bielała a póżniej pleśniała ),nie wiem dokładnie ale ok 30 larw .PH wzrosło do ponad 7.

Niestety popełniłem szkolny bład i regulator napowietrzania puścił ogranicznik i zrobił karuzelę młodym w akwa .
Młode sa porozrzucane po całym 115 l akwarium .Mam tylko nadzieje ,że to im niezaszkodzilo zbyt mocno ,bo trzeba bedzie zacząć od nowa .
Jeżeli zostanie ok. 60 larw z obu ikr to warto temat ciagnąć dalej ,jeżeli nie to zaczynam od nowa z poprawionymi parametrami wody.
Czekam tylko teraz aż młode się rozpłyną i wtedy się okaze jak je odłowię i policzę.

Mam grzałke Tetry 200 w w akwa 115 l i nastawioną na 26 stopni ustawiona w pionie .Nie wiem jakim cudem temp. wzrosła do 34 stopni ,chociaz wcześniej było ok 30 ,termostat się zaciął?

To tyle na dziś ,jutro kolejna relacja ,mam nadzieje ,że bardziej optymisytczna .

Pozdrawiam DARIUSZ z CHEŁMA

Hico
senior
senior
Posty: 153
Rejestracja: 11 gru 2004, 11:45
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Post autor: Hico » 09 sie 2005, 06:47

DARIUSZMT pisze:Witam .

Z drugiej ikry niewiele sie wykuło ,zbyt wysokie Ph (ikra bielała a póżniej pleśniała ),nie wiem dokładnie ale ok 30 larw .PH wzrosło do ponad 7.

Niestety popełniłem szkolny bład i regulator napowietrzania puścił ogranicznik i zrobił karuzelę młodym w akwa .
Młode sa porozrzucane po całym 115 l akwarium .Mam tylko nadzieje ,że to im niezaszkodzilo zbyt mocno ,bo trzeba bedzie zacząć od nowa .
Jeżeli zostanie ok. 60 larw z obu ikr to warto temat ciagnąć dalej ,jeżeli nie to zaczynam od nowa z poprawionymi parametrami wody.
Czekam tylko teraz aż młode się rozpłyną i wtedy się okaze jak je odłowię i policzę.

Mam grzałke Tetry 200 w w akwa 115 l i nastawioną na 26 stopni ustawiona w pionie .Nie wiem jakim cudem temp. wzrosła do 34 stopni ,chociaz wcześniej było ok 30 ,termostat się zaciął?

To tyle na dziś ,jutro kolejna relacja ,mam nadzieje ,że bardziej optymisytczna .

Pozdrawiam DARIUSZ z CHEŁMA
Ja z grzalkami tetry ciagle mam problem siadaj tam często termostaty.Gratuluje zapalu za zabranie sie do tego tup karmienia mlodych.Jestem ciekawy ile rybek przezyje ten eksperyment.

Awatar użytkownika
rady3
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1509
Rejestracja: 06 gru 2004, 16:42
Imie i Nazwisko: Robert Dreszer
Miejsce zamieszkania/miasto/: Stary Białcz
Lokalizacja: Kościan
Kontaktowanie:

Post autor: rady3 » 09 sie 2005, 07:57

Te wszystkie grzałki to nie są grzałki z termostatami tylko termoregulatorami. Różnica ogromna. Termostat utrzymuje temp niezależnie od temp otoczenia, termoregulator pozwala regulować temperaturę, ale przy dużej zmianie temp na zewnątrz niestety trzeba zmieniać ustawienia. Poza tym tam w środku jest bimetal, który niestety dość często się skleja. Chyba jedyne, które mają termostat to fluval tronic. Ja jednak ich nie używałem, więc trudno mi coś powiedzieć. Jedno jest pewne cena jest niezła, ale jak policzyć straty jakie może przynieść grzałka to chyba warto zainwestować. Trzeba by te grzałki przetestować. A może już ktoś ich używał??

lara
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 1169
Rejestracja: 06 gru 2004, 18:31
Imie i Nazwisko: Ilona Tylkowska
Lokalizacja: Stade
Kontaktowanie:

Post autor: lara » 16 sie 2005, 15:07

darku! czyzbys startowal od nowa? nie mamy nowych wiadomosci, co sie dzieje?

Awatar użytkownika
DARIUSZMT
entuzjasta
entuzjasta
Posty: 471
Rejestracja: 14 gru 2004, 19:53
Lokalizacja: CHEŁM
Kontaktowanie:

Post autor: DARIUSZMT » 16 sie 2005, 18:12

Dokładnie Laro .
Zbyt mało młodych wyłapałem ,żeby warto było poświęcic temu czas .Te dwie pary znów siędza na ikrze ,ale tym razem nie odławiałem .
Mam nowe tarło ,ale jeszcze niegotowe parametry wody .
W tym tygodniu je przygotuje i od nowa ,tym razem myślę ,że zajdę dalej .

Pozdrawiam DARIUSZ z CHEŁMA

Odpowiedz

Wróć do „Rozmnażanie dyskowców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości